Edebiyatımın en sevdiğiniz şairi hangisidir?

Divan Edebiyatından günümüze kadar tüm şairler dahil bu soruya arkadaşlar. Nesimi'den Aşık Veysel'e, Mesihi'den Dadaloğlu'na, Karacaoğlan'dan Nazım Hikmet'e, Necip Fazıl'dan Mahzuni Şerif'e kadar. Bütün dönemler, bütün akımlar, bütün etkileşimler. Hepsinin yeri ayrı, dönemleri farklı kıyaslanamazlar gibi cevaplar vermeyin lütfen edebiyat yüksek lisans öğrencisiyim bunu gayet iyi biliyorum. Sizden istediğim böyle koca bir tarihte kendinize en yakın, en sıcak bulduğunuz, okurken en büyük zevki aldığınız şairi söylemeniz. Şahsen ben Şeyh Galip diyorum kendimce. Onun divanını okurken değişik bir insan oluyormuşum gibi hissediyorum. Ya siz?

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• Divan edebiyatında fuzuli
    Sonrada cemal süreya gelir ve tabi özdemir asaf

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Fuzûlî..
    "Dehenin derdüme dermân dediler cânânum
    Bildiler derdümi yohdur dediler dermânun.."

0|1
    0|0
  • Tabi ki herşeyin başlamasında büyük bir rol oynayan şinasi'nin yeri ayrı bende ,

0|0
    0|0
    • Pek fazla şiir yazmış bir şairimiz değil İbrahim Şinasi ama evet edebiyatımızda yeni bir çağ açan büyük bir sanatçımız.

• Şiir yazanlara öncülük etmiştir bu bile benim için yeterli, şiirlerle fazla ilgili değilim ve deneme yazıları, edebi günlükler , edebi romanlar hoşuma gider. Denemede nurullah ataç , cemil meriç, romanda Ahmet Mithat efendi gibi sanatçılar önemli benim için

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...