Bu sizi de rahatsız etmiyor mu?

İyi eserler(kitap, film, şarkı vs.) hak ettikleri ilgiyi, satışı bulamazken onlardan çok daha kalitesiz olanların çok okunması, çok izlenmesi, çok dinlenmesi veya işte çok satılması sizi de rahatsız etmiyor mu? Peki sizce bu durumun sebebi nedir?

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun sebebi tamamiyle popüler kültür ve halkın bilgi seviyesinden ileri geliyor. Bilgisiz insan sürü psikolojisi ile hareket eder yani çoğunluğun yaptığını doğru kabul eder ve nereye çekersen oraya gider. Medyada ve diğer reklam araçlarında ise sadece popüler kültürün öngördüğü ve "güzel" diye yaftalandırdığı ürünler raflarda bolca yer bulurken, gerçekten okunmaya değer kitaplar ya da izlenmeye değer filmler çok azınlıkta kalıyor hatta sipariş üzerine getiriliyor dükkanlara. Halkın bilgi düzeyi de düşük olduğu için düşünmekten ve yorumlamaktan ziyade kendini eğlendirecek ve bir süre sonra unutulacacak ürünlere yönelmeyi daha cazip bluyor. Zaten bu tür ürünlere daha çok yer veren zihniyetin istediği de bu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• hak ettiklerini kim söyledi? o söyledi diye haketmişmi oluyor? çoğu eleştirmenin piyasaya çıkmadan eleştirdiği kitap film vs çoğunlukla bana göre çok güzel çok iyi çıkıyor. çoğu bu kitap film vs en üst sıralarda oluyor. neden acaba? onlar daha derin biz daha yüzeysel baktığımız için mi? örnek ferrarisini satan bilge kitabı çoğu okuyanın görüşü benle aynı. baydı bu kitap ya her sayfada bir öğüt vermesinden sıkıldım. bu okuyanların görüşleri. eleştirmenlerin çoğu ise mükemmel diyo. eğer eleştirmenler reklamını yapmasın türkiyede o kitap yarısı kadar bile satılmazdı. yanlışmıyım

0|0
    0|0
  • demek ki senin iyi dediğin eserler sadece sana göre iyi , yoksa iyi olarak görmediklerin rövanjta olmazdı .

0|0
    1|0
  • Onlar rahatsız etmiyor toplumda ki bazı değerlerin değişmesi rahatsız ediyor

Türkiye de kitap film yaparsan içinde aşk olsun veya cinsellik olsun onlar izleniyor

0|0
    0|0
  • İyi eser sayısı kadar iyi okuyucu, dinleyici yok demek ki.

0|0
    0|0
  • çakma enteller

0|0
    1|0
  • Hayır etmiyor. Ben izlemişsem ve okumuşsam yetiyor. Hatta popüler kitaplarından ve filmlerinden nefret ederim.

0|0
    0|0
  • Reklamın gücü

0|0
    0|0
  • hayır sıkmaz. bunun nedeni ise eserin içeriği ile beğenen toplumun aynı frekansta olduğunu düşünüyorum. Esas canımı sıkan şey ise eser sahibi öldükten sonra eser kıymete biniyor ve toplumumuzca cok satılıyor.

0|0
    0|0
  • Nerde çokluk orda...bilmem ne

az olsun öz olsun .

0|0
    0|0
  • toplumun sürü psikolojisi, onlara gerek medya, gerek totalitarizm tarafından pompalanan her olguyu kabulleniyorlar da o yuzden.

0|0
    0|0
  • toplum kalitesinin düşüklüğünden kaynaklı

0|0
    0|0
  • doğanın konun güçlü güçsüzü yener..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• reklam tanıtım ve konusu çok önemli , sanata bakan yok...

0|0
    0|0
  • Her şeyi basitleştirip hazırca insanların önünere serenler tercih edilir, çünkü kimse düşünmek ve zihnini çalıştırmak istemiyor.

Zihnimiz bile tembelleşmişken yaşamak tabi ki zor olur bu zamanda anasını satım.

0|1
    0|0
  • Sebep Türkiyedeki kültür seviyesi düşüklüğü

0|0
    0|0
  • Cuppa cuppa daha çok satar, adamlar mağazasında çalacak şarkı için alıyor misal.

0|0
    0|0
  • insanların kaliteden çok görselliğe bakıyor olması sebep.

0|0
    0|0
Yükleniyor...