Kişisel gelişim kitapları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu tarz kitaplar hakkında fikri olanlar ankete katılsın lütfen😊

• Gayet faydalılar ve insan gelişimine katkıda bulunuyorlar.
    54% (36)57% (27)55% (63)Oy Ver
  • Hiç işe yaramıyorlar. Para tuzağı
    46% (31)43% (20)45% (51)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
20|15

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Kişisel gelişim kitaplarını hiç faydalı bulmuyorum. Çünkü insanların karakterlerini ve kişiklierini olumsuz yönde etkilediklerini düşünüyorum.
    Her bireyin kendine ait bir karakter yapısı ve kişiliği olması gerekirken kişisel gelişim yazarları üstüne basa basa her defasında ve her kitaplarında "şöyle yaparsanız daha iyi olursunuz, bu daha faydalı gelebilir, bunu kesinlikle yapmalısınız, şunu yapmayın" gibi ithamlarda bulunuyorlar.

Yazar okuyucunun kendi karakterine bürünmesini hatta kişiliğini tamamen okuyucuya kopyalamayı arzuluyor. Ben bu yüzden kişisel gelişim kitaplarını hiç bir zaman tasvip etmemişimdir.

Çizgi roman okuyun daha iyi, en azından hayal gücünüz gelişir :)

http://i.hizliresim.com/7PWzX5.jpg

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Kişisel Gelişim Şudur = Hayatın Yükünü Çeken Kendini Geliştirmiş Bilge İnsandır.

Gariban Adama ne istersen sor cevabını verir sana akıllıca !

Zebgin adama sor kitaplar iyi satıyor enayiler çoğaldıkça zenginleşiyoruz der !

Kısaca Hayatın Acısını Çeken Bilir. Yalnız Tek Başına Çabalamak Bilgelik Anahtarı

0|0
    0|1
  • Kitap her akşam müsait oldukça okurum ve okuduğum kitaplar genelde kişisel gelişim açısında olur. Ve insana çok şey katıyor zevkle okuyorum. İşe yaramayan kitap yoktur. İçeriği iyi olmayan çok araştırılmadan yazılan kitap vardır, o da çok nadirdir. Gereksiz kitap yoktur. Tarzın olmayan kitabı okuduğunda bile içinden bilgiler alırsın..

0|0
    0|0
  • Faydalı bence.

0|0
    0|0
  • Hepsinde aynı saçmalık yazıyo onların söylediklerinin hepsini biz biliyoruz zaten tek farkımız kitap yapıp satmamış olmak bazı insanlar vardır ki o kitapların yazarlarının bir kitap boyunca anlatmaya çalıştıkları şeyi tek cümlede söylerler. Bence gereksiz yani

0|0
    0|0
  • hangi kitabı okuduğuna bağlı ve okuduklarından pay çıkardıklarınla alakalı bir durum :) piyasada gereksiz kişisel gelişim kitapları çok ama iyi olanları da var iyi ayırmak gerek.

0|0
    0|0
  • Hayata dokunan kitaplar insanlar da kalıcı etkiler yapar

0|0
    0|0
  • Okudugum 50 nin uzerinde kişisel gelisim kitabından cok seyler ogrendim fakat aklimda ne bir söz ne bir hikayesi var. ama görüş olarak insana birşeyler kattıkları kesin.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Faydalı buluyorum.

0|0
    0|0
  • para tuzagı

0|0
    0|0
  • kişisel gelişimciler ne kadar gelişmiş ki bizi de geliştirsinler.

0|0
    0|0
  • şeytan icadı inanmayın ilüminati hepsi :Dkghg

0|0
    0|0
  • Bence gayet faydalılar ama dikkatimi çekecek bir kitap bulamadım kişisel gelişim olarak

0|0
    0|0
  • para tuzağı kendini kendin geliştirirsin

0|0
    0|0
    • Mantiklı soyledin. Peki insan kendini nasil gelistirir

• okuyarak ezberleyerek izleyerek değil yaşayarak bizzat tecrübe edinerek gelişirsin hata yaparak gelişirsin gerisi hikaye

• B dedim

0|0
    0|0
  • Doğru ve dürüst bir şekilde yazılan kitapların faydalı olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • inanmıyom ben bu kıtaplara :D

0|0
    0|0
  • Okudum hiç bir işe yaramıyor

0|0
    0|0
  • çok şaapmamak lazım bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Hepsi gereksiz ben kitap okuyorum kitap okumayı seviyorum diyen ve ne okuması gerektiğini dahi bilmeyen tipler için hazırlanmış kitaplar.

0|2
    0|0

0|0
    0|0
  • Bazıları Gayet Faydalı Fakat Aralarında Öyle Kitaplar Varki Sallamasyon Yazılar Yazılı Çok Pahalıya Satıyorlar Üstelik

1|0
    0|0
  • İyi güzel hoşta :)

0|0
    0|0
  • saçmalık ve rezalet. yazar bir arkadaşım var geçen bu kitaplardan birini yayınladı. onada dedim bak daha okumadan eleştireyim. tamamen saçmalık ve safsata dolu.
    biliyorum ama halk buna rağbet ediyo dedi...

0|0
    0|0
  • Bence geçici hevesler veren anlık gaza getiren para tuzakları bir film bile gaza getirir bazen insanı mutlu eder ama sonrasında gerçeklere kendi hayatına alışmak zor gelir insana ve sike sike dönersin normale :D

0|0
    0|0
  • Bazisi iyi
    Bazisi kötü

0|0
    0|0
  • Çoğu saçma. Gaz vermekten öteye gitmiyor. Pollyanna oku inan daha faydalı. Bak8ş açını değiştirir en azından 😉

0|0
    0|0
  • hiç kişisel gelişim kitabı yazan multi milyarder gördün mü? onu geçtim hiç milyarderi de yok :D

0|0
    0|0
  • Olay doğru bilgiye ulaşabilmekte.

0|0
    0|0
  • Kişisel gelişim kitaplarından öğrenebileceğimiz çok şey var ama yaşayarak anlıyoruz..

0|0
    0|0
  • Kısmen faydalıdır. Hepsi için olumlu yorum yapılamaz.

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmak mümkün değil. Mesela Marily Mos Savantın yazdığı kitap. Beyni geliştirmek adına yazılan bir kitap ve marilyn dünyanın en zeki insanı olarak bilinir. Yani bazen kitabı okumadan önce yazarıda tanımak gerekir.

Mesela adam 5 dolarla zengin olma diye kitap yazıyor kendisi akbil basıyor. O mantık :D
    Yani k. g kitaplarını okumadan önce mutlaka yazarınıda araştırın.

1|1
    0|0
Yükleniyor...