Müslümanlar dinine eleştiri yapanı eden yok ederek cevap veriyor?

Turan Dursun ölmeden önce bütün yetkili kurumlara çagrı yaptı varsa içinizde tartışmak isteyen tartışalım canlı yayında ben hazırım dedi. Diyanete bile çagrıda bulundu ama hiçbiri karşısına çıkmadı Adamı öldürtüp ' Turan Dursuna Cevaplar' diye kitap neşrettiler. İyi de adam sağlıgında sizi çagırdı davet etti adamı öldürdükten sonra mı cevap veriyorsunuz?

AYrıca müslümanlar neden dinlerini eleştiren insanlar ile akıl ve bilgi kalem ile mücadele etmiyor da adam öldürme kitap toplatma kampamyası güdüyor

Güncellemeler:
seferlerini herkese yıkmaya iyi bilirsiniz
Amerika'nın Irak'a saldırmasini siyasi bir olayı Hristiyanlar Yaptı demeyi iyi bilirsiniz

Siz her dine inanca hakaret edip başkaları sizin dine eleştiri yapınca hakaret deyip öldürmeyi de iyi bilirsiniz

Siz yapar eleştiri olur biz yaparız nedense hakaret olur.

Cinsel Yaşam sorusu olmuş olsa hepiniz keyifle yazardiniz ama soru sizin bilgi dagarxihiniza ters olunca ses yok değil mi :)

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü akıl ve bilgi ve birikimlerinin böyle ileri düzey bir tartışmaya yetecek seviyede olmadığını kendileri de biliyorlar. Onlar için en kestirme yol kişiyi ortadan kaldırmaktır ve en iyi tartışma da ölü adamla yapılan tartışmadır.

0|1
    1|2
    • Cevaplara baksana aynısını Hristiyanlar yapıyormuş
      Iyide papazlarin ateistler ile olan canlı bir sürü tartışması var

• Okuyup, araştırıp öğrenmek yerine cinsellik videoları seyreden insanların olduğu bir siteden ne bekliyordunuz ki? Ben hiç şaşırmadım. Hristiyanlar veya ateistler bilgi dağarcıklarını tazelemek veya geliştirebilmek adına fikir münazarası yapar bitince gülümseyerek iyi günler dileyip ayrılırken müslümanlar karşısındakini kendi saflarına çekmek bunu başaramayınca da safdışı bırakmak için yapar. Daha ileri durumlarda bir kazaya bile kurban gitmeniz olasıdır. Tarihte örnekleri mevcuttur isteyen araştırabilir.

Kızlar Ne Diyor 2

• öncelikle inanan biri değilim, dini tarihsel perspektifte gelip geçecek olan sosyo-politik bir kurgu olarak görüyorum ama islam felsefesinin bugünki en önemli sorunun içinde yaşadığım toplum nedeniyle beni de doğrudan ilgilendirdiği için açıklık getirmekte fayda var -yoksa sikmişim ingilteyeşini :)-. şimdi sorduğun soruya gelecek olursak;kurandaki kuralların itikadi meseleleri geçmişten bugüne mezheplere ayrılarak farklı görüşlere bölünmüştür. bu mezhepler kendi metodolojisini oluşturup kuranda belirsizlik içinde olan hükümleri (dinden çıkanın öldürülmesi gibi) yorumlamaya çalışmışlardır. bu görüşlerin (muteziller gibi) bazıları kuranda yazanı ahlaksal düzlemde akılsal düşünürken, selefi gibi bazı kurumları kati hükümler kabul edip yazılanı yorumlamanın dahi şirke küfre girdiğini kabul eder. yani demek istediğim turan dursunun öldürülmesinin bütün müslümanlara ait bir suçmuş gibi göstermenin yanlış olduğudur.

0|0
    0|0
    • Ama onlar tam tersini yapıyor bir olay olsa hemen bir ülkeye yıkıyorlar amerika ıraka girer siyasi olayı dini mesele derler rusyada bir olay olur hristiyanlar böyle derler ortadaki siyasi meseleleri dini olay yaparlar kendileri

• günümüzde dinsel faktörlerin savaşların çıkmasında büyük nedenlerin olduğunu düşünmüyorum aklı başında hiçbir müslümanda arkasında yatan ekonomik gerçekleri göz ardı edip bu konuda ısrar etmez. 1900lü yılların pozitivizminin tamamen doruklarında yaşadığımız şu yıllarda müslümanların düşünsel konularda 1200lerin skolastisizmini yaşadığı gerçeği yapılamamış dinsel reformlara bağlanabilir. bunun yapılamamasının nedenini de tamamen müslüman coğrafyasının kültürüne bağlıyorum

• Din ile kültür öyle bir iç içe geçmiştir ki her ffaaliyet ve herşeyi dine baglıyor çogu müslüman eski sovyet devletleri hariç

• bu müslümanlıktan değil cahillikten, körü körüne inanmaktan kaynaklanıyor bence. yani bu davranışı gösteren adamlar başka dinden olsaydı ve o dine laf edilseydi yine aynı şeyi yaparlardı.

0|0
    1|0
    • Hayır alaka yok Hristiyanlar ateistler ile tartışıyor canlı yayında hep sizler gibi öldürüp dawkinse cevap demiyoruz

• yoo ben de kimseyi öldürmüyorum. ailem ve tanıdıklarım da. bu öldürme olayı kişisel bağnazlıkları o insanların

Erkekler Ne Diyor 2

• Diğerleri ne yapıyor çiçekmi veriyorlar?

1|2
    0|1
    • Evet öyle ateistler ve Hristiyan yahudi kişiler canlı yayında konuşuyor ateistleri öldürüp ardından Dawkinse cevap demiyorlar

• Ne alaka?
      Şimdi sen eleştirdin diye kestilermi seni?
      Hacı inanmak zorunda değilsin ama yaptığın şwy diğer insanlara hakaret oluyorsa kusıra bakma buna eleştri diyemezsin.

• Eleştiri ile saygısızlığı bırbirine karıştırma. Her konu eleştirilebilir ama insanların en hassas noktasına vurursan bazı Densiz ve akıl fukaralarinin saçma eylemlerine sasirmayacak bunu da genelin üzerine yaftalamayacaksin

0|1
    0|1
    • Ama dediğin şeyleri sizler yapmayı iyi biliyorsunuz mesela Haçlı seferlerini herkese yıkmaya iyi bilirsiniz
      Amerika'nın Irak'a saldırmasini siyasi bir olayı Hristiyanlar Yaptı demeyi iyi bilirsiniz

Siz her dine inanca hakaret edip başkaları sizin dine eleştiri yapınca hakaret deyip öldürmeyi de iyi bilirsiniz

Siz yapar eleştiri olur biz yaparız nedense hakaret olur

Yükleniyor...