Bir şarkıyı beğenmenizde en çok hangisi etken? Söz mü yoksa müzik mi?

Ben genelde ikisinin uyumuna bakıyorum. Müziği güzel olup sözlerini beğenmediğim için dinlemediğim şarkılar da var mesela. Peki sizin?

0|0
3238

En İyi Erkek Görüşü

• sanırım günümüz çağında sadece müzik.. baksanıza anlamsız şarkıalr nasıl da dillerde dolaşıyor.. yatacağız kalkacağız, yavrum indir kollarını, naber sende geldi bir haber

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ruh haline görr değişiyo aslında ama dedigin gibi uyum önemli ve bir şarkıyı defalarca dinlersin ya üst üste, o şarkının bir yerinde sanki ruhuna dokunan bisey vardır. Bazen sözlerini anlamasan bile aynı yeri defalarca sarıp dinlersin. O çok güzel iste

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 37

• Temelinde gözettiğim tek şey (bu yüzden bir avuç insana ait olduğunu hissettiğim) ne kadar aynı duygu girdabını arşınlayan kulaklar tarafından bulundukları -bu yüzdendir ki kimlik meselesi haline gelmiş belli bir değere aidiyetleri.

Bu tür insanlarda ciddi ölçüde şarkı bencillikleri başlar. Dinlediklerini paylaştıklarında, artık kendisinden çıkarmıştır. Eski öforisi ve özelliği yıkılmıştır. Sanki cisimleşip sıradanlaşmış bir hayalet gibi.

0|0
    0|0
  • ritmi beni tutmuyosa gerisi boş :D

0|0
    0|0
  • Türkçe dışındaki şarkılarda genelde müzik önemli benim için.

Türkçe şarkılarda da söz önde.
    Anlamı olmalı.

0|0
    0|0
  • Söz, müzik ve yorum.

1|0
    0|0
  • ritimleri, ben müzikte ritimlere çok önem veriyorum. ve ritim bnim için herşeydir. bu yüzdende şarkıda önce ritimlere bakarım. işte bu dediğim çok azdır. ağırlık olarak rock takılırım.

https://www.youtube.com/watch?v=2TwHMFz2Ss0https://www.youtube.com/watch?v=0I95dUHLcqU

0|0
    0|0
  • bence de ikisinin uyumu.. bak bu şarkının sözleri mevlananın sözlerinden alınmıştır.. türkçe çevirisini okursan beğenirsin.. şarkı farsça :)

https://www.youtube.com/watch?v=KsMEBEcxzYA

0|0
    0|0
  • Ritim ve ahenk muhim.

0|0
    0|0
  • tabiki de müzik giriş kısmı iyiyse dinlemeye başlarsın değilse zaten direk kapatırsın sözler 2. planda kalır

0|0
    0|0
  • Müziği

0|0
    0|0
  • İkisininde bir arada olmasi önemli..
    Muzigi güzel olup sacma anlamsiz sözleri olan parcalari dinlemem..
    Ayni sekilde sözleri güzel olup kof bir muzigi varsa onuda dinlemem.

0|0
    0|0
  • Soz.

0|0
    0|0
  • genelde öncelikle müzikleri

0|0
    0|0
  • müzik güzelse sözler ne kadar kötü olursa olsun seviyorum ben şahsen şarkıyı

0|0
    0|0
  • Sözün mantığı ya da müziğin kalitesinden ziyade kalbime ve ruhuma dokunmalı, okşamalı kulağımı.

0|0
    0|0
  • ritim

0|0
    0|0
  • Genelde müzik. Yabancı dinlediğim için pek anlayamıyorum, çevirince o güzel gelen müziklerin hepsi çok saçma çıkıyor. Dolayısıyla kendi dilindeki kafiye ve müzikle uyumu olsun yeter. Anlamlı ve uyumlu müzik epey az.

0|0
    0|0
  • müzigini seversem sozlerine dikkat etmeye baslarım. ama gerçekten müzigi çok hosuma gider dilime dolanırsa internetten sozlerine bakarım mutlaka

0|0
    0|0
  • ikisideee

0|0
    0|0
  • Sözleri

0|0
    0|0
  • Yerlilerde söz-yabancı şarkılarda melodi önemli.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 31

• Bunu okuyunca aklima sey geldi. Sadece hak edene verilmeli sevgiler kendini ele veren sonunda eve doner yasaksin artik bana gerek yok utanmana. Gururlu kalbim sana hayirli gunler dilerb😃😃 ben bu sarkiyi ilk duydugumda herbiseyiyle dalga gecmistimde sonra dilime yapismisti yaa.. mirildanirken hoslandigim cocuk duymustu yanlislikla 😩 mesaj atarken bianda kafayi bir kaldirmisti kim bu hayirli gunler dileyen kiro 😂

0|0
    0|0
  • Moralim bozuksa sözleriyle moralim iyiyse müziğiyle ilgileniyorum.

0|0
    0|0
  • Önce müzik sonra söz ve tabii ses de önemli.. Sinan Akçılın sesi olmamasına rağmen müzik çok güzel dinletiyo

0|0
    0|0
  • Müzik önemli çünkü; bilmediğim dilde bir çok şarkı dinliyorum ve o hazzı alıyorum önemli olan duyguyu bana geçirmesi.

0|0
    0|0
  • Ruh halim

0|0
    0|0
  • Genelde sözlerı dınlerım rıtım ıle ışım yok pek, rıtım ruhuma dokunmaz

0|0
    0|0
  • Müzik daha çok.

0|0
    0|0
  • hareketli olması enerjili olması şarkının misal :D çok sıcakkanlı şarkı :D
    https://www.youtube.com/watch?v=HsHYlOF7Gxk

0|0
    0|0
  • sözlerden çok müziğe her zaman daha çok önem veririm asıl işçilik müziktedir.

0|0
    0|0
  • ahenk

0|0
    0|0
  • Sözleri ve içten olması benim o şarkıyı beğenmem için yetiyor. şu an dinlediğim şarkı öyle mesela Yeni Türkü- Çember

0|0
    0|0
  • Muzik etkiler en basta

0|0
    0|0
  • Müzik

0|0
    0|0
  • dinlediğim çoğu şarkının sözü yok zaten

0|0
    0|0
  • 1. müzik
    2. ses
    3. sözü

0|0
    0|0
  • Mutluysam müzik, mutsuzsam sözler..

0|0
    0|0
  • İkiside etkili olur🙅

0|0
    0|0
  • Muzik ama duygusal sarkilardan nefret ederimm=) tekno ve disko olacak ✋

0|0
    0|0
  • Hareketli şarkılarda melodisi duygusal olanlarda sözleri :)

0|0
    0|0
  • sözleri

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    11
Yükleniyor...