Kitap nasıl okursunuz?

Çok kitap okumak isteğim var, hepsini okumak okumak istiyorum. Bir sürü aldığım kitap var. Ama ne bileyim, hangisinden başlayayım ne kadar okıyım felan kafam bir sürü kararsızlıkla dolu. İlla bitirmem gerek diye mi başlamalıyım acele etmeli miyim sizce?

0|0
211

En İyi Erkek Görüşü

• tuvalette boşa geçen zamanları değerlendir. kasmadan günde bikaç sayfa

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Okumayacaksın belli.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Ne çok hızlı oku ne de çok yavaş ve kendine bir süre belirleme bu kadar günde bunu bitirecegim gibisinden. Kitabı eline al ne zaman ki sıkıldın o zaman bırak ne zamanki okumak istedin o zaman eline al. Ve kendini okuduğun kitaba ver aklın diğer kitaplarda olmasın. Olmasın ki okuduğun kitaptan zevk alabilesin. Keyifli okumalar

1|0
    0|0
  • Okumuş olmak için okumamalısın. kitabı özümseyerek okumaya çalışmalısın. Yüzeysel okuduğun bir kitap aklında kalmayacaktır. Özellikle sessiz bir ortam da okumaya çalışmalısın.
    Uykun varken kesinlikle okuma. Çünkü okuduğundan bir şey anlamazsın. Ayrıca yatarak okumamalısın. Oturarak okuman daha iyi olacaktır.
    Kitap acele okunmaz. yavaş yavaş sindire sindire okunur. Okurken beğendiğin cümlelerin altını çizebilirsin. Bilmediğin kelimelerin altını çizebilir daha sonra netten bunu araştırabilirsin.
    Ne tür konular ilgini çekiyorsa önce o tarz kitapları okumanda fayda var. Bu şekilde zevk alarak okursun aksi durum da kitaptan sıkılabilirsin.
    Az sayfalı kitapları seçmelisin ilk etapta. Sonra sayfa sayısını artırabilirsin.
    Kitap okumak seni bir hayli geliştirecektir.

0|0
    0|0
  • Kitap okumaya alışmak süreç ister, bence ilk sayfası az olan kitaptan başla yava yavaş kalın kitaplara geçersin. Kitap okuyan birisi olarak uzun süre okumadığım zaman kalın kitaplara başladığımda bitiremiyorum.

0|0
    0|0
  • mesela en çok hangilerini okumak istiyorsun

0|0
    0|0
  • Acele değil anlayarak okunur kitap.

0|0
    0|0
  • İlk gördüğün kitabı oku ama istikrarlı olma her gün 1 sayfada olsa oku okuyabilirsen sabah oku zihnin boşken rahat anlarsın

0|0
    0|0
  • Kısa hedefler koy kitabın sayfalarına bakmamaya çalış aynı anda bir kaç kitap birden takip et sayfa değil süre ile oku Tony buzan hızlı okuma tekniklerine göz at
    İNSAN OKUR OKUYAN İNSAN ÜRETİR

0|0
    0|0
  • Kitap okumak bir alışkanlık değildir kitabı okumuyosan sana uymuyodur farklı türlerde kitap dene en beğendiğin türü oku her bulduğun çöpü okuyup zamanını harcama

0|0
    0|0
  • genelde kapağını açıp okuyorum

0|0
    0|0
  • ben genelde amuda kalkarak okuyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Canan Tan - Eroinle Dansla başla harika bir başlangıç olur devamı gelir 👏

0|0
    0|0