Entelektüel insanlara imrenir misiniz?

Entelektüel insanlar. Kastedilen; bolca okuyan, gezen, insanlarla içli dışlı olan, dünyada ne olup bittiğini takip eden... İşleyen akıl kısa tabirle. Bence herkes böyle olmak için çabalasaydı dünya çok daha güzel olurdu. Sizce?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Buna inanmıyorum. Eğer herkes zeki ve donanımlı olsaydı kötüler de ona göre olurdu. Şöyle anlatayım. Hatırlar mısınız Osloda manyağın bir yaz kampını basıp 81 kişiyi öldürmüştü. O adam biraz kimya bilgisine sahip olsa belki 81 kişi değil 81.000 kişinin ölümünden mesul olacaktı. Gelelim imkanlar meselesine bir manyak bundan 80 yıl önce Almanya'nın başına geçti ve 60 milyon insanın ölümüne sebebiyet verdi.
    Büyük güç büyük tehlike demektir. Bir gün bir virüs ya da üçüncü dünya savaşı nedeniyle veya zekanın getirdiği farklı bir sebepten ötürü başımızı çok daha büyük bir belaya sokacağız.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• imrenmem

0|0
    0|0
  • ayennen oyle okumak keşfetmek vucudumuz ıle beynımızı orantılı gelıştımek ne kdr guzel bır toplum olurduk be

0|0
    0|0
  • İmrenmem

1|0
    0|0
    • Neden

• Sen anlamamışsın. Bir meslekte çok okuyup o konuda ihtisas yapmaktan bahsediyorum.

• Orası doğru. Ama entelektüellik daha büyük bir boyut ve daha faydalı dünyamız için. O da olsun diğeri de. O yüzden imreniyor insan demek istemiştim :)

• Haklısın.

0|0
    0|0
  • evet güzel olurdu.

0|0
    0|0
  • bolca okurum, gezerim, insanlarla içli dışlı değilimdir dünyada ne olup bittiğini takip ederim ama savaş olarak daha çok. Ben entel biri olduğumu düşünmüyorum aslında entellik bana itici bile geliyor. Kendine entel diyen insanlar genellikle toplumdan farklı olmaya çalışıp, toplumla çatışan, kendini beğenmiş havalı insanlardır.

0|0
    0|0
    • Entel insanlar için söylediklerinde haklı olabilirsin ama entelektüel olmak çok ayrı bir şey. Entelektüel insan bir bütün olarak var oluyor dünyada. Onu daha iyi etmek için uğraşıyor.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...