Bilgili ve Kültürlü Olanlar Unutmaz mı?

Bu soru kimine göre anlamsız, saçma vs. gelebilir. Fakat anlayışınıza sığınarak merakımdan soruyorum. Bugün bilgili, kültürlü veya entellektüel kişiler şüphesiz çok kitap okuyan ve araştıran insanlardır. Bu insanlar unutmaz mı? Bu kadar bilgiye sahip olabilirler. Normal nacizade öğrenciler bile bir süre sonra unuturlar/ unutuyorlar. Sizce bunun sebebi nedir? Bunu nasıl sağlıyorlar?

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• her gün eve gidip tekrar ediyorlar

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir konuda bir kitap okursan unutman kaçınılmaz olabilir. Aynı konu üzerine 2 3 kitap okuduğun da bilgin perçinleşiyor ve unutman zorlaşıyor.
    Bir insanın herşeyi bilmesi mümkün değildir. Ama bir çok konu da bilgi sahibi olabilir.
    Bir de insanı derinden etkileyen olaylar unutulmaz. Mesela sizi derinden etkileyen bir romanın kahramananını unutamazsınınız. Bu yüzden Suç ve Cezanın Raskolnikov'u
    Ekmek Arası'nın Hanry Chinaski 'si Toza Sor'un Arturo Bandini'si gibi. Ve Zebercet

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• Bu burada sorulan en iyi sorulardan biridir. Nadirdir. Bu aslinda teşvikle alakali durumdur. Ben mesela kitap okuyandan ziyade daha çok tarihsel-felsefe-dini konulari araştiran ve hafizaya depolayan birisiyimdir. Elbette kitaplari da okuduğum oluyor. Ancak özenle seçerim her bulduğumu okumam. Tamamen teşvikle alakali durumdur. İnsanin içinden gelen bir şey oluyor bir süre sonra ve merak ile harmanlanip unutamiyorum. Tabi daha üst düzey bilgili insanlar var ben kendimi henüz cahil olarak görüyorum.

0|0
    0|1
    • Anladım, teşekkür ederim cevap ve ilginiz için.

Yükleniyor...