Sizce kültürlü insan nasıl olur? Ne bilir? Kültürlü dediğiniz insanı tanımlar mısınız?

Sizce kültürlü insan nasıl olur? Ne bilir? Kültürlü dediğiniz insanı tanımlar mısınız? Nasıl kültürlü insan olunur?

0|0
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• Çok bildiğini düşünmeyen, gerektiği yerde az ve öz konuşan, gülüp, ciddi olacağı yeri bilen birisi kültürlüdür. Öyle çok bilgiyle donanmasına gerek yok bence. Ama tabi ki de bilgili olsa da iyi ama bunlar daha önemli ☺

4|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Başka ülkeler görmüştür, piyano çalar, sushi yer, edebiyat, felsefe, tarih kitapları okur, nezakete önem verir. Gözümde böyle bişeler canlanıyor:D

0|0
    0|0
    • piyano çalıp sushi yiyen insan kültürlü müdür yoksa bu bize toplum baskısı altında tvlerde dayatılan bir yanılsama mıdır?

• Sushi yiyen insan kültürlü haaa hahahaha :D

• Öff dalgayla karışık bişey yazdım. Gözümün önüne böyleleri geliyo benim napıyım :D herkesin düşüncesi farklıdır hem benim dediklerim ciddi değildi zaten. Sushi falan :P maksat yorum yazmak olsun.

Erkekler Ne Diyor 18

• Yaşam hakkında bir fikre ve ideolojiye sahip olur kendini geliştirir kitap okur ve gündemi takip eder

1|0
    0|0
  • Kulturlu insan bu tip seylerin bir kategorisi olmayacagini, "Nasil kukturlu olunur" turevi sorularin cahilce oldugunu bilir mesela.

0|0
    1|0
  • Kültürlü insan, dünyanın başka yerlerinde olan bitenden haberdar insan demektir. mesela Edebiyat denildiği zaman en az birkaç fikri olmalı, bir ülkeden bahsederken onun da iki söz söyleyebileceği bilgisi olmalı, kendi ülkesinin tarihinden, dünya tarihinin kırılma noktalarından, dost ve düşman ülkelerden, ekonomiden, sporun önemli olaylarından vs haberi olan biri olmalı.. Genel kültürü ln sonu yok, ama kendisini geliştirmeyi seven insan için bilgi doyulmaz bir şeydir. Ben genel kültürde iyi olduguma inanirim mesela..

1|0
    0|0
  • kültürlü insan hemen hemen her konuda çok az da olsa bilgi sahibi olan insandır. Kültür lü olmak için de önce okumak sonra gezmek lazım

1|0
    0|0
  • Bence bu sorudan net bir sonuca varmak çok zor hatta imkansız çünkü herkezin kültür anlayışı farklıdır. Bana göre kültürlü insan milli geleneklerine bayramlarına bağlı kalan insandır kendi özü'nü koruyan ancak tamamen kültüre dayalı yaşamayan, Kendiini sürekli geliştiren ve geliştirirken kendi kültürlerine sahip çıkan insandır.

0|0
    0|0
  • din kültürü muhakkak bilir, oda bir kültür sonuçta

1|0
    0|0
  • Kültürlü insan Hem, çok okuyan hem çok gezen hemde terbiyeli insanlardır. Türkiye'de bu örneğe sadece eski insanlarımızda rastlayabiliyoruz. Camilerden çıkan beyaz sakallı gerçek dindar dedeler vb.

2|0
    0|0
    • Karşıt olduğum için sormuyorum fakat dindar demek kültürlü mü demektir? Ayrıca eski insanlar neye göre kültürlüdür? Eğer gerçekten kültürlülerse yaşın verdiği bir durum mudur yoksa yaşanmışlıklar mı bunu tetikler?

• Tek tek cevap vereyim. Dindarlık derken sadece dinini gerçekten yaşayan insanlarımız peygamberimizin ahlakını örnek alırlar ve o kültürü bilirler. Eski insanlar aile hayatını bayramları arkadaşlığı iyi bilirler bu bakımdan dedim. Tabiki yaşla alakalı değil yaşanmışlıkla alakalı bir durum. Bunları topladığında iyide bir eğitim almışsa bence gerçekten kültürlü insandırlar

• Pekala teşekkür ediyorum cevabın için.

• Herşeyi biliyorsun diye tanımlananlar

0|0
    0|0
  • cahildir hep ogrenmek ister kulturlu insanlar..

1|0
    0|0
  • güncel her olayı bilip de çok bilmiş ve her konuya hakim insana genel olarak kültürlü derler ama bir çoğunun gözünde oturmasını kalkmasını nerde nasıl davranılacağını bilmesini ve insani değerlerden yoksun olmayan insanlar bence kültürlüdür

1|0
    0|0
  • Bence kültürlü bir insan kendini belli etmez mütevazi olur çünkü kendisini etiket etmeyi sevmez ;)

1|0
    0|0
  • Gotunu kasan aslinda icinden ciftetelli oynamak gelirken operaya giden kisilere diyoruz ulkemizde ama kultur kavrami cok yanlis anlasilmis yani kültür her konuda bir seyler bilmektir araba tamir edebilmek bile kulturdur

0|0
    0|0
  • Kültürlü insan cehaletsiz olmaz bilgili olur
    Kültürün farkı vardır adam siyasette iyidir
    baska adam dinde iyidir
    kültür yerine göre degişir

0|0
    0|0
  • Bir veya birden fazla konuda. az cok tecrubeli ve bilgili olmak kısaca

1|0
    0|0
  • Her şeyi bilmez kültürlü insan, adabı bilir

1|0
    0|0
  • kültürlü insan olmak için karakterini zikme derim

0|0
    0|0
  • Siyaset bişlir, futbol bilir, en önemlisi hayatı bilir.

0|0
    0|0
    • Nasıl bilir işte? Siyasetle ilgili her türlü kavramı bilen mi kültürlüdür mesela yoksa siyaset hakkında yorum yapabilen mi? yani bu kültür ezber midir yorum mudur?

• İkisini aynı anda bilen.

• Peki teşekkür ederim.

• nezakettir

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• okuduklarından, gördüklerinden, yaşadıklarından sentez yaparak, fikir süzgecinden geçiren, düzgün ifadelerle karşısındakine aktarabilen insanlar

1|0
    0|0
  • Ortalamanın üzerimde bilgi seviyesine sahip olmasına rağmen kendini yeterince kültürlü olarak görmeyip her an yeni şeyler öğrenmeye çalışan kişi bence.

0|0
    0|0
  • konuşması bilen önyargılı davranmayan rencide etmeyen ortamlarda agırlıgı olan bırı

0|0
    0|0
  • Herkesin kulturu farklidir...

0|0
    0|0
  • okuyarak tabikide :)

0|0
    0|0
  • konusma üslübu bile insanın kültürünün bir parçasıdır

0|0
    0|0
Yükleniyor...