Kitap okurken altını çizdiğiniz cümleleri ya da sevdiğiniz şiir mısralarını paylaşabilir miyiz?

Hani olur ya. Kitap okurken çok hoşunuza giden cümleler. Hani sizi gülümseten hüzünlendiren bazen hatıralara götüren cümleler ya da güzel insanların kalemlerinden çıkan mısralar.. Paylaşalım:)

0|0
44|15

En İyi Kız Görüşü

• "tepesinde durduğumuz bina on dakika sonra burada olmayacak. bir ölçü yüzde doksan sekizlik nitrik asit bulun. sonra o köpüklü sıvıya üç ölçü sülfürik asit karıştırın. bunu buz dolu bir kovanın içinde yapın. sonra bir damlalıkla azar azar gliserin ekleyin. nitrogliserin yaptınız.
    bunu biliyorum; çünkü tyler biliyor."

"kundaklama. saldırı. tahribat ve yanlış bilgilendirme. soru sormak yok. soru sormak yok. mazeret yok, yalan söylemek yok.
    kargaşa projesi'nin beşinci kuralı da şudur; tyler'a güvenmek zorundasınız."

"eğer cennette telefon olsaydı, cennetten marla'ya telefon eder ve 'alo' dediği anda telefonu kapamazdım. 'merhaba' derdim, 'ne var ne yok? her şeyi anlat bana.'
    ama ben geri dönmek istemiyorum. daha değil.
    neden derseniz, istemiyorum işte."

"sen ismin değilsin.
    sen ailen değilsin."

-"fight club" -chuck palahniuk

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ... oturdum ve ağladım. efsaneye göre bu ırmağın sularına düşen herşey, yapraklar, böcekler, kuş tüyleri, bunların hepsi ırmagın yatağında taşa dönüşürmüş. ah! yüreğimi bağrımdan söküp, akıp giden sulara atabilmek için neler vermezdim... hiç acım kalmazdı, hiç pişmanlık kalmazdı içimde anılarım olmazdı hiç.
    piedra ırmağının kıyısında oturdum ve ağladım. kışın soğuğu, yüzümdeki yaşları hissettirdi bana ve bu yaşlar, önümden akıp giden sulara karıştı. bu ırmak bir yerlerde bir başka ırmağa karışıyor sonra bir başkasına ve bütün bu sular, gözlerimden ve gönlümden çok uzaklarda sonunda denize kavuşuncaya kadar böylece akıp gidiyor.
    gözyaşlarım böylece çok uzaklara akıp gitsin ve aşkım, bir gün onun için ağladığımı hiç bilmesin. çok uzaklara aksın gözyaşlarım ve ben, ırmağı, manastırı, pirenelerdeki kiliseyi, birlikte yürüdüğümüz yolları unutayım.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 43

• '' Bunu bana yapmaya ne hakkın var? Ben sende bir hiç iken, bende hep olmaya...''

6|2
    0|0
  • Kimi insan aşkı gözle ruhla tasar;
    Korumak kollamak uzaktan sevmek onlara yeterdi.
    Bazıları tenleriyle aşık olur;
    Hayat boyu birbirlerine verdikleri acı dolu aşka bağlı kalirlardi.
    Ben körkütük sarhoş olup her şeyi çift gördüğümde bile sen tektin.
    Şimdi mutluluğa yelken açma zamanı...

0|1
    0|0
  • Sana gitme dedim.
    Çünkü bilirim özlersin sen.
    Beni özlemesen harflerimi özlersin.
    Ben sana ;
    Benden gidişin dönüşü olmaz dedim.
    Sen ne anladın da gittin?
    Döndüğüne sevinirin mi sandın?
    Aşk olsun be kadın,
    Sen benden gittiğini mi sandın?

1|1
    0|0
  • Ne demiş şair;
    Sesini seversin gülüsunu seversin
    İlla ki görmekmi gerek
    Yüreğindeki duruşunu seversin.

1|1
    0|0
  • Altını cizdiğim cümleler asklı meskli roman sayfaları değil malesef siyaset&bilim vs okuyprum genelde encokta distopik

0|2
    0|0
    • Yazmaya üşeniyorsaniz fotografini cekiniz. Gercekten sevinirim. Siyasi gorus ne olursa olsun. Okumak kendini gelistirmek sarttir

• 'Merakımız uzaklaşan ufka bağlı'

• ✔Yıllar sonra anlayacaktık ki insanlar ister dolmakalem, ister tükenmez kalem, ister bilgisayar kullanıyor olsunlar, en cok ayrılığı yazıyorlardı. Hayatı yazmak isteyen, ayrılığı ve ölümü yazmak zorundaydı. insanı yazmak isteyen, işe ayrılıkla baslamalıydı...

0|2
    0|0
    • burada benim gorusum var. rahatsizliga hacet yok 😊

• Tam buna yorum yazıyordum:)

• Tam gece çorbacımızda çorbamı yusumlarken ilişti gözüme. Yutkundum. Ne kadarda yureği ilk aşkı tek aşkı olmuş biri için yazılmış dedim. Sanki beni anlatmıs.

• "Nerelisin?
    Yaralıyım, içinden."

2|1
    0|0
  • "seni anlıyorum" demek büyük bir yalandır. kocaman bir yalan. kimse kimseyi anlayamaz ve tanıyamaz dünyada... var olan en sağlam zırh insan vücududur. içindekileri en iyi saklayan kasa odur. koridorlarında birikenlerin kokusunu bile yaymaz dışarıya. deliliğin kokusunu, anormalliğin kokusunu duyamazsın yanında gazete okuyan adamın, otobüs durağında. sadece gördüklerin vardır. beş duyunun algıladığı kadar anlarsın aileni, sevgilini, çocuğunu...

0|1
    0|0
  • negativen gedanken sind wie bakterien. haben sie sich einmal in dir festgesetzt vermehren sie sich und töten jeden lebensmut in dir.
    s. fitzek.

0|2
    1|1
  • Kapten söylenen bir " Seni Seviyorum " un gücünü bilseniz her firsatta bunu söylemek istersiniz.
    Seversen kızamazsin, kırmazsın, yargılamazsın, sevdigini oldugu gibi kabul edersin.

0|1
    0|0
    • Ah bir de günümüzde bu sozcuklerin anlamları herkes tarafından idrak edilebilse.

• 2|1
    0|0
  • Hayir cizmeye kiyamam kitaplarimi :)

0|1
    0|0
  • "Yaz bakalım; suçumuz sevmek."

0|1
    0|0
  • bir an bekle, arkana dön ve unuttuklarını anımsa kaybettiysen ara , kırdıysan af dile, kırıldıysan affet:çünkü hayat çok kısa

0|1
    0|0
  • "Sana Aşık olmama izin verir misin?"
    "Birazcık şansın varsa neden olmasın"💕
    ~Solucan~

0|1
    1|0
  • Sevgili Dost, Bu gün bayram, ama parlamıyor gözlerin.

0|1
    0|0
  • Bunu çizdim; Den eigenständigen Charakter kreieren die Mitarbeiter der AMG Designabteilung in Affalterbach – und interpretieren ihn für jedes einzelne Fahrzeug aufs Neue. Von außen betrachtet, sind es die sportlich definierten Proportionen, die geschärften Gesichtszüge – Doppellamelle und A-Wing genannt – und Technikdetails, die einen AMG von einemMercedes-Benz Serienfahrzeug unterscheiden. Bereits im Stand machen unsere Fahrzeuge damit deutlich, was ihre wahre Bestimmung ist: DrivingPerformance.

0|0
    1|0
  • Tek başınaydım ama yalnız değildim..

0|1
    0|0
  • Artik vakti gelmiş bir vedasin benim için, Hiç ozlemeyecegim...(kalana)

0|1
    0|0
  • "Gençtim. Bir gençlik ölümü saklı kaldı bende. "

1|1
    0|0
  • Kitabıma zarar vermem çizmem

0|1
    0|0
  • Yani sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?

0|2
    0|0
  • onu o kadar çok seviyordumki onsuz bir hiç olurdum bütün ışığı sönmüş bir gölge

0|1
    0|0
  • "Olmayınca olmuyor." Ahmet Batman//Bana ikimizi anlat//14

0|1
    0|0
  • Bırak karanlık geride kalsın.

0|1
    0|0
  • Yemeye bir dilim ekmek bulamayanlar, savas icin suslenip te gelmislerdi/Taras Bulba-Gogol

0|2
    0|0
  • Modern aşk istemem, üzüntüden başka ne ki? İlkel aşk isterim, aşkın en ilk’el halini.

0|1
    0|0
  • Ağlasam sesimi duyar mısınız mısralarımda
    Dokunabilir misiniz gözyaşlarima ellerinizle

0|1
    0|0
  • Her şey geçer. Her şey unutulur. Kendini bir felaketin içinde kaybetmenin manası yoktur.

0|1
    0|0
  • en unutamam dediğin anlar bile unutulur, hatırlamak istemediğin şeyler hiç ummadığın bir anda düşer aklına. insan olmanın çaresizliğidir bu.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    13

Erkekler Ne Diyor 14

• "Yalnızdım... Ama bir kente yürüyen ordu gibiydim!" Bulantı - Jean Paul Sartre

0|2
    0|0
  • Benide seversin değilmi

0|1
    0|0
  • Akılla ve mantıkla beslenmeyen her inanç biata dönüşürdü. biatın olduğu yerden sadece lanet doğardı. insan sorgulasın sorgularken gelişsin diye yaratılmıştı.. bu yüzden biat, insan doğasına tamamen aykırıydı

0|1
    0|0
  • Korku mu dedim? evet, korku insanı, acayip bir mahluka dönüştürebilir ama daha beteri ruhumuzu görünmez duvarları olan bir odaya hapsetmesi... tutsak bir ruhtan daha beter ne olabilir?
    korkuyla büyüyün gözler, korkuyla titreyen eller, korkuyla yaralanan benlik korkuyla yarılan bilinç... koruyla büyüyen bir çocuk... sokaktan hayattan ve insanlardan çekinen bir çocuk...

0|1
    0|0
  • " Nedir insan, hep övülen bu yarı tanrı? "
    Genç Werther'in Acıları...

Ne üzmüştü beni öyle; o romanı okuduktan sonra aslında gönlüm pır pır ettiğinde birine hep neden bir kor durur durur yukarıdan aşağı iner ve geçtiği yerleri delicesine yakar anlamıştım...

0|0
    0|0
  • çok var yaaa kardeşim ahmet batmanın kitabını okuyorum düşün yanii...

0|1
    0|0
    • Ahmet Batman cok iyidir. Murat mentesi de seversin bence:)

• arada sırada bakıyorum öyle daha çok ideoloji -siyasi-tarih yönlü kitapları okuyorumm

• Hiç geçmediğiniz sokaktan geçiyorsunuz. O an ki ruh haliniz oradan gitmek istedi ve o gün karşınıza sevdiğiniz biri çıktı. Bu tesadüf değil kaderdir.

0|1
    0|0
  • Bir zamanlar benim olan ellerin, şimdi neden ellerin?

0|1
    1|0
  • -"Ve Karanlık'ın sizi yakaladığı yer, o insan olan tarafınız... Sizin zayıflığınız, duygularınız..."
    +"Aşk gerçekten bir zayıflık mıdır?"
    -"Eğer içinde bir aşk varsa, bu bir güçtür. Ama eğer sen aşka düşmüşsen, bu bir zayıflıktır."
    +"biz henüz başka bir yol bulamadık."

gündüz nöbeti / sergey lukyanenko

0|0
    0|0
  • "Halen camın önünde. .. Sadece bekliyordu..."

0|1
    0|0
  • "s*ktir et"
    çok açık yazmış yazar

0|1
    0|0
  • Tanrı hiçlikti, ve ona ulaşmak için her şeyi yok etmeliydin, Tanrı'yı bile...

0|0
    0|0
  • "Budist olmayın. dünyanın daha fazla budiste ihtiyacı yok. sevgiyi yaymak için çalışın. Dünyanın daha fazla sevgiye ihtiyacı var" Dalay Lama (Bir ekonomik tetikçinin itirafları 2 kitabından).

0|0
    0|0
Yükleniyor...