Bugun Haloween kutlayan var mı? Ne demek olduğunu bilmeyen var mı?

bugun Haloween 👻👹👺  kutlayan varmı? haloween ne demek olduğunu bilmeyen varmı?

Siz de maskenizi takınacak mısınız bugün? İçinizdeki karanlık varlığı ortaya çıkaracak mısınıız 👻👻👻?
Yoksa ben kutlamam öyle saçma bir şeyi mi diyorsunuz?
Haloween ne demek olduğunu bilmeyen var mı?

Güncellemeler:
Ne dindar cikti KS halki yahu 😅 sanki KS de fake hesaplarla milleti isletmiyorlar veya erkekler/kizlar karsi cinse sapik saçma "musluman" halleriyle mesaj atmiyorlarmis gibi eğlenceye gelince herkes "kutlamam BEN muslumanim" diyor haha çok guldurdunuz beni çok sagolun 😅😂😂

0|0
98|150

En İyi Erkek Görüşü

• Aslinda bir pagan bayrami. Hristiyanlikla bir alakasi yok.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 149

• http://i.hizliresim.com/RBp0M6.jpg
    İtalyan silah markası beretta böyle kutlamış :) kutlamıyoruz tabi bizim dinimizde yok eğlenceli birşey ama yapan yok nası kutlayalım :D

7|2
    0|0
  • Kurban bayramına saçmalık diyenler maskesiyle sokaklara düşer.

13|8
    7|0
  • Biz Her Yıl Kutlarız.. Benim Dedemde Kutluyordu Zamanında.

22|13
    3|1
  • Özentiliğin lüzumu yok biz Türk (müslümanlar)'lerin örf ve adetlerine ters.

11|2
    7|3
    • Özenti değil eğlence amaçli

• Kutlamak ne kelime, hangi gün ve ne denli bir etkinlik olduğunu yabancı dil mezunu bir İngilizce Öğretmeni olup; 2 bin yabancı ile aynı yerde yıllardır konuşmama rağmen zerre alakadar etmiyor. Neden alakadar olayım ki? Benim bayramlarımı kutlayan yabancı arkadaşların denk gelirse özel günlerini kutlarım söz olarak geçer gider...

Hallowen'ı kutlayan var mı diye sanıyorum nüfusun %99 ı müslüman olan bir toplumda değil de aynı oranda Hristiyan olan bir toplumda sorulması daha mantıklıdır bence

6|2
    0|1
  • İnsanlar, zaten yüzlerinde maske ile yaşıyorlar. :):

25|15
    2|6
  • Bari o kadar yozlaşmayalım ya...

11|4
    5|3
  • kurban bayramı ya da zafer bayramı kutlayan var mıdır, avrupa ve amerikada? biz neden bu gavurların merasimlerine bayramlarına hürmet ediyoruz, buna ne gerek var? kutlamadığım gibi saygım da yok.

21|7
    6|6
    • Onlar hayvan kesmiyorlar bayramlardada o guzden egleniyorlar ne guzel

• @Ragnar_Lodbrok bunu ozelden tartisin. lütfen
      Soruyu spamlemeyin
      Saygilar.

• androgynosden'nin beynine giden damarlar tıkanmıs kan akısı sağlanmıyor oyüzden böyle aldırış etmeyin

• Kutlamıyorum.

10|2
    1|3
  • yok biz müslümanız Türküz onlar yabancılara göre

13|6
    4|5
    • Bütün KS halki dindar kesildi basima sanki buradaki absurd sorulari başka birileri soruyormus gibi

• Sen ne yaşıyosun ya? Kimsenin bişeyi büyüttüğü yok saçmalamayı kes. Millet kutlamak istemiyor. Varsa bir eğlence bunu bizde yapmasını bilirdik zamanında. İlla her eğlenceyi benimsememiz mi lazım?

• burası Türkiye kardeşim biz de müslümanız anlamayız biz hollewen falan Türkiyeyeyle amerikayı karıştırma

• bırakın şu yabancı özentiliğini l*n ne ucuz insanlarsınız sana ne onların bayramlarından , onlar bizim bayramlarımızı kutlamazken cahil cahil yapmayın kendinizi Allah aşkına

2|0
    0|0
  • Halloween'ın mübarek olsun mümin kardeşim:

6|2
    0|0
  • Saçmalık başka birşey değil.

