"Sarı gelin" kimindir?

Azerbaycan Türklerine mi mahsusdur , Türkiyenin Erzurum bölgesine mi yoksa Ermenileremi aittir?
Sizce? :)

Güncellemeler:
Azerbaycan Türkcesi versiyonunda :

Saçın ucunu hörmezler
Gülü sulu dermezler Sarı gelin
Bu sevda ne sevdadır , seni mene vermezler
Neynim (ne edim) amman aman Sarı gelin

Geçiyor

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• türkünün içinde erzurum çarşı pazar geçiyorsa erivanda mı söylenmiş bu türkü. ayrıca ezurumun yerlileri azeridir azeri türküsü dolayısıyla erzurum türküsüdür.

0|0
    1|0
    • Türkü türkündür diyelim barışalım :)

En İyi Erkek Görüşü

• benimdir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ermenılere ait.

0|0
    1|0
  • Ermeniler

0|0
    1|0
    • neye göre ermenilerin. içinde erzurum geçen türkünün nesi ermeninin olur.

• @nazan1245 bak senin gibi bagnaz zihniyetler yüzünden gelişmiyor. hemen bir laf atma cabasi felan :D ermeni dölü felan degilim ama tüm dünya sizlerin devşirme dölleri oldugunuzu biliyor :D oba oba barbarca katlede katlede döllene döllene tohum bırakan sizlersiniz. ananız rus slav yahudi kalkmiş bana edebiyat yapiyorsun :D l*n geldigim mertebeye 20 yılda gelemezsin sen. sadece insanlık yaptik :D Ermenileri katlettiginizide biliyoruz kırsehir ermeni höyükleri vardir ne bilirmisin bilmezsin töbe :D ermeni mezarlari mevcuttur. kayseri ermeni gaz odalarini bilirmisin töbe peki yozgat boğazlıyandakileri katlettikleriniz felan. ulan siz yokken bu topraklarda ermenisi kürtü zazasi alevisi vardi allahın devşirmesi kalkmiş bana vatanin seninmiş gibi konsyor milli bilinçmiş. Yüz yıllardır kulubendesin zaten.

• ha bide yazini kaldirmişlarmi :D tüh kudur oldugun yerde. devşirme

Erkekler Ne Diyor 2

• Ermenice "Sari Gyalin", anlamı da "Dağlı Gelin". Ermenicesini bir iki harfle yanlış yazmış olabilirim ama anlamı bu... Erzurum, Kayseri, Antep gibi yerler de 100 sene öncesine kadar Ermeni şehriydi... Değiştirilmiş, uyduruk sözler yazılıp sahiplenilmiş şarkılar çok...

0|0
    1|0
  • Ermenilere ait.

0|0
    1|0
Yükleniyor...