Tekrardan anaerkil bir donem yasamak istermiydnz?

sadece merak ettim kadinlarin her konuda agir bastigi bir donemin tekrardan olmasini istermiysnz

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• Yok. Ne erkek ne kadın. Eşitlik candır ama uygulamak zordur

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Ataerkil bir toplum baskıcı olabiliyor ki bunun örneklerini günümüz de fazlasıyla görüyoruz.
    Anaerkil olsaydı çokta farklı olmazdı. Her konuda eşitlik daha hoş geliyor düşününce.
    Sonuçta hepimiz insanız ve hepimiz öleceğiz. Çok fazla kasmaya gerek yok.

1|0
    0|0
  • Bir çok kişi anaerkil toplum yapısının nasıl olduğunu daha doğrusu ayrıntılarını bilmez buna bende dahilim ama araştırıp ögrenilmesi gereken bir konu sorun bunu anlamama yardımcı oldu. Sayende bir araştırma konusu kazandım, teşekkürler.

0|0
    0|0
  • feminist biriyim kadın ve erkeklerin eşit olmasını savunurum ama anaerkil toplum savunduklarıma karşı gelir, bu sefer maskülist olurum

0|0
    0|0
  • Agir basilan bir konu yok. Şu algiyi degistiremezsiniz ne yazik ki cabalamayin. Kendinizi fazla kaptirmayin.

0|0
    0|0
  • Ülke yönetiminden mi bahsediyoruz anlamadım ben :/

0|0
    0|0
  • Turk toplumunda hiçbir zaman anerkil bir yapı olmadı.

0|0
    0|1
    • İskitler ediyorsaniz... İskitleri Turanid ya da Amazonlar ile birleatiriceksiniz. Ki Amazonlar Yüklerin ataları olarak kabul edilir. İskitlerin oluşturan Turanidlerde anarkildi. Ama iskitler dönemine dönüşü isteyen kadın günümüz kadın haklarından vqzgecsin.

• nezaman vardı ki

0|0
    0|0
  • Ne zaman son buldu ki?

0|0
    0|0
  • şimdi bile öyle, feci korkuyorum

0|0
    0|0
  • Daha once oyle bir donem mi vardi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• İslamiyet öncesi Anadolu dönemini tercih ederim. İslam öncesi Türkler, Hititler, Asurlular vs

Bu adamların ataerkil ya da anