Charles Bukowski'nin en sevdiğiniz sözü hangisi?

Benim en sevdiğim sözü şu;
"Götlere katlanmak sandalyelerin işi, insanların değil."

0|1
9|11

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında hiç kaybetmedim; sadece sistemin istedikleri kazandı. Meteliksiz olabilirim; ama niteliksiz değilim.

En sevdiğim edebiyatçılar.. En başta Franz Kafka olmak üzere, Fyodor Dostoyevski, Oscar Wilde ve Charles Bukowski..

Bir de bir sözü var Dostoyevski üstadın, onu vücuduma dövme olarak yazdırmayı düşünüyorum.. En sevdiğim söz de budur..

"'Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum.''

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• en zor günümde tek başıma kahkaha atmaya başladığımdan beri, kimsenin varlığına ihtiyaç duymuyorum

1|0
    0|0
  • afrikalı lara ilaç göndermeye karar vermiştik... Lakin hepsinin üzerinde tok karnına yazıyordu...

3|0
    0|0
  • Çirkin olmakla ne kadar şanslısın bilemezsin, çünkü insanlar senden hoşlanıyorsa başka bir şey için olmadığını bilirsin

1|0
    0|0
  • Hayatta kimseyi değiştiremezsin ve kimse için değişmemelisin. Ne sen başkası için mecburi istikametsin; ne de başkası senin için. Yorma kendini; bırak hayatına eşlik etmek isteyenler seninle gelsin.

1|0
    0|0
  • Adamim hepsi ayri ayri

1|0
    0|0
  • Yapılan her götlüğe bir sandalye borcumuz olsun dedik fabrika kurdurdu ibbbneler :DD

1|0
    0|0
  • Afrikaya ilaç göndermeye karar vermiştik; fakat hepsinin üzerinde "tok karnına" yazıyordu.

1|0
    0|0
  • ne bukowski y miş yaa

0|0
    0|0
  • Saçma buluyorum böyle insanları

0|0
    0|0
  • haklıymış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Şu satırlarında kendimi buluyorum;

Beni tanıyan herkesin size söyleyeceği gibi, makbul biri değilim. Kötü adamı sevdim hep, kanunsuzu, hergeleyi. İyi işleri olan sinek kaydı tıraşlı, kravatlı tiplerden hoşlanmam. Ümitsiz adamları severim, dişleri kırık, usları kırık, yolları kırık adamları. İlgimi çekerler. Küçük sürpriz ve patlamalarla doludurlar. Adi kadınlardan da hoşlanırım; çorapları sarkmış, makyajları akmış, sarhoş ve küfürbaz kadınlardan. Azizlerden çok sapkınlar ilgilendiriyor beni. Serserilerin yanında rahatımdır, çünkü ben de serseriyim. Kanun sevmem, ahlak sevmem, din sevmem, kural sevmem. Toplumun beni şekillendirmesinden hoşlanmam.

1|1
    0|0
    • Sürükleyici..

• @Wishdropper bak şu sözüde var ama sana söylemiyorum yanlış anlama :D 'Yüzüne boşaldıgımda tüm ahlaklı şeyleri kirletşyormuş hşssşne kapılıyordum' buda cok guzeldır

• "Mutlu olanlarin hepsi uyuyor şimdi mutsuz olanlara selam olsun " sözü 👍

2|0
    0|0
  • Zaman unutturmaz, uyuşturur...

3|0
    0|0
  • yalnızlık bana hiç doğru gelmedi.
    bazen iyi geldi ama hiç doğru gelmedi..

1|0
    0|0
  • Sevmeyi falan değil, yalnızlığı öğren! -Çünkü en çok ona ihtiyacın olacak... :)

1|0
    0|0
  • Afrikaya ilaç göndermeye karar verdik fakat hepsinin üzerinde tok karnına yaziyordu

1|0
    0|0
  • Öyle bir söz yok. ama bir hikayesini sevmiştim şu uzun saçlı kız olanı..😊

0|0
    0|0
  • O cinsiyetçi ruh hastasının herhangi bir sözünü sevebileceğimi sanmıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...