Sinema tarihinde ilk 3'e koyacağınız filmler nelerdir?

İzlediğin filmler içerisinde ' Bu benim hayatımda ilk 3'e girer. ' dediğiniz filmler hangileridir?

Benim için sırasıyla Esaretin Bedeli, Yüzüklerin Efendisi ve 3 İdiots.

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• Akıl Oyunları, Esaretin Bedeli, Erkekler Ağlamaz

0|1
    0|0
    • Akıl Oyunları da çok güzel. Ama hiçbir film Esaretin Bedeli gibi olamayacak.

• Son bir tavsiye. Yerdeki Yıldızlar filminin ilk 30-45 dk arası sıkıcı gelebilir. Farklı düşünceler oluşturabilir ama bırakma filmi sakın çünkü seni öyle düşündüğüne pişman ediyor daha sonrasında. Mutlaka izle..

• Yok yaa sıkılmam izlicem :)

En İyi Erkek Görüşü

• Siz üçe indirmişsiniz ben ona, yirmiye, elliye indirmekte zorlanıyorum. Mümkün değil üç tane seçmem.

Örneğin Dalls Buyers Club'ı eklesem, Schindler's List filmini ne yapacağız ya da 12 Angry Men neden listede olmasın. The Good, The Bad, The Ugly desem başkası da The Godfather'ı mı koymadın listeye diye eleştirir. Üstelik sadece spagetti Western'ler bile tek başına bir listeyi hak ediyorlar. Hepimizi heyecanlandıran, içimizdeki protestocuyu ortaya çıkartan V For Vendetta'yı listeye eklesem Fight Club ne olacak?
    Ben yapamam. Üç filme indirmek mümkün değil.

Lord Of The Rings serisi benim de çok beğendiğim bir film ama kitapları muhteşemdi. Tolkinen'in akıcı lisanı, inanılmaz tasvirleri, hikayenin güzelliği beni her okuduğumda kitabın içerisine çekerdi. Üstelik LOTR serisi belki de en iyi uyarlamalardan birisidir ama en iyi üç filme asla koymam. Tom Bombadil'den korkup onu filme dahil etmeyen Peter Jackson'ı görürsem ağzının ortasına 2 tane tokat atacağım.

0|2
    0|0
    • Söyledikleriniz çok doğru aslında. Saymış olduğunuz filmler zaten dünya üzerinde şahane ötesi yapımlar. Ve dikkat ettiyseniz genellikle saymış olduğunuz yapımlar baya öncesine ait. Yani günümüze yakın süreçte çekilmiş sanırım LOTR var, o seri de 2001 yılında başladı. İnanın bende sığdıramam. Ama aklıma böyle bir soru geldi ve sormak istedim :)

• EİC seçiminiz için teşekkür ederim.

V For Vendetta eğer bir insana bir şey ifade etmiyorsa büyük ihtimalle ruhu solmuştur ya da ruhunu satalı çok olmuştur. Hepimizin içinde bir yerde V gizli olmalı. Onun öğretileri, aktarmaya çalıştıkları çok özel değil miydi? Hayatımızın tanıdık bir kısmı değil mi?

• V for'un sundukları bile çok özeldi. Kurduğu cümleler bile zaten anlatıyor herşeyi.

Bu maskenin altında bir yüz var. Ancak benim değil. Ne altındaki kaslardan daha benimdir o yüz, ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, Bay Creedy! Ve fikirlere kurşun işlemez!

Bir insanı öldürebilirsiniz, işkence yapabilirsiniz ama fikirlerini asla değiştiremezsiniz.

Bunlar gerçekten çok anlamlı sözler. Aslında film içerisinde zaten günümüz ile alakalı çok fazla sayıda replikte var.

Kızlar Ne Diyor 8

• interstellar
    schindler's list
    saving private ryan

0|1
    0|0
  • esaretin bedeli black yeşil yol

0|1
    0|0
  • The Godfather, Leon, kelebeğin rüyası

0|1
    0|0
  • Zindan adasi , V for vendetta, oldboy

0|1
    0|0
  • Zindan Adası
    Kanlı elmas
    Trans

0|1
    0|0
  • -Çingeneler zamani
    -wristcutters a love story
    - the fountain

0|1
    0|0
  • V for vendetta, esaretin bedeli, my name is khan

0|1
    0|0
  • 1- The Life of David Gale (Üzerine film tanımam)
    2- Oldboy
    3- Leon

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Harry Potter, Oldyboy, Otomatık Portakal

0|1
    0|0
  • Yenilmezler
    Cehennem melekleri
    Karayip korsanlari

0|1
    0|0
  • 1-Forrest Gump (unutursak kalbimiz çürüsün)
    2-The Message (Çağrı)
    3-Pulp Fiction (Ucuz Roman)

0|1
    0|0
  • testere, star wars, indiana jones.

0|1
    0|0
  • Dabbe serisi

0|1
    0|0
    • hiç izlemedim.

• Bunlar enteresan şeyler :) çok bulaşmamak lazım :))

• Bağımlılık yapıyor be abi 😊

Yükleniyor...