Leonardo Da Vinci'nin ne kadar abuk bir adam olduğunu biliyor musunuz?

Herifçioğlunun künyesi astronomi, tasarım, mucitlik, ressamlık, askeri tasarımcılık, mühendislik mimarlık falan.

Bir insan evladı düşünün ki, 15. yüzyılda, yani bundan 600 yıl kadar önce helikopter, solar, tank tasarımları yapmış olsun, bir insan düşünün ki makasın mucidi ve aynı zamanda uçma makinesinin mucidi olsun. Kuşları inceleyip doğru tasarımlarla insanların da uçabilmesini sağlayacak makineler yapılabileceğini ilk iddia eden kişi olsun.

Bir insan düşünün ki kalbi, vücut sistemini, damar yollarını ilk açıklayan kişi olsun, bir insan düşünün ki ışığın ve renklerin mesafeye göre ton farkı gösterdiğini farkedip tek kaynaktan gelen ışık tekniğini ve 3 boyut perspektifini resimlerine yeidirmiş olsun.

Bir insan düşünün ki, hafif köprüler, normalin üç katı seri atış yapan toplar tasarlamış olsun.

Bir insan düşünün ki, sol eli ile sağ elini aynı seviyede kullanabilsin, bir eliyle resim yaparken öbür eliyle yazı yazsın.

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• davincinin şeytanları dizisini izlerken merak salıp biraz araştırmıştım da adam harbiden dehşet bir yeteneğe sahip

0|0
    0|0
    • O dizi aslinda Da Vinci'yi gercekci yansitmiyor * belgesel degil en nihayetinde.

• tabi ki de birebir olmadığını biliyorum, o yüzden araştırma gereği de duydum ya :) ama dizi de ilgi çekici

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• sağ elle sol el nasıl aynı seviyede mk sağ el mouse bu yazılmamış kanundur

0|0
    1|1
    • Ambidextorus deniyor ona tıp dilinde. Kimi insanlar iki elini de birbirinin aynı seviyede kullanabiliyor, aynı oranda hakim olabiliyorlar.

• Adam tam anlamıyla dahi..

0|0
    0|0
  • Aynen aşırı gereksiz bir adammış

0|0
    0|0
    • Halen daha yaşamış en zeki insan olduğu kabul ediliyor.

Herif ilk denizaltını falan tasarlamış la.

• İroni yaptım. Adamın burnunu sokmadıgı şey yok

• Zamanında Haliç'e bir köprü yapmak istemiş ama 2. Bayezid adamın çizimlerini falan görünce 'Yapamaz bunu bu kafir' diye reddetmiş.

Yükleniyor...