6|2
    1|2
  • Hemde ailecek katıldık hüloğğğğğğ 😆😆😆

http://hizliresim.com/rRNX5m

4|2
    0|0
  • Ne işim var gavurun bayramıyla

6|3
    4|1
  • cadı, cadılar bayramın kutlu olsun

5|2
    3|1
  • Bunun şerefine aksam türkü bara gidip iki bira içerim.

4|1
    2|0
  • Bana göre değil. Kutlamıyorum. Bundan sonrada kutlamayı düşünmüyorum.

7|2
    3|2
  • işim güçüm yok yüzümü boyiyacam öyle yüzümü babam görse vura vura temizler o yüzü :D

3|2
    0|0
  • Terör sonucu ölen insanlar olmasaydı kutlardım. Ülkede bu kadar mutsuz ve çaresiz insan varken kutlamak gelmiyor.

Biz Müslümanız falan gibi de zırvalamayın. Din Allah ile Kul arasındadır.

Bizim coğrafyamızda ve kültürümüzde eğlenceli herhangi bir etkinlik var da ben mi bilmiyorum?

Halloween'da insanlar eğleniyorlar, coşuyorlar, deşarj oluyorlar.

İzmir'de 9 Eylül İzmir'in kurtuluşu olurdu, sokaklarda içip eğlenirdik, süper ortamlardı.

Ama onun dışında Kurban ya da Şeker bayramında el öpmek, 30 Ağustos'da askeri törenleri izlemekten başka bir şey yok.

Bunlarda saygı duyulması gereken şeyler ama Haloween hepsinden eğlenceli, kimse kusura bakmasın şimdi.

Biz dini ve milli bayramlarımızı zorunluluk yerine eğlenceli hale getirmedikçe yaşamayı seven insanlar bizim kültürümüz sevmeyecektir ve bu son derece doğaldır.

1|0
    0|0
  • Bal kabagi getirdim tam oyacakken annem tatlisini yapti...

1|0
    0|0
  • Benim halloowen kutlamam steamden %60-90 indirimle bir şeyler almak, indirim bitmeden alacam inşallah :D

0|2
    0|0
  • Sevgililer gununu de muslumanlar veya turkler bulmamistir ama mini etek giyip erkek arkadasinizin yemege cikarmasi icin 3 gun onceden telase yasiyorsunuz.

1|0
    0|0
    • Ay eig sevmemiş olsaydm hakediyorsun eig yi !!! Kesinlikle aynen bende bunu anlatmaya calisiyorum

• Benm yakınlarım hiç kutlamıyo o yüzden bende kutlayamıyorum ama seneye Amerikaya gitmeyi planlıyorum inş kutlucam :DD

1|0
    0|0
  • kostüm partisi olsun tamam da halloween adı altında kutlamam ateistim ben dini bayramlarla işim olmaz

1|0
    1|0
  • kutlamam ben knk :))

3|0
    0|0
  • Valla ben de zombi makyajı yapacaktım yapay kan sipariş etmeyi unuttum. Sokakta gezecektim kıyafetimi parça parça etmiştim bile ama :D

1|0
    0|0
  • Herkes farklı bir şeyden zevk alabilir, tamam anlarım ama bu gerçekten çok saçma geliyor bana :))) Cadılar bayramı nedir? :))) Bizim ilk önce dini ve milli bayramlarımızı daha da güçlendirmemiz lazım. Bunlar elin düşman ülkelerinin kültürleri. Bize düşmanlık besleyen ve o kadar askerimizi şehir eden dış güçlerin hoşuna giden, onların çıkarttığı bir şeyi kutlamam. Ama her şeyi geçtim zaten eğlenilecek bir tarafı yok.

0|0
    0|0
  • Müslümanı müslümana kırdıran toplumun bayramı da böyle olur.

6|1
    4|2
  • Keşke suicide party amerika da düzenlenmeye başlasa da ülkemize de gelse diyenlerdenim ben.

1|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    119

Kızlar Ne Diyor 97

• Bizim bayramımız değil :)

10|0
    7|1
  • Tabi az once buyuk cadi teyzemgilin elini optum supurgeme binip eve geldim annem balkabagi tatlisi yapmis onu gomdum de fare kuyrugu biraz fazla geldi :)

9|1
    1|0
  • Keşke yurtdışında olsaydım da kapı kapı şeker toplayanlardan olsaydım bende. Halloween'da hayvan gibi ders çalışıyoruz 😔

4|1
    0|1
    • Gel aksam a kadar zamanin var 😅

• Asil sen bildir seninle haloween i temmuzda kutlamazsam banada ne dersen de yegenim @lichenisback
      Cocuklar melektir benim icin. barisin temsilcileridir yaramazliklari bile cok tatlidir.
      Ileride anne oldugunda dunyanin en guclu bagina sahip olacaksin.
      Evlat nedir bilen kimseye kotulukde yapamaz biliyonmu?
      Bu ruhunu yasat mutlu ol mutlu kal guzel kizim.

• Çok teşekkür ederim inşallah ☺️ @Ahrazadam

• saçma sapan işler peşindesiniz.

8|0
    2|0
  • Ilgilenmiyorum.
    Bizim Bayramlarımız belli.

8|1
    4|3
  • Kutlamadım. Kutlamam çünkü bizim dinimizde böyle bir şey yok. Mesela Hristiyanlar, gidip İslam'a ait olan bayramları vb. kutlamıyorlar. Müslüman olanlarında Hristiyanlara özenip kutlaması saçmadır. Hristiyanlar ve o bayram hangi dinlerde varsa kutlasınlar eleştirmem onların bayramı sonuçta. Fakat bir Müslüman'ın bu bayramı kutlaması eleştirilecek durumdadır çünkü dinimizde yok böyle bir bayram. 2 bayramımız var Ramazan ve Kurban bayramı 2 bayramda da akrabaları ziyaret ediyoruz yoksullara yardım ediyoruz.

0|0
    0|0
  • Cadılar bayraminiz kutlu olsun :D

1|3
    2|0
  • Vapurdayım eve gidiyorum iki kişi bir erkek bir kız simsiyah giyinmişler gözlerinde kırmızı lensler yüzü gözü boyamışlar 😒😒 şaçmalık

1|0
    0|0
  • *halloween

1|0
    0|0
  • Yurtdisinda yasadigim halde kutlamiyorum sizemi kalmis kutlamak yazikk

6|1
    3|0
  • özentiliğe luzum yok

5|0
    1|0
  • Onlar ne zaman asure yaparsa ben de o zaman maskemi takarim 😁

3|2
    0|0
    • Ağzına sağlık helal olsun 😊

• Neyse bisey demiyorum KS üyeleri sasirtti beni 😅 dindar oldu herkes bir anda

• Dindarlik degil burdakiler farkindaysan geleneklerine sahip ciktigini gosteriyor

• Ben kutlamadim.

1|0
    0|0
  • Yani biri çağırsa kutlamaya kutlardık lakin evde oturuyorum :d

1|0
    0|0
  • Abi hristiyanmısınız da kutluyorsunuz

4|3
    7|4
  • Benim içimdeki karanlık her zaman ortada zaten 😝

1|0
    0|0
  • Yok benim karanlık fobim var.

2|0
    0|0
  • Bilmiyorum nereye özgü bu?

0|0
    0|0
  • Vardır illaki, cadılar bayramı

0|0
    0|0
  • Aklıma direk Micheal Myres geliyor benim :))

2|0
    0|0
  • Ne işim saçma sapan işlerde?

2|0
    0|1
  • Ülkemizde o kadar milli ve dini bayramlar kutlamazlarken diğer ülkelerin bayramını mı kutlayacağız? çok mantıksız

3|0
    0|0
    • Türkçeye kotu çevirilmiş Halloween burada "bayram" diye siniflandirilmiyo

• Olsun bu da bir kutlama değil mi? Biz neden kendi bayramlarimizin geleneklerini yapmak yerine neden başkalarına özenip onların geleneklerini kutlamalarıni yapıyoruz?

• ankarada yaşıyorum ve amerikan kültür kolejinde her sene cadılar bayramı etkinlikleri düzenleniyor. bn dün katıldım kesinlkle çok eğlenceliydi

1|0
    0|0
    • Çok eğlenceli gerçekten 🙆🏻

• Yok absürt geliyor bana.

0|0
    0|0
  • Gerek yok.

0|0
    0|0
  • Bune ya gece gece igrecsin he.:((

2|1
    0|0
  • Gittim partiye ama haloween diye gitmedim doğum gün partisi diye gittim. İğrenç ti açıkçası. Zaten yüzüm belli olmuyor düşüncesi ile hareket edenler çoktu

0|0
    0|0
  • Kutlama değil de cluplerde bunun üzerine güzel eğlence olur. Ama parası olan gider dans eder eğlenir bizde evimizde çay demleriz öyle bişey😄

0|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmiyor.

2|2
    1|1
  • afedersin ''bok günü'' yapsalar onu da kutlayacaklar var

1|2
    0|0
  • Kızlar Devam
    67
Yükleniyor...