Köpek besleyenlerrr?

tuvalet eğitimini nasıl verdiniz köpeklerinize anlatır mısınız?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Önce bi odaya tamamen gazete kağıdı ser yere, köpek mutlaka tuvaleti gelince huzursuzlancaktır daha önce yaptığı bi yeri arıcaktır fakat dışarı çıkamayacağı için mecbur yere gazetenin üstüne yapıcaktır.Zamanla bu gazetelerin alanını azalta azalta tek gazete kağıdı şeklinde bırak.Köpek her seferinde gazeteye yapıcaktır.Daha sonra gazeteyi evin dış kapısının önüne koy her tuvaleti geldiğinde kapıya gidip gazeteye yapıcak en son da gazeteyi tamamen kaldırdıktan sonra tuvaleti geldiğinde kapıya yönelicekki sen de onu dışarıya çıkartabilesin

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Gazete eğitimi en kolay yöntemdir. Tabi bu köpeğin ırkına, zekasına göre öğrenme süresinde farklılık gösterebilir ama en pratik yöntem bu bence.

2|0
    0|0
  • Gayet çağdaş bir biçimde öğrettim,sokakta gezerken bile çalıya,ağaca gitmez 1 lirasını verir ücretli tuvaletlere gider kolonyasını da sürer.

1|1
    0|0
  • Çiş yaptığında ensesinden tutup çişine yaklaştırdım. Birkaç kez tekrarladım. Şimdi çişini benim göremeyeceğim yerlere dışarıya yapıyor. Bazen çiş zamanı geldiğinde uyarıyor beni. Kapıyı açıyorum çişini yapıp geliyor.

Bu köpeğin karakteri ilede alakalı bir durum.İnsanın pisi olduğu gibi hayvanında pisi oluyor. Naparsan yap çiş eğitimi almıyor.

0|0
    2|0
    • O senin köpeğe yanlıs yaklasmandan kaynaklanıyor arkadasım. Dediğin gibi köpeğin kakasını çise yaklastırmak köpeğin senden gizli kaçıp baska yerlere yapmasına neden olur. Köpeğini korkutarak eğitemezsin.

• Ben senin yaptığın seyle karsılastırdım.Benim zaten 6 yasında oğlum var merak etme sen ;) Ayrıca neden bahsettiğimi bile bile bos bos konusuyosun. Herkes anladı burda neyin ne olduğunu daha da uzatıp komik olma istersen.

• Kimin komik olduğu yaptığı karşılaştırmadan alenen belli eğitmen hanım. Yazık...

• Çok küçükken büyük bir gazete parçası üzerine idrarını yaptır ve onu evin en ücra köşesine koy daha sonra hiçbirşey yapma :-) o kendisi ne kadar zeki oldugunu gösterecektir bu arada cins ney

1|0
    0|0
    • Amerikan cocker :)

• gazete en iyileri bence yavru olduğu için küçükken öğreticem

• çok ısrar etmelisin direnebilir :-)

• Her ortalığı pislettiğinde ağzına ağzına vurdum itoğlunun sonunda adam oldu.

şaka len kıyamam ben ona =)

0|0
    0|0
  • döve döve alıştırdım şimdi abdest bile alıyoo.. hayvan oğlu hayvan.

0|0
    2|0
  • aynen bana da gerek

0|0
    0|0
  • ben doğallıktan yanayım beraber salonun orta yerine zuçuorzz:D asdfghj

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Köpeğin öncelikle kaç aylık ve ırkı nedir? çok ufak köpeklerde tutmasını beklemen saçma olur o yüzden soruyorum. 4-5 aya kadar kasları anca gelismeye baslar.O zamana kadar evin istediğin bir bölümüne gazete serip yemeklerden bi yarım saat sonra veya tuvaletini yapmak için yer aradığını farkettiğinde gazeteye götürüp yaptığında da ödüllendirirsen bir süre sonra kendisi direkt tuvaleti geldiğinde gazetesine gitmeye baslar. Eğer bütün gün köpeğine vakit ayırabiliyorsan 4-5 aylıkken gazete alıskanlığı gibi her tuvaleti geldiğinde alıp dısarı çıkarırsan (ilk bikaç sefer dısarı gazete de götürebilirsin) ve yaptığında ödüllendirirsen daha sonra dısarı çıkmak için uyarı vermeye baslar.

Köpeğin elbet kaçıracaktır kazalar olacaktır. Asla bağırma.Baska bir üyenin yazdığı gibi çisini koklatıp naptın sen tarzı hareketler yapma bunlar köpeğin korkmasına ve senden gizli kıyı köselere tuvaletini yapmasına neden olur. Hatta köpeklerde sahibinden korkup dıskısını yeme bile gözlenir.

0|0
    0|0
    • Ya bizim olmadığımız bir ortamda çişi gelirse gazeteyi kendi mi bulacak?

• anladım hangi sehirdesin bilmiyorum ama istanbulda barınaklarda bu aralar çok cocker var malesef terkedilmis.Tabii hepsi bu kadar minik değil. neyse hayırlı olsun bebeğin Allah sağlık mutluluk versin size.

• İzmir'deyim.Çok teşekkürler :)

• eve tişini baya kakasını yaparsa ensesınden tut koklat ne yaptın dıye dıye burnuna vur ayrıca hergun belırlı saatlerde dısarı cıkar gunde ıkı kere yeterlı fazlasına alstırma

0|0
    0|0
  • max gibi bir köpem olaydı 500.000 milyarı cebe atmıştık kim bileibilrdi ki onca insandan daha zeki olduğunu türkiye işte bu kadarlık bir ülke köpeği birinci yaptılaar ...

0|0
    0|0
    • Ali Yesilırmak iyi bir eğitmendir ve köpeği Maxte zaten google da bile karsınıza çıkar en zeki köpek ırkındandır. 2 yetenek birlesince böyle güzel bir gösteri çıkması çok normal. Önemli olan bence zeka seviyesi daha düsük bir köpeğe bunları yaptırabilmek. Eğer bunları basarırsa o zaman köpek gerçek bir yetenektir.

Yükleniyor...