Arkadaslar kitap yazmak istiyorum

Ben kitap yazmak istiyorum biliyorum he diyince olmuyo napmam lazim nerden baslamam gerek nasil yazmaliyim yani bana fikir verin lutfen aciklayici guzrl fikirlerinizi bekliyorum

Güncellemeler:
Yazmak istedigim kitap pismanlikla ilgili olucak adibi buldum cok guzel aklimdada iste konusu pismanlik

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Yazacağın konuda düşüncelerini özetleyecek müsvette kağıtlara not alacaksın..En az 100 150 sayfalık özet müsvette kağıtların olacak..

Bunun yanında okuduğun ya da arşivinden yazdıklarınla ilgili konuları bulunan bilgi düşünce ve belgeleri bi kenara not edecek yada alacaksın..

Kitabı yazarken giriş gelişme sonuç halinde kağıda dökeceksin..

Yan kaynaklar ve arşivlerinde bulunan destekleyici doneleri fikirlerinin arasına serpiştireceksin..

Yaza yaza zaten yazma aşkıyla tutulacaksın sıkılmayacaksın gerisi gelecek..

Bende bi kitap yazıyorum sürekli uğraşamıyorum 8 aydır içindeyim bi 8 ay daha geçer sanırım..Kişisel gelişim kitabı olacak..

Ölmeden manevi bir dikili taş bırakmak gerekir..

0|0
    0|0
    • Benim hic deneyimim yok hic bisey yazmadim ama o kadar cok yazma istegi varki icimde Pismanlikla ilgili bi kitap yazmak istiyorum

Kızlar Ne Diyor 4

• Çok çok okuman lazım.. Dolmadan boşalmaz. Verebileceğim en güzel tavsiye her gün ama her gün yazman. Belli bir sayfa sayın olsun ve her gün yaz. Yazmak istemedğinde bile yaz. Bunu alışkanlık edin. Bunu kazanırsan, kafan ilerde ifade etmek istediğin şeyi daha esnek düşünebilecek.

0|0
    0|0
  • öncelikle bir konu belirleyip üzerinde araştırma yapıp öyle kurgulama yapacaksın

0|0
    0|0
  • benm ruh halimi konu edinir misin ?

0|1
    0|0
  • ne uzerıne dusunuyorsun konu bellı mi?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• kitap yazmak istiyorsan önce iyi bir okuyucu olman lazim.Cünkü okuman kelime hazineni gelistir.Birda arastirma yapmalisin ne yazicaksan o konuda arastirma yapmanda faydali olucaktir.

Ayrica icine sinmeyen birseyi asla yazmayacaksin.Sen beyenmedigin bir hikayeyi kimse ile paylasma.

Biraz sabir isi bu is.

0|0
    0|0
  • benim kitap hazır başlığı tamam da, başlığı koyunca kitaba ne gerek var diyorum. Napıcam bu idealist ruhu bilmiyorum. Başlık: kitapsız.

0|0
    0|0
  • Das Kapital'de de belirtildiği gibi zıtlıklar birliği vardır hayatta.Herşey zıttı ile var olur.İyi olmazsa kötü,kötü olmazsa iyi olmaz.Ying yang aslında hayat.

Bunun kitapla ne alakası var derseniz eğer; herşeyin zıttı olduğu gibi yazmanın da bir zıttı vardır.Bu ise okumaktır.Örneğin;kitap okursun günde 20 sayfa, sonra 30 sayfa,gider böyle günler kovalar birbirini.Okursun, okursun, okursun ... fakat bi gün bi bakmışsın ki birşey yazmaya gereksinim duymuşsun,bir ihtiyaç olmuş artık.

İyi bir yazarın öncelikle iyi bir okur olması gerekir.Size tavsiyem ise; önemli olan genç yaşta bir roman yada bir öykü yazmak değil.Nitelikli edebi değeri olan bir ''eser'' yapmaktır.Sabır inanın çok önemlidir.

0|0
    0|0
  • Sen aklında yer eden konu ve kesitleri yaz. Yazdıkça daha uzun yazmak isteyeceksin. Yazdığın yazılar arsında birbirleriyle çağrışan, birbirine yansıyanları bir araya getirip düzenlemek isteyeceksin. Yazacağın şey bir roman olacaksa eğer, karakterlerini şimdiden yarat, aklından geçen düşünceleri onların düşünceleriymiş gibi yazacak ve olaylar karşısında o düşüncelere gerçekten sahip çıktıklarını hissettirmeye çalışacaksın. İlk önce eline kabaca, belki de fazla uzun olmayan örgünsel yazılar geçicek. Daha sonra bunları edebi bir dille güzelleştirecek içini dolduracaksın. Zamanla ortaya elbette güzel bir şey çıkacaktır.

0|0
    0|0
  • öncelikle kısa kıasa hikayelerle başla..sonra kitap okumayı hastalık edinmiş birine okutabilirsin ondan yorumlar alabilirsin..yada bir blog aç orda hikayelerini paylaş gelen yorumlara göre yolunu çiz

0|0
    0|0
  • öncelikle türüne karar verin

0|0
    0|0
  • Sen bu kitap işini new_anka,ya danış herif ağır romancı :D

0|0
    0|1
  • Yaz Kızım 200 Torba Çimento 20 Kamyon Çakıl.

0|0
    0|0
Yükleniyor...