Yurtdışındaki Türkler kültürlerine sadık mı

yurtdışındaki Türkler kültürlerine sahip çıkıyormu yoksa yabancı gibimi yaşıyorlar

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

• ben yurt disinda dogdum buyudum. elimden geldigince sahip cikiyorum, fakat bilmediklerimde oluyor tabi.

yegenlerimde var, ama onlar tam tersi. okadar aci ki, Turkce bile zor konusuyorlar, ikinci planda kaliyor.

gecenlerde 'almanyaya hosgeldiniz' adli filmi izledim. o film dalga konusu olmus, ama malesef vardigimiz noktayi gosteriyor tum gercekcigile o film.

0|1
    0|0
    • tam bunun ustune, belcikadan bir haber var. belciklalilar Turk olmayanlar dillerinde mehter marsi dolasmislar.

• tesekur ederim, Allah sifa versin babanizada

Kızlar Ne Diyor 7

• Bizim sülalenin yarısı Australia'da, burayı özlüyorlar misal.

Gözlemlerim sonucunda yurt dışında yaşayan Türkler'in çoğu, hatta hepsi bile diyebilirim, bizden daha iyi biliyorlar buranın değerini..

Doğal olarak yaşantılarında ufak tefek değişiklikler oluyor ama; yaşatıyorlar..

1|2
    0|0
  • bizden dha çok sahp çıktıkları kesn

0|1
    0|0
  • ben türk gibi yasiyorum.

0|1
    0|0
  • sahip cikmiyorum. hayir.

0|1
    1|1
  • genelde yaşadıkları yerden etkileniyorlar bunu giyim tarzlarından fikirlerinden vs anlayabiliyoruz

0|0
    0|0
  • hayır sadık değiller benim teyzem japonyada yaşıyor ve onların kültürklerini o kadar benımsemış ki onlar gibi davranıp giyiniyor . bende japon kültürünü beğenmeye başladım sayesinde

0|0
    0|0
  • İster istemez yaşadığın ülkeden etkilenirsin az olsa bile

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• kafa yapısı olarak son derece mıllyetcıler ama yasam tarzı olarak tabıkı etkılenıyorlar ıster ıstemez avrupa normlarında yasamak ıle turkıye arasında cok buyuk farklar var bunu yurt dısında yasayan herkes rahatlıkla anlar bu farklılıgın ınsanlara etkı etmemesı beklenemez ama burda mesele avrupanın dusunce yapısındakı eksıler yerıne artı yonde bır etkılesım olması bunu yakalayabıldıgımız zaman yurt dısında yasamıs buyumus egıtımını almıs ınsanlarımızın turklere ve turkıyeyede buyuk katkıları olacaktır

1|1
    0|0
  • nesilden nesile degisir bu soru turkiyede dogup yurt disina tasinmis kisiler turkiyede yasayanlara nazaran daha bi baglidirlar kulturlerine ve cocuklarinada ellerinden geldigince aktarmaya calisirlar onlarin cocuklari ise ailelerinden gelen kulturle yasadiklari ulkenin kulturunu mix yaparak ortama ayak uydurmaya calisir 3. nesil ise tamamen yasadigi ulkenin kulturunu aliyor

1|0
    0|0
  • geberesiceler ! ! ! ! ! ! ! !

0|0
    1|0
  • Mangala barbekü demeye başladılar. İyice yozlaştı bu adamlar.

0|0
    0|0
  • burdakiler çok çıktı da dışardakiler kaldı

0|0
    0|0
  • ya onlar gibi olurlar, yada kültürüne sadık kalırlar, hatun hollanda da kuru gürültü değil yani :)

0|0
    0|0
  • Kari kiza okuz gibi bakip, cekirdek yiyip sokaklara atiyorum.

Sayilir mi?

1|0
    0|1
Yükleniyor...