Sizce herkes renkleri aynı şekilde mi görüyor?

Bir fikir var ortada renklerin ve seslerin herkes tarafından aynı şekilde algılanmadığına dair siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

0|0
15|8

En İyi Kız Görüşü

• Farklı şekilde görür bence :/

0|0
    0|0
    • Böyle dusunmene sebep ne peki

• Bu cevabi eig secmesem haksızlık olurdu (:

• Teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 14

• Şu elbise muhabbetinde gördük ki, Herkes aynı görmüyor 😂

0|0
    0|0
  • Ben sana onlarca renk sayarim sadece mavinin tonu. Erkeklere aynı rengi sorarsin ya mavi der ya yeşil :D yanı evet herkes farklı algılar :D

0|0
    0|0
  • evet ayni degil.. bir arkadasla saatlerdir tartistigimi bilirim ben ona yesil diyorum o griii diyoduu.. soyle bir renkti pantalonum.. yesil olduguna nandiramadim kizi valla.. img24.olx.bg/.../...enskite-za-bebeto-i-deteto.jpg

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Renk körü olan insanlar var evet farklı görürüz ama ses olayında bilmiyorum mesela benim sesim videoda telefonda hoşuma gitmez kötü gelir ama başkasına güzel geliyo onun gibi bişeymi

0|0
    0|0
    • Evet bundan bahsetmiştim yani diğer insanlar da sesleri benim duyduğum gibi mi duyuyorlar renkleri benim gördüğüm gibi mi görüyorlar vs diye

• Bence herkes aynı şeyi görmez aynı şeyi duymaz

• Valla bir elbise vardi mavi siyah mi yoksa sarı beyaz mı gorunuyor diye, hep sarı beyaz gördüm :D algıda farkliliğın ve çeşitliliğin en net örneği o olay

1|0
    0|0
  • aynı görürüz fakat algılamamız farklıdr tabiki. çünkü o rengin çagrışımı yaşantımıza göre degişir bence

0|0
    0|0
  • hiç düşünmedim aynıdır heralde

0|0
    0|0
  • Bence aynı görüyoruz

0|0
    0|0
  • Saçma

0|0
    0|0
  • Olabilir bence böyle bişey. Çünkü herkes renkleri ve sesleri farklı tonlarda algılıyor :/

0|0
    0|0
  • Aynı değil bence

0|0
    0|0
  • Aynı görmüyor

0|0
    0|0
  • köpeklerin farklı gördüğünü biliyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Elbise olayının bu soruyla alakası yok bir kere.

Benim de yıllardır aklımda olan bir soru burada görmek ilginç oldu :)
    Bence kesinlikle farklı görüyorlar, en azından tonları farklı. Sen mesela kırmızıyı çok canlı görürken bir başkası daha soluk görüyor. Fotoğraf makinesi gibi düşün, hepsi aynı ışıkta aynı fotoğrafı mı çekiyor?

Ve bence insanları sanatçı yapan da bu farklı ya da canlı görüş. Etrafını daha canlı ve farklı gören kişi daha çok etkileniyor. Hani düzenlenmiş rengi kontrastı arttırılmış fotoğraflar var, bazı insanlar doğaya bakınca böyle görüyor belki ve ressam oluyor, şair oluyor, fotoğrafç oluyor vs.

0|0
    0|0
    • Elbise olayı farklı evet ama ben derdimi tam anlatamadigimdan sanırım böyle anlaşıldı
      Beni anlayan nadir kisilerdensin yorumun için teşekkür ederim (:

• Hayır ben farklı görüyorum gibicesine bir renk var çok az insanın bildiği.

0|0
    0|0
  • algı farkı yok yorum farkı var. herkes aynı rengi görür, renk körü değilse. mavininin farklı tonuna biri mavi der diğeri saks mavisi der. (o rengin adını bilmediğinden)

0|0
    0|0
  • her insanın renkleri algılama derinliği farklıdır, renkleri farklı görür.. bu zaten bilimsel bişi.. Detaylı bilgi için bakınız : Bilim Teknik Mayıs 2015 sayı:570 :)

0|0
    0|0
  • Herkesin görme ve işitme yeteneģi aynıdır.. fakat kimilerinde eksi sonuclar verebiliyor

0|0
    0|0
  • Aynı olduğunu..

0|0
    0|0
  • Bence bu sitede erkekleri mavi olarak kızları pembe olarak görüyorsa herkes böyle birşey yoktur :DD

0|0
    0|0
  • İvit

0|0
    0|0
Yükleniyor...