Sizce neden acaba?

Allah İnsanları Neden Yarattı? Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Sizce neden acaba ?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle allah var mı bu konuya odaklanmamıx gerek. Allah varsa neden insanlara özgür irade koydu. Allah varsa ve gücü herşeye yetiyorsa neden hepimiz allaha inanmıyoruz. İnsanın kaderi daha doğmadan belliyse yaşamımızın, dünyaya gelmemizin bir anlamı var mı? Eğer allah yoksa bu kadar kutsal kitap, ibadethane, din üzerine savaşlar hepsi boşuna mı?

0|1
    0|0
    • Fikrinizi usulüyle belirttiğiniz için teşekkür etmem gerek :)
      Vardır bence, olmadığına kendini ikna etmeye çalışanlar olsa dahi; peki diyor insan o zaman neden ''Bir baba çocuğuna kötü davransın? Neden herkes zengin değil?''. Orada da kader ve imtihan giriyor işin içine (özgür iradenin anlamı), insanoğlu yaratılsa idi de sonra hiçbir sınav olmasa idi;herkes her istediğini elde edip yapabiliyor olsa idi cennetten ne farkı kalırdı yeryüzünün... Şüphesiz yaratılmış her bir zerre ve nefesin bir sistemi ve bir kusursuzluğu olduğu gibi bütün bu kainatın da bir yaratıcısı vardır...

En İyi Erkek Görüşü

• bilmem
    bende düşündüm bunu çokta
    sonra cevap bulamayınca bunalıma giriyordum

0|1
    0|0
    • Aslında bakarsan, sorgulamak kadar güzel birşey yoktur. Sorgulamayanın yaptığı şeyleri de gerçekçi bulmuyorum ben. Belki çetrefilli konular ama içinde bulunduğu evreni ve O'nu merak etmezse asıl o zaman kaybediyor insan :)) Birşeyler var kafamda yazarım belki güncellemeye bakalım ne diyecekler :))

• daha derin sorularda cıkar bu düşüncelerden :)

• Hergün onlarcası çıkıyor benim :))))) En son amcamla atıştık :D haha öğrenmenin yaşı yoktur ya

Kızlar Ne Diyor 2

• soruyu şu şekilde değiştirip tekrar görüşünü almakta fayda var tanrının varlığını kabul ettiğimiz takdirde tanrının insanı yaratma amacı nedir veyahut bir amacı olması zorunlu mudur. öncelikle konuyu ontolojik zeminden epistemolojik zemine kaydırıp tekrar düşünmek gerekiyor. tanrının varlığı hakkında bilgiyi veren kaynak nedir? kutsal kitap. peki kutsal kitabın tanrının kelamı olduğuna şahitlik eden kim? peygamber o halde söz konusu bilgi olmaktan çıkıp 3. şahsın nezdinde inanç haline bürünür. inanan bir insansan kutsal kitabına bakman yeterli kulluk için diyorsa kulluk içindir. ha bu sefer kulluğun tanımını, içerdiği anlamları arayabilirsin bu da tasavvufa girer.

0|1
    0|0
  • Kendisini tanimamizi istedigi icin bence

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• mesaj at sor krdş

0|0
    0|1
    • Yazdığın kelimeyi yazmayı bilmiyorsun; ''kardeş'' tir aslı...
      Bir laf ederdim edebimizi bozmayalım ''kardeş'' de değiliz aslen ;)
      Tutup bir de münakaşa etmeye kalkma en iyisi, olduğun yer zaten epey derin...

• Kendisine kulluk etsin die

0|1
    0|0
Yükleniyor...