Milli gelir kadar para kazanabiliyor musunuz?

Turkiye'nin kisi basina milli geliri 10.444$ arkadaslar, peki siz bu kadar ucreti bir yilda kazanabiliyor musunuz?

Güncellemeler:
Yillik gelir kisinin yil icinde calisip ortalama almasi gereken ucrettir. Hala "hicbir ulkede oyle birsey olamaz" diyen arkadaslar var da soyleyeyim dedim. Gorunuse gore de cogunluk alabiliyor zaten.

0|0
3|27

En İyi Erkek Görüşü

• Kazanıyorum nakit olarak değilde tasoyla alıyorum ödemelerimi...asdsadasd

bu gelir yıllıksa çoğu çalışan bu rakama kolaylıkla varabilir. Fazla değil.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Aynı anda ülkemizdeki bankalarda hazır bulunan mevduatın %86 sı , Türkiye nüfusun % 4 lük kesiminin.. Toplam parayı toplam insan sayısına bölerek bir hesap yapmaları gelir dağılımın eşite yakın bile olmadığı bu ülke için ancak komik olur..

2|2
    0|0
  • Herkes milli gelir üzerinden konuşur ama sizce mantıklımı yani herkesin milli gelir kadar para kazanması.Milli gelir hesaplamaları İthalat ve İhracata göre hesaplanır .Bunun içine holdingler felan da giriyor.Ozaman iş değişir işte. Yani her seferinde milli gelir şu kadarsa işte Efendim Ak Parti kişi başına düşen milli gelir 10 milyon dolar diyor ama onu kazana kim diyorsunuz.Burda suç Ak Partinin değildir.Hangi hükümet döneminde kim milli gelir kadar para kazanmıştır.Bu sözler kalıplaşmış hükümeti karalama propagandısıdır.Mantık dışıdır.Cahilce düşüncelerdir.Yapmayın lütfen .Aklınızı çalıştırın

0|0
    2|1
    • Nicki gorunce cevap yazasim gelmedi sana zaten :( Neyse tamam

• Bak ya hala ne diyor :D Apolitigim ben benim sorum benim sinirimda hurriyet hakki verir. Hadi cok ozgursun ya yorum yap da gorelim :)

• sokaktaki vatandaşa sen sorsana bi milli gelir ne demek de eminim çoğu bilemez ama sana şunu söylim dünyadaki en pahallı vergileri biz ödüyoruz aynı zamanda asgari ücret 750-850 tl arasında değişiyor ülkenin yaşam standartı orta senin neyin davasını yapıyosun arkadaşım.

• Sanırım her şeyi bu karikatür açıklıyor.. link

1|1
    0|0
  • Tabi dolar bazına vurduğun zaman fiyat yüksek çıkıyor.

10.444 dolar gelir varsa bunun neredeyse iki katı gider ekstresi çıkıyor...

1|0
    0|0
  • itiraf etmem gerekir ki evet . çarpınca 12 aya onu geçiyor fakat kredi çektim ödüyorum işim zor

1|0
    0|0
  • ruyamda rahatlıklaaaa kazanabılıyorum :$

1|0
    0|0
  • çooooook şükür evet

1|0
    0|0
  • Bana düşmüyor bu kadar.Ya milli değilim, ya da beni adamdan saymıyorlar.Türkiyede milli gelirin kaç olduğu önemli değil.Türkiyedeki sorun, gelirin eşit dağılmaması.

1|0
    0|0
  • 5 milyon asgari ücretli+2.5 milyon işsiz+10 milyon emekli kazanamaz.bir de bu 10bin dolar kişi başı yani 4 kişilik bir ailenin 40 bin dolar kazanması gerekir yılda ki bunu kazanan en fazla 10 milyondur

1|0
    0|1
  • aylık 870 dolar, 870 * 1,8 = 1567 TL kazanmak lazım.

çok şükür, 4 - 5 günde kazanıyorum.

1|0
    1|0
  • zaten asgari ücret 12 aydan o kadar bişey ediyor da o para kime yeter orası soru işareti..

0|0
    0|0
  • kazanıyozda harcanıyo işte harcanmasa iyidi yanii...

0|0
    0|0
  • Bir yılda kazanıyorum.

1|0
    0|0
  • kazananlar ticari zekalarının, eforlarının yada baba paralarının övünçlerini yaşıyorlar, mesele bence hayatın neden bu kadar adaletsiz olduğu. global bazda milli gelir önemli değil, mesele haddini bilmezlerin ve hoşgörü ile yaklaşmayanların zengin, hakedenlerin fakir olmasıdır.

0|1
    0|0
  • Kazanmıyorum

1|0
    0|0
  • nası kazancaz amk doktormuyuz hakimmiyiz siyasetçimiyiz :D

1|0
    0|0
  • milli gelir kadar kazanmam mümkün değil...840 milyar dolar beni baya aşar...

1|0
    0|0
    • Kisi basi yazdim oraya okursan :)

• nominal değerdir o milli geliri büyük abiler böler nüfusa bulur 18 milyon asgari ücretle çalışan bir ülkede o rakam komik...hem sorunda milli gelir icad kazaniyormusunuz...

• 25 bin oturarak kazanıyorum.

1|0
    0|0
  • gayri safi milli hasıla o :D

1|0
    0|0
  • okuyom ben yaaaaa :(

0|0
    0|0
  • yani niye kazanamıyalım

0|0
    0|0
  • sen alıyomusun :P

0|0
    0|0
  • 1 Günde kazanıyoruz o parayı :)

0|0
    1|1
  • Kazanıyorum. Norveç' te durumlar nasıl? Daha iyi ise gelelim. Ayrıca hangi dil konuşuluyor?

0|0
    0|0
    • Norvec daha farkli 55.000$ milli gelir fakat hayat da ona gore pahali, norvecce konusuluyor yazi dili norvecce'de 2 ye ayriliyor bukmol ve nynorsk diye, fakat ikisinin de konusma sekli ayni yazilislari farkli sadece.

• Gerçekten çok pahalıymış. Yanımda bir kaç kamyon erzak getirmem gerekecek:) Neyse hoş sohbet için teşekkürler, iyi geceler.

• son hesaplarda bu kadar çıkmadı ki. 2012 kasım ayında yapılan son hesaplamada 20bin dolar çıktı. sanayinin/enüdstrinin veya kişinin çalıştığı sektörün geliştiği şehirlerde çalışanların geneli bu miktarı zaten aşmakta ama bu değildir ki tüm türkiye bu şekilde hatta ve hatta ben gelişmiş ülkelerdeki kişi başı gelir sonucunu herkezin kazandığına inanmıyorum. bunlar ortalama yuvarlak hesaplar.

0|0
    0|0
    • 20.000 dollar nasil alabiliyor? :D o diger gelir 17.000 dollar bahsettigin, birsey geliriydi o milli gelir degil.

link 10.444

• fazlasını da kazanıyorum ama ben alım gücüne bakarım. Ayrıca millli gelir değil ama enflasyon vb konularında TÜİK'in yayınladığı verilere de güvenim yok.

Hatta alım gücüne de değil yaşam kalitesine bakarım

Türkiye 50.sırada, senin memleket üçüncü :(

link

0|0
    0|0
    • Bir yanlis olmali Filipinler Turkiye'yi nasil gecebilir ? :S Yunanistan!?! Daha krizde degil miydi onlar?

• Rusya 105., vay be :O

• bunda birçok faktör var işin içinde. elbette sonuçta subjektiftir ama zaten bunları kesin ölçmek neredeyse imkansız

Kızlar Ne Diyor 3

• Evet. Ama gelirle gider eşit olduğu için olduğumuz yerde sayıyoruz.

1|0
    0|1
  • nedeeeeeeeeeeeeeeee daha değil çuvalım torbam bile dolmadı

1|0
    1|0
  • türkiye de doğan cocuk borclu doğuyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...