Bilimden anlayan aklı başında arkadsslar bakar mısınız?

Dünyanın düz olmadığının kanıtı nedir?
Uydu fotoları yalansa?

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Güneş batarken seyret

0|0
    0|0
    • Dünya sabittir günéş etrafnda döner

En İyi Erkek Görüşü

• Şöyle izah edeyim güzel kardeşim.

Yeryüzünde bulunduğumuz noktadan Dünya’ ya baktığımızda onu düz görürüz Dünya’yı düz gibi görmemizin sebebi dünya’nın çok büyük olmasıdır Dünyanın Şekli Neye Benzer?-Dünyanın Şekli Küremedir? Çevremize baktığımızda Dünya’nın küçük bir bölümünü görebiliriz Dünyanın Şekli Neye Benzer?-Dünyanın Şekli Küremedir? Dünya’nın tamamı göremeyiz Dünyanın Şekli Neye Benzer?-Dünyanın Şekli Küremedir? Dünya’nın tamamını görebilmek için Dünya’ ya uzaydan bakmak gerekir Dünyanın Şekli Neye Benzer?-Dünyanın Şekli Küremedir?

Eskiden bazı toplumlarda Dünya’nın düz olduğuna inanılırdı Dünyanın Şekli Neye Benzer?-Dünyanın Şekli Küremedir? Gemilerle denizlere fazla açıldıklarında boşluğa düşeceklerini zannederlerdi

Ancak cağlar boyunca bazı bilim insanları Dünya’nın yuvarlak olduğunu söylerlerdi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Dünya yuvarlak olmasaydı ufuk çizgisi olmazdı. Lise coğrafyasında öğrendiğimiz bir sürü şey de olmazdı. Mesela kuzey yarımkürede kış yaşanırken gyk'de yaz mevsiminde olması gibi.. Daha bir sürü şey yazılır.
    Bilimle fazla ilgilenen biri değilim pek anlamam de ama bilimle ilgilendiğini söyleyip dünyanın yuvarlak olup olmadığını mı tartışıyorsun?

0|0
    0|1
  • Bu kadar mantıksız ve salak olamazsın. Gemi sana yaklaşıyorsa önce üstü, yelkeni görünür, sonra daha altı.

0|0
    0|0
    • geminin önce direğinin görülmesinin nedeni dünyanın yuvarlak olması değildir gözümüzün yapısındaki farklılıktır. gözümüzün üst kısmı uzağı daha iyi görür bu nedenle önce direği görürüz, sonra tekneyi

• Evet söyledikleeimden öyle geliyor belki ama öğretilene boyun eğdiğimi söyleyemezsin. Bu bana mantıklı gelen bir şey. Yeterince sebep olduğunu düşünüyorum. Fizik dersi olmasa da bunu düşünürdüm.

• Evet bagnaz

• Yaklasanan bir gemiye izleyince once bayragini yaklastikca diregini sonra da teknesini goruruz. eger dunya duz olsaydi her yerden geminin tamamini gorurduk
    Bir de gunesin yavas yavas dogmasi var. dunya duz olsa birden dogar birden batardi

0|0
    0|0
    • iki yaklaşım da hatalıdır. ikisini de hemen çürüteyim...
      ilk olarak geminin önce direğinin görülmesinin nedeni dünyanın yuvarlak olması değildir gözümüzün yapısındaki farklılıktır. gözümüzün üst kısmı uzağı daha iyi görür bu nedenle önce direği görürüz, sonra tekneyi :)

bir de güneş bir anda neden doğsun ki? yükseliyor yükseldikçe göğe eriyor ve batıyor olay budur :)

• Seninle sabaha kadar tartışırdım bu konu üzerine ama yapmam sebep
      Konuşmanı bilmiyorsun. Bilimden konuşuyorsun ama bayanla konuşma tarzına bir bak kabalığa lüzum yok
      2daha önemli işim var sana harcadığım vakite yazık
      Hadi bye bye

• Şahsına bir hakarette bulunmadım ki

• Gemilerin görünmemesi de mi yalan ne saçma sorular bunlar ya

1|0
    0|0
  • bundan 6/7 asır önce bunun cevabını buldular. bir noktadan başlayıp aynı yere tekrar gelebildikleri için bunu kanıt sunbdular

0|0
    0|0
    • Öyle bir sey olmadı ki... yalan öyle bir deney yok. Bu kanıt degildir

• hadi cığrafya bilgin zayıf ya tarihte mi öyle. farkettiysen tarihte bunu destekliyor

• tarih birçok şey söyler ancak bunlar gözlemlenemez ve bugün bilim, gözlemleyemediği şeyleri tartışmaz bile :) dediğin yalandır...

• Gemilerin uzaktayken gorunmemesi bize öyle göstermişlerdi

0|0
    0|0
    • Uzakta oldugu icin göremezsin dünya yuvarlak oldugu icin degil

• İyi o zaman kendini yüzyıllar önce yalan olduğu ortaya konmuş şeylere inandır

• burada mesele benim inancım değil senin dünyanın yuvarlak olmasını düşünmene neden olan şeyin yanlış olması ve yanlışlamama rağmen dünya düzdür diyemiyorsun, sen neden dünya düzdür diyemiyosun neye dayanarak düz değildir

Erkekler Ne Diyor 3

• Üfff saçmaladın artık iyice. Heee herkes yalan söylüyo.

0|0
    0|0
  • dünyanın düz olmadığını kanıtı şeklinin geoid olmasıdır :D

0|0
    0|0
    • geoit olmadığının kanıtı düz olmasıdır

• Sabit bir rotadan gidersen aynı yere çıkarsın en basitinden

0|0
    0|0
Yükleniyor...