Sorum sanatçılarla ilgili :)

Hep merak etmişimdir sanatçılar şarkı sözlerini nasıl yazıyorlar ve yazdıkları sözlere uygun müziği nasıl uyduruyorlar. Bilen var mı?

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Yetenekliler... muzik yapma kismini bilmem ama soz yazma kismi eger cok iyi sozlerse (ki sezen aksu sene 1945 ornektir) o anin duygusunusozlere dokebilmeleridir... nacizane ben anlayabiliyorum nasil yazdiklarini cunku yayinlasam yazdiklarimi bir kitap olur... ayrica cok okumakla da alakali ufkun genisliyor... tabi ben isi bira siir yonunden degerlendirdim... birde demet akalinin sarkilarini yazan veya sinan atcil gibi isimler var... bu tiplerde halkin nabzini tutup gundelik hayatta yasanan olaylara dair soz yaziyorlar... lafin basindada soyledim bence yetenekliler...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• çoğu sarkı sözü yazarı iki kere felan şarkı yazıp sonra yazdırıyolar sürekli şarkı yazamazlar zaten müzik işi biraz uğraştırıyo

/www.youtube.com/watch?v=FbM-nSkt-So

ünlü gotye eyes wide open şarkısına müzik yapıyo bak burdan izlersenbiraz fikir sahibi olabilirsin

0|0
    0|0
  • günlük konuştukarını şarkıya döküyolar resmen bir kaç kez böle sonra bestecilere devrediyoar

0|0
    0|0
  • skrillex sadece elektronik sistem kullanıyor :)

0|0
    0|0
  • Şarkı sözü yazabildikleri için sanatçı denilmiş zaten. :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• çoğu sanatçı saçma sapan sözler yazıyor. emin ol biraz uğraş sen onlardan daha güzel sözler yazarsın. besteye gelince işte orda dur. bu bir ustalık işi.

1|0
    0|0
  • tanıdığım çoğu sanatçı önce beat hazırlayıp sonra sözleri yazıyor. Ve yine tanıdığım hepsi bütün sözleri hayatlarının bir parçasından alıyorlar. Neyi yaşıyorsa onu yazıyor. Tabii yetenek isteyen bir iş.

0|0
    0|0
  • yetenek meselesi işte

0|0
    0|0
  • tamamen heceleme sistemi :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...