Filmleri sonları mı yaşatır?

Diyelim ki mükemmel bir film izliyorsunuz. Kurgusu, oyuncularıyla her şeyiyle kusursuz fakat sonu tam bir hayal kırıklığı..

Bu sizin o filme iyi film demenize engel olur mu? Yoksa sonlara takılmayanlardan mısınız :)

Benim için o film iyi film değildir mesela. Çabuk unuturum. Eksik kalır. Olmamış yapamamışlar derim. Bence filmler sonlarıyla, finalleriyle yaşarlar çünkü..

1|0
42|68

En İyi Erkek Görüşü

• Bir filmi bütün olarak kabul ederim. Örneğin hemen senaryo gözüme çarpar. Sonra oyunculukları izlerim. Kurguya bakarken yönetmeni de anlamaya çalışırım. Bir sinemasever olarak anladım kadarıyla aklımın elverdiği ölçüde filmi ölçüp biçerim.
    Film sonları en büyük etkiyi yapan kısım olduğu için insanın damağında kalan tat gibidir. Sonu zayıf bir film buruk olur. Bir tarafı eksiktir. Gerçi yine beğenebilirim. Bazı yönlerini ön plana çıkartabilirim. Nice kötü filmin içinde müthiş oyunculuklar vardır. Bunları da unutmamak lazım.

1|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Ben film izlemiyom ya çabuk sıkıyorum :/ komedi hariç :D sonlari da komedi oluyor zaten :))
    Sana da tavsiye ederim kuzum ♥ hayat zaten acı :/

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 67

• Yakın zamanda öyle bir film izledim.
    Rus yapımıydı, iyi ve hoştu... Her şey güzel ve akıcı gidiyordu. Ancak çok garip ve saçma sapan bir final sahnesi vardı. Yani, sonunda "ne bu şimdi?" dedim.
    Ama öte yandan öyle filmler vardır ki, final sahnesi ile size tokat atar şaşırırsınız ya da muazzam bir şekilde biter içinizde boşluk bırakır.
    Misal öyle filmlerden biri ve o boşluk yaratan, insanın kalbini ve aklını buran şu final sahnesi...
    https://www.youtube.com/watch?v=l0nn-WgLOTY

0|0
    0|0
    • Düşünüyorumda şu ana kadar aklımda yer etmiş her filmin final sahnesi muazzamdı. Sonu vasat olunca ciddi ciddi üzülüyorum izlediğim vakte filme verilen emeğe falan. Keşke böyle olmasaydı niye böyle oldu falan diyorum kendi kendime :)

Bu arada videodaki filmin adını öğrenebilir miyim? Kaliteli filmi kaçırmak istemem

• @Coffein Incendies da benzer son

• @foxolaf henuz izlemedim iyi oldugunu biliorum, bakicam

• Evet, finali iyi olmayan filme bir daha kısa kesitleri için dahi bakmam...
    Filmi ve kitabı yaşatan etkileyici sonlardır; Esaretin bedelinde mahkum hapishaneden kaçamasa o film bugünkü durumunda olur muydu? Raskolnikov'un kararları ve finaldeki hali olmasa acaba Suç ve Ceza bugünkü klasikler arasında olmasını ve sevilmesini elde edebilir miydi? Zaten Dostoyevski de absürd bir son yapmazdı; böyle bitirdi ki yakışan budur...

Milyon Dolarlık Bebek... Adalet pesinde...1 defadan fazla kimse izletemez bunları bana; değeri yok gözümde. Bu şekilde de son olmaz, adalet vurgusu için olmaz yani. Yapanı da bir daha izlemem ;okumam :)

0|0
    0|0
  • Sondan kastın ne olduğunu belirtmemişsin. Ne bekliyorsun sondan? No Country for Old Men'in sonu müthişti ama çok sakin, tuhaftı mesela.

0|1
    0|0
    • mesela 2 gün önce bir tane izledim. Film boyunca düşünüyorsun nasıl olur ya , adam bunu nasıl yaptı falan diye. Bildiğin heyecan falan yapıyorsun. Ama filmin çok tırt bitti. İçim acıdı =((

• Sacma bir anlayis. Film oyle izlenmez.

• Komediden örnek verelim > Bir film beni güldürüyorsa o filmin sonu olmasa bile beğenirim.

Sonlarını beğendiğim/beni şaşırtan aklıma gelen filmler > Evdeki Düşman - Zindan Adası - Sihirbaz..

Şu an başka da gelmedi. Ama en güzel 10 film desen direk sıralarım.

Benim için son'lar çokta önemli değil yani.
    Tekrar edeyim :D Önemli değil demiyorum ama çokta değil.

"Katil kim" konulu filmlerde tabiki en önemli şey sonlar. Onu da ekleyim.

0|0
    0|0
  • evet aynen öyle
    heyecanla izledigim filmlerin bazen sonu cok sacma geliyor
    hani bu kadar aksiyon varken neden sonu düz biter ki.

0|0
    0|0
  • Sonu kotu biten film veya diziye, sirf sonu kotu bitti diye kotu demem, mesela prison break dizisini izleyen bilir, dizi harikaydi ama iki final yaptilar ama ikiside izleyiciyi tatmin etmedi, ama izleyenler acisindan hala zirvede tutulan bir dizi.

0|0
    0|0
  • Çok fazla etkilemez, en fazla yönetmene söverim :) Film son ya da başa göre değerlendirilmez. İşleyişi ve devamı önemlidir. Son eğer filmden kopuksa o zaman kötü ya da başarısız diyebiliriz, ama film sonlarını filmden bağımsız kendi görüşümüze göre değerlendirmek hatadır.

0|0
    0|0
  • olur. sonu bir filmin akılda kalan en önemli yeridir. içeriği ne kadar güzel olursa olsun. sonu muhteşem olmaı

0|0
    0|0
  • tabi ki filmin sonu önemli. Lost dizisinin finali mesela? Lostu bitirdi bıraktı yerin dibine soktu :) dün bir film izledik, "Hidden" diye (Türkçe'ye "Sığınak" olarak çevirmişler). filmin hikayesi klişe sanırsım ama öyle bir final yapmışlar ki ters köşe oluyorsun, hikaye sil baştan :) o film benim için o anda tamam olmuş bu dedim.

0|0
    0|0
  • Finalsiz de güzel filmler vardır bence, the hunt mesela, uçuk bir konusu olmadığı için uçuk bir sonu da yok ama çok güzel

0|0
    0|0
  • Sonunu bildiğin filmi izlemek istemezsin

0|0
    0|0
  • elebtte bir filmi ne kadar uzun soluklu izlesekte aklımızda kalan bize onu hatırlamasını sağlayan her zaman sonlarıdır... bitişin ardından asıl anlam ve verdiği mesajın altına gizlenen açlığıda kişiyi o derece etkiler..

0|0
    0|0
  • Herkes kurguya atılmış bir film sahnesi zaten

0|0
    0|0
  • Sonu önemli benim için final sahneleri sağlam olmalı benim için

0|0
    0|0
  • Sonu havada kalmamalı birinci kural ıkıncı kuralda filmin sonunda senaryo bir darbe indirmeli izleyene ıkısı varsa unutulmaz

0|0
    0|0
  • Tabi sonlari onemli

0|0
    0|0
  • Kesinlikle sonları yaşatmaz... Lucy adlı filmin sonu filme hiç yakışmamıştı... O filmi hiç bir zaman sonuyla hatırlamak istemem :)

0|0
    0|0
  • güzel filmleri sonları yaşatmaz örneğin karayip korsanları jack sparrow olmasa izlenmez bile bence karakterler ve filmin kalitesi yaşatır

0|0
    0|0
  • Önceden sonu en önemli kısmı diye düşünürdüm ama şimdi önemli olan duygunun başarılı yansıtılması diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Gerekli mesajı film boyunca vermişse sonuna pek aldırmam. Evet o burukluk doğal olarak yaşanır. Keşke bitmeseydi de devam edip daha iyi bitirselerdi gibisinden.

0|0
    0|0
  • Hayır :( Mr. Nobody'i izlemneni tavsiye derim. Madem böyle düşünüyorsun ^^

0|0
    0|0
    • ben zaten filmin sonu çiçekli , böcekli , mutlu bitsin demiyorum herkes yanlış anlamış afs
      neyse teşekkürler :)

• ben senin ne demek istediğini tamamen anladım. Sonu mutlu bitmek zorunda değil hiç bir filmin :D Mr. Nobody'i izlersen filmin tam konusunun , mantığının filmin başından sonuna kadar yayıldığını göreceksin. Filmin ilk saniyesinde başlıyor film resmen ve sonuna kadar yeni bir şey var ve akıcı

• mükemmel, kurugusu, oyuncularıyla herşeyiyle kusursuz fakat sonu tam bir hayal kırıklığı olan 1 tane film söylesene bana ?

0|0
    0|0
  • sonları önemli mesela ... olağan şüpheliler filmi izlemeden spoiler okuduğum için çok zevk almadım sonundan ama kesinlikle müthiş bir son...

0|0
    0|0
  • Filmlerde bir son olmaz ki aslında devamını hayal etmek her zaman elimizdedir. O yüzden ona bir son olarak bakmam.

0|0
    0|0
  • Hayır sadece finalleri değil replikleri yaşatır.

0|0
    0|0
  • elbette her filmin. final sahnesi onemlidir.. amam bazen sonlar olmuyor.. bu yonetmein yorumu veya filmin devamı gelecekse hikayede eksik bişeyler bırakılıyor.. vede sonu doyurucu olmuyor... kurgu oyunculuk mekanlar heleki secilen muzikler.. o filmi unutulmaz yapabilir

0|0
    0|0
  • Son önemli

0|0
    0|0
  • benim için iyi kötü yoktur.
    gidişatı iyi sonu kötü bir filmdir, neyse o'dur.
    yiğidi öldür yoğurdunu yeme.
    yok o öyle değildi
    her yoğurdun bir ölümü vardır.
    hass.. yine olmadı..

0|0
    0|0
  • Sonunu düşünen kahraman olamaz misali :)

0|1
    0|0
  • Benim için sonu falan önemli değil, kişilerin psikolojik tahlili önemli

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    37

Kızlar Ne Diyor 41

• Sonlara takılmam, unutmam da o film iyiyse iyidir, ben ona hayal dünyamda final çekerim, istediğim gibi; renk renk, şekil şekil :)

0|0
    0|0
  • bence de filmin genel kurgusu önemlidir. bütünüyle beni etkilemiş ise sonunun nasıl bittiği önemli değildir. genelde bu tür filmleride severim ve tv2 de cok cıkar:)

0|0
    0|0
  • sonu güzel olmayan filmler genelde zihnimde yer tutmaz! o filme olmamış derim ben

0|0
    0|0
  • Yok iyi filmdi derim

0|0
    0|0
  • Asıl öyle filmlere film derim ben :D Mutlu sonla biten film mi olurmuş :/

0|0
    0|0
  • sonlar kesinlikle önemli bunun en önemli örneklerinden biri ıssız adam çok güzel değil ama sonu muhteşem ve herkes o yüzden çok güzel film diyo

0|0
    0|0
  • muzikleri.

0|0
    0|0
  • Filmin ikincisi gelmezse yazar intihar etsin, şeysi:))

0|0
    0|0
  • Tam hayatlık oldu derim pembe happy endler sona ersin.

0|0
    0|0
  • Sonu seyirciye bırakılan filmler akılda daha kalıcı diyeceğim de hiçbirini hatırlamıyorum şu an :-) sonlara takılmıyorum filmin ruhu, duygusu bana geçiyorsa bende yaşaması yeterli...

1|0
    0|0
  • Genelde yerli filmlerde yaşadığım durumdur. Tabi ki kötü bir son insanı anında filmden soğutabilir. Aynı şekilde çok güzel bir sonun çok kötü bir filmi kurtardığı da bir gerçek 😊

0|0
    0|0
  • bu soruyu ben sormayı planlıyordum :D
    kesinlikle iyi film değildir benim için sonu kötü ise çünkü ben, beni etkileyebilen bitince vay be dedirtecek filmleri severim sonu kötüyse bunu diyemem

0|0
    0|0
  • Güzel film ama acıklı izleme diom direk

0|0
    0|0
  • kesinlikle sonları önemlidir.

0|0
    0|0
  • o filme yakışmamış derim zaten genellikle kitaplarda ya da filmlerde son çabucak aceleyle bağlanıyo maalesef

0|0
    0|0
  • Filmin sonu sürpriz ise kalıcı bir etki yaratır bence

0|0
    0|0
  • bir filmin oyuncusu yönetmeni ve kurgusu iyiyse o filmin sonu/senaryosu ne kadar kötü olursa olsun mükemmeldir

0|0
    0|0
  • Filmin sonu cok onemli

0|0
    0|0
  • Bence sonu kesinlikle önemli.
    Filmi bir bütünlestiren zaten sonudur.
    Malesef cok nadir güzel iyi bir sonu olan filmler

0|0
    0|0
  • bir türk olarak başro oyuncusunun ölmememsini ve mutlu son olmasını istiyorum

0|0
    0|0
  • hayal kırıklıgı dedigin filmin sonuysa eger ben harika bir film derim çünkü gerçegi yansıtmıştır gerçek hayatta mutlu sonlar çok az olur çünküü...

0|0
    0|0
  • Kesinlikle ama kesinlikle öyle

0|0
    0|0
  • Sonuna göre bir film iyi veya kötü demem. Kistasim bu degil.

0|0
    0|1
  • Bende öyle çok takmam tabi bir aaaa gelir sonunda ama herkesin zevki başka öneririm ama uyarırım sonu güzel bitmiyor diyor isterse izler istemezse izlemez
    Neyse derim sonuçta izlendi yani

0|0
    0|0
  • benim icin eksik kalmistir sonu sacma yarim biten filmleri sevmem...

0|0
    0|0
  • sonu önemli benim için.. yalnız filmin bütünlüğü de önemli tabii.

0|0
    0|0
  • O filmler daha cok aklimda kalir neden basladigi gii bitmedi diye düsündürür

0|0
    0|0
  • 2saat izlediğim butun atraksyon Cort olur

0|0
    0|0
  • Aklımda iyi bir film olarak kalabilmesi için iyi bir sonla bitmeli şaşırtmalı beni

0|0
    0|0
  • Bazen karakterler birbirlerini hep çok sevebilsinler diye yarıda bırakıyorum filmleri :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    11
Yükleniyor...