Üç günlük dünya ama...

Hastalıklar, üzüntüler, dertler, tasalar... Hepimizin acıları var. Ve bitmek bilmeyen hayalleri, arzuları. Oysa üç günlük dünya.

Öleceğimizi, herşeyin bir gün biteceğini bile bile nasıl bu kadar acı yükleyebiliyoruz hayatımıza?

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• emin ol bunun cevabını bulursak dünyanın en mutlu insanı oluruz :)

1|0
    0|0
    • Bu cevabi sectim cunku bence de sorunun cevabini hayatimiza gecirecek kadar bulmus degiliz hala :) tesekkurler.

• aynen öyle rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 6

• İnsanın hayalleri hiç bir zaman bitmez. Ölen hiç bir insan yoktur ki arkasından " Daha şunu yapacaktı " denmesin. Yedisinde ya da yetmişinde her insanın yapacak daha bir şeyleri vardır. Kiminin evladını yetiştirmesi, kiminin zenginlik hayalleri, kiminin daha kaç kız daha tavlayacaktım. Kiminin daha hangi kızdan daha güzel olacaktım. Sonu gelmez bir girdap gibidir hayat. Ama hepsinin, bütün hayallerin sonra kara topraktır. Doyacağın kadar aş, sevebileceğin kadar aşk ve yaşayabileceğin kadar mutluluktan ötesi boş meşguliyettir.

2|0
    0|0
  • Paranın biteceğini bile bile neden kazanıyoruz ki gibi birşey olmuş bu soru . Gelmişiz işte Dünya'ya doğal dengenin bir parçasıyız yaşayacağız kimisi bu kısa ömrünü lüks içinde geçirmek ister ona göre çalışır kimisine bulunduğu durum yeterde artar .

1|0
    0|0
    • Evet ama ben olumlu dunyada ufak seyleri kafaya takmaya degmez babinda soyledim. Yoksa tabi ki herkes yasayacagini yasayacak. Yorumunuz icin tesekkur ederim.

• Elbette sağlık gittimi herşey gider okuyorum haberlerde sarhoşun biri gelip bir çarpıyor çocuğun bacağının teki gidiyor kesmek zorunda kalıyor doktorlar . Beterin beteri var . Umarım sizde çözersiniz sıkıntılarınızı streslerinizi kötü olaylara inat yaşamaya devam :)

• Amin, insallah. Tesekkur ederim, iyi geceler :)

• hayat tek cümleyle özetlenirse nötr nasıl mı üzülürken seviniyorsun ağlarken gülüyorsun bunun gibi herşey alahın taktiri bence

1|0
    0|0
  • Geçen orta şiddetli bir deprem yaşadık ve ölümü ensemde hissettim ilginç olan yapacak hiç bişey yoktu, ilk defa çaresiz kaldım o yüzden bu saatten sonra dünyanın dertleriyle muhattap olmuyorum arkadaş :))

1|0
    0|0
  • If you dies,you dies.

1|0
    0|0
    • So, is that all you can say for this situation?

• Olayi neden kavgaya cevirdin? Biz rakip degiliz ki. Senin 2 yabanci dilinin olmasi benim moralimi bozmaz, sevinirim senin adina. Ne guzel iste, gelistirmissin kendini. Ben sadece durduk yere bana dil ogren muhabbeti yapmana bi anlam veremedim ilk onudugumda o kadar. Konu kapansin derken de herhangi bi ustunluk saglama cabasi icinde degildim. Kimin kapattiginin benim icin bi onemi yok. Ben olayin absurdlugune takildim sadece. Her neyse. Hos bi muhabbet olmadi. İyi geceler.

• Amacım seninle kavga etmek değil,seni övmekti aslında.İyi geceler.

• üç günlük dünya ama 70 yıllık hayat bitirmek için bişeyler yapmak lazım

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• çünkü yasarken bunu kavramak ve sürekli akilda tutmak imkansiz. Gerçek hayatta yasiyoruz ve gidecegimiz yeri bilmedigimiz icin sanki hep burda kalacakmisiz gibi. Bunun farkinda degiliz. Kaç kisi her gün ölümü düsünüyor ki ? Hayati cok ciddiye aldigimiz icin bu kadar aci cekiyoruz.

1|0
    0|0
    • Ever. Aslinda her an olebilecegimizi dusunursek, olum hic bize gelmeyecekmis gibi yasamamiz hayret verici bi olay. Ama dogamizda var sanirim :) katiliyorum her cumlene... Tesekkur ederim yorumun icin.

• :) rica ederim bende tesekkür ediyorum bana katildigin icin :)))

• dünya sevgisi , yaşama sevgisinden ...

1|0
    0|0
  • sonsuz olsaydi hicbirseyin anlami kalmazdi.

1|0
    0|0
  • biz yüklemesek de yüklüyorlar:S

1|0
    0|0
  • Çünku ahireti unutuyoruz.eğer hep aklimizda olsa bu kadar acıyi en azindan kendimiz yuklemezdik.dunya derdine ne kadar dalarsan bi dunya kadar acın ,derdin,tasan olur.

1|0
    0|0
  • işte hayat insan yaşarken ölümü çok az hatırlıyor. ve herkesin her şeyin kıymeti kaybedildikten sonra biliniyor malesef. ve acı çekmek katılıyorum. hayat durup üzülüp ağlayacağımız kadar uzun değil

1|0
    0|0
    • Evet. Bunu fark edince butun dertler kuculuyor aslinda, onemi kalmiyor.

• evet bu yüzden üzüleceğimiz birşey oldugunda bunu düşünüp o üzüntüyü daha çok büyütmemek gerekli

Yükleniyor...