Babamdan kalan plakları ve gramofonu satsam ona saygısızlık mı etmiş olurum?

Arkadaşlar babam 5 yıl önce rahmetli olmuştu. Hastayken bana emanet etmişti plaklarını ve gramofonunu. Rahmetli çok severdi sanat müziğini banada aşıladı bende çok seviyorum. Lakin çok fazla borcum var. Yani ödeyemiyorum çok zor duruma düştüm. Eğer meraklısı varsa bilir taş plaklar bayağı değerli. Elimde 6 tane zeki müren, 5 tane müzeyyen senar, 2 tane vedat çetinkaya, 4 tane de orhan gencebat plağı var. Gramafonda salon gramafonu o ta dedemden kalma dedem de babama bırakmış bayağı bir değerli. Kısacası bunları satsam. Bayağı bir para geçer elime. Lakin annem dediki biz o gramafonu cebimizde beş kuruş paramız yokken bile satmadık. Baba yadigarıdır dedik. Sen şimdi istiyorsan sat onlar senin ama elini vicdanına koy. Böyle diyince tabi kaldım bende. Sizce ne yapayım? Siz olsanız satar mıydınız? Yoksa bir yolunu bulur dokunmazmıydınız baba-dede yadigarlarına.

0|0
47

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Sacma babandan yadigar para icin degmez yani gun gelir baktikca onu anarsin

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Satmamani tavsiye ederim ama kac tele istiyorsun alici ola bilirim saticaksan?

0|0
    0|0
  • Satma ben satmazdım

0|0
    0|0
  • Hatira ulan o. Satilir mi 😠

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bak ne kadar borcun olursa olsun onlar satılmaz. Belli ki annenin de sana saygısı var. Kararı sana bırakmış. Senin de annene saygın olsun biraz sakın satma. Oğluna-kızına bırakabileceğin değerli bir hediyen olsun.

Borçlar ödenir kardeş. Emin ol ödenir. Acele etme. Yanlış karatlar verme...

0|0
    0|0
    • Vazgeçtim satmıyorum zaten şimdi satsam bile sonra pişman olurum kesin.

• En doğru karar dostum.

• Bazı şeylerin değeri maddiyatla ölçülemez.

Para her zaman kazanılır veya bir şekilde bulunur. Ancak sen hatıraları bir daha bulamazsın. bulsan da eskisi gibi olmaz.

O yüzden asla ve asla satmamalısın. Borcunu ödeyip rahatlarsın belki ama içindeki vicdanı nasıl rahatlatacaksın.

0|0
    0|0
  • Satma be, antikadır o

0|0
    0|0
  • bırak saygısızlığı şerefsizlik bile etmiş olursun yani

0|0
    0|0
  • Ben olsam satarım. Maddesel şeylere anısı var diyerek saklamak bana saçma geliyor.

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
Yükleniyor...