Ne kadar bilinçliyiz?kullandığımız paraların arkalarında kimler var?

var olan kişiler kim?neden böyle şeyleri takip etmiyoruz.mesela 50 liranın arkasında fatma aliye hanım var.ilk kadın romancı.kim biliyordu

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• cok haklısın bizim değerlerimiz aslında paraların arkasındaki yerler yada kişiler aslında kullandıgımız paradan daha değerliler ama bilinçsiz bır toplumuz maalesef uyardığın için teşekkürler

ayrıca paralarımızı daha düzgün kullanalım cebimizde kırış kırış yırtık bir para olmasın özen göstermeliyiz yazı yazmamalıyız üzerine insanlara para verırken kırış kırış parayı önlerıne atmamalıyız hem paraya hem ınsanlara saygılı olmamız gerekır

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Her paranın arkasındaki kişileri biliyorum.. Kimin ne olduğunu neler yaptığını daa.. Peki siz 100 liranın arkasındaki ITRI efendiyi biliyormusun ve bestesinin dünyanın en çok dinlenen bestesi olduğunu biliyormusunuz..

Salavat'ı besteleyen kişi evet yanlış duymadınız salavatı besteleyen kişi ITRI efendii

1|0
    0|0
  • Çok da s...

Paraları batsın..

Milletin maaşından, vergi adı altında neler kesiliyor, ödediğiniz faturalardan neler cukkalanıyor, kullandığınız benzinin kaç da kaçı vergi acaba?.

Sen hükümet olaral kalk, benim kuş kadar maaşımdan, Suriye'li mültecilerin masraflarını falan karşıla?

Cürrete bak ya!

Fitil fitil burnunuzdan gelsin hepsi, gebersin o leş beyinli .bneler de açlıktan, bana ne?

Önce bunları irdeleyin.

Paranın arkasında kimin resmi olduğunu değil.

1|1
    1|1
    • senin dediğin ayrı bi konu evet düşüncelerin doğru ama biz kültürümüze sahip cıkmazsak bizi daha kolay parçalarlar.

• muhtemelen bu isimleri yaşatmak için düşünülmüş,Cahit arf ve teoresi hakkında nette araştırma yapmıştım.

1|0
    0|0
  • benim bi arkadaşımın arkadaşının arkadaşı 200 lira görmüş, arkasında yunus emre varmış

1|0
    0|0
  • Onu tanımıyorum benjamini sor seceresini okuyayım. (imajmakerimin tavisyesi üzerine verilen cevaptır.)

Ayrıca PARAYLA KÜLTÜR OLMAZ...asdasasd

0|0
    1|0
  • az kaldı,çok az. Fazla değil,geçen sene bozuk paralardaki Atatürk resimlerini kaldırıp yerine Türkçe olimpiyatları yazan para bastılar. Yakında rte baskılı paralar gelecek. Lanet olsun..

1|0
    0|0
  • Mimar Kemaleddin dayım olur.

0|0
    0|0
  • arkasındakileri değil değerleri ilgilendiriyoda ondan herşey parayla olduu için

0|0
    0|0
  • onunde ataturk varsa arkasi cokta umurumda degil.. bu arada romanci ne yahu D:

0|1
    0|0
  • Erkek resmi olduğundan farketmemişiz koyun adriana lima pamela anderson bak sor sonra cevapları gör :)

0|0
    0|0
  • bunun pratik faydası nedir? bilinsin tabi ki de, büyük bi aydınlanma değil.. ondan önce bilinmesi gereken yığınla şey var

0|0
    0|0
  • Bilinçlenmek bumudur yani. Aynadaki düşmanı tanımalısın

Rockefeller ve rothchild aileleri hakkında bilgin varmı? Vizyon genişletmekte fayda var.

0|0
    0|0
  • kullandıgımız paranın arkasında kım ın oldugunu bılmek bılınclı olmakla alakalı degıl bence...200 lira haricinde de hangisinin arkasında ne var bilmem :D

0|0
    0|0
  • iş güç bitti şimdi bu mu kaldı ? :(

0|0
    0|0
  • önemli olan nasıl kullandığımız.

0|0
    0|0
  • bilinç ne alaka dikkatliyiz falan olsa neyse.

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Emekli maaş derdinde, çalışanın da öğrencininde kafasında trilyonlarca şey..

50 TL'yi kim elinde doğru dürüst tutabiliyor ki? Sen fark etmeden gidiyor para..

Yok oranın faturası, yok şuranın anasını.

Belli bir miktara kadar kimler var biliyorum. Sonrasıyla doğru dürüst elleşmedim bile.

Yalan yok..

1|3
    1|0
  • ben biliyordum... 100 liranin arkasında Buhurizade Mustafa Efendi var. 200 liranin arkasında Yunus Emre var

0|0
    0|0
  • bilince ne oluyor.

0|0
    1|1
  • kredi kartı kullanıyorum onu bilmek için paranın arkasına bakmasamda olur

0|0
    1|0
  • Parayı harcarım ben zaten elimize geçmesiyle gitmesi bir oluyor. Oturtup inceleyemem ben!

1|1
    1|0
  • mühim olan önünde ne yazdığı.

0|0
    1|0
  • Elimize geçtiği an kayboluyor incelemeye vakit bulamıyoruz.

0|0
    1|0
Yükleniyor...