Hangi lisanı öğrenmek istersiniz?neden?

yeni bir dil öğrenmek istiyorum ama öğrenmeye başlamadan önce iyice arastırmak istedim. Nedenleriyle yazarsanız çok sevinirim.

0|0
6|25

En İyi Erkek Görüşü

• İngilizce biliyorsan eğer ardından başlanması gereken 3 dil var bana göre. Bu üç dil Çince,Rusça ve İspanyolca. Ben İspanyolca seçtim, iyi de gidiyor.. Rusça'yı bizzat yerinde öğrenmeyi denedim. Uzun süre Rusya'da kaldım ilerlettim ancak bana göre değildi. Bu biraz da bireysel bir şey ancak İspanyolca bana çokçok daha güzel geliyor. Gerek telaffuzu gerekse İspanyol halkın samimiliği açıkçası çok daha sıcak. Çince çok zordur ancak çok işine yarar. Bu üç dilden birini tavsiye ederim ilk etapta.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Amacın birden fazla dil öğrenmekse , bunun en sağlam yolu temel olarak bildiğin dilin aile dillerine bak, yapı kurulum ve seslendirme (italyanca ispanyolca portekizce gibi ) çok benzer olduğundan ek kursa bile gerek kalmadan kasarsan öğrenirsin.

Bendeki diller ingilizce italyanca ispanyolca, tagalog ( filipinler ) vveee çince ( mandarin : güney asya lehçesi ile , hongkong tayland tayvan vietnam ile hindistanın bir kısmında , anakara çin guneyinde geçerli )

1|0
    0|0
    • bende ispanyolca ve portekizce arasında kaldım ama genele baktığımda ispanyolca daha çok tutuluyor.

• Doğru, portekizce çok lokal dil kalıyor Türkçe gibi, zaten ispanyolca ile çok ortak sözcükleri var

• ingilizce

ardından

ispanyolca

almanca

çince

rusca

arapca

1|0
    0|0
  • ilk önce dünyanın ortak dili olan ingilizceyi öğrenmek isterdim. daha sonra arapça ve koreceyi öğrenmek isterdim. arapçayı kuranı daha iyi anlayabilmek için öğrenmek isterdim. koreceyide koreliler güzel filmler çıkarıyor , filmlerini anadillerinde izleyebilmek için öğrenmek isterdim:) ingilizceyide alanımla iligili daha fazla kaynak bulabileceğim için öğrenmek isterdim :)

2|0
    0|0
    • korecee!

bende bayağı meraklıyım dizi,film ve şarkıları gerçekten çok hoş.aslında öğrenebilirsin koreceye bayağı talep var siteler falan var bununla iligili kapsamlı bir araştırma sonucu alfabelerini öğrenmiştim kesinlikle tavsiye ederim çok eğlenceli :)

• teşekkür ederim. internetten öğrenirim bende:)

• ne demek,sormak istediğin bir şey olursa yardım etmeye çalışırım :)

• rusça öğren sebebi çince ile birlikte değeri artan dillerden olması. ilk öğretmenin de ben olurum..

1|0
    0|0
    • rusça mı biliyorsun? :)

çince öğrenmeyi ciddi ciddi düşündüm ama kanji ya çok zorlar..

• araştır da ben burdayım. öğrenmenin saati baya pahalıdır yani :)

• tamam bunu unutmayacağım bak :)

• rusça öğren yazın baya bi işine yarar çogu yer rusça bilen kişi arıyor iş konusunda yararlı olur

1|0
    0|0
  • İngilizce -- > Film - Oyun - Sohbet

Arapça -- > İslam

1|1
    0|0
  • Hangisi kolay ise onu seç..RUSÇA , Çince, Japonca...Bu üçü her zaman her yerde ekmek yedirir.. Bu yazdığım ülkelerde ve bütün dünyada İngilizce ortak dil..onuda bil..İngilizce bütün dünyada geçiyor..

0|0
    0|0
  • şu ingilizceyi öğreneyim başka da bir dil istemem ya:) ingilzce şart da dilim dönmüyor ki.babam neden mi ingilizce? çünkü bir çok güzel ve kaliteli filmler,kitaplar, diziler hep ingilizce. onları orjinal dilde izlemek dinlemek okumak daha zevkli olurdu.

0|0
    0|0
  • Rusça,almanca.

0|0
    0|0
  • Almanca, dinlemesi hoşuma gidiyor ...

0|0
    0|0
  • çin'ce ögrenmek isterim

0|0
    0|0
  • Arabca ogrenmek isterdim kuranla ic ice olup rahatca anlamak icin

1|1
    0|1
  • japoncayı çok merak etmişimdir.farklı bi kültür

0|0
    0|0
    • yazın bayağı denedim japonlarla konuşmayı ama çok soğuk insanlar :( hayellerini yıkmak gibi olmasın ama..

• aynen uzun uğraşlar sonucu bir japon arkadaşım olmuştu dediğin gibi dost olunabilir

• ben arastırdım çok farklı ama .mantıga uyan bir kültürleri var.fazla dejenere olmammıslar

• Tek hedefim İtalyanca italyada yaşamak zaten hedefim :)

0|0
    0|0
  • Bükçe.

sana göre bir dil değil ama.ben onu öğrenmek isterdim.

0|1
    0|0
  • Almanca olabilir kulağa hoş geliyor.

0|0
    0|0
  • inglizce ve tay dili

0|0
    0|0
    • cidden mi tay dili yaa işte budur! genelde insanlar bilmez bile ama gerçekten güzel bir dil ve şarkıları çok hoş ayrıca çok sıcakkanlı insanlar :)

• şu ingilizceyi bi sökebilseydim.. :/

0|0
    0|0
  • japonca hatunlarına bayılıyorum (:

0|0
    0|0
  • yabancı dil bilen kız bulsak maksat kurs parasını yemek olarak ısmarlardık :)

0|0
    0|0
  • ingilizce tabikiii her yerde geçerli sonrada çince dünyada en çok konuşulan dilmiş

0|0
    0|0
  • Arapça belki hafız olurdum

1|0
    1|2
  • arapca.ahirette arapca suale cekileceğimiz için.

0|0
    0|2
  • ağzı yamuk kızların fin fin fin konuştuu dili öğrenmek isterdim..

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Arapça;dinimi daha iyi öğrenebileyim,eserleri o dilde de olsa okuyabileyim rahatça diye..

1|1
    2|1
    • ateistle adam gibi konuşsan da boşa kürek sallıyorsun(denedim) varsın istediklerini düşünsünler, iyi akşamlar

• arapça islamiyeti daha iyi anlayıp yaşayabilmek için ingilizce sistem gerektirdği için bi sökemedim gitti alt yapı yok ünide hazırlıkta kursa falan giderim diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • dunya ulkerinde en cok kullanilan inglizce fransizca kismen de rusca ,diger ikisini bildigim icin fransizcayi ogrenmek isterim

0|0
    0|0
  • Arapça, Japonca. Zoru severim ;)

0|0
    0|0
  • fransızca,italyancanca çok hoş bence.

0|0
    0|0
  • Şuanda İtalyanca öğrenmek istiyorum, bana faydası dokunacak çünkü.

0|0
    0|0
Yükleniyor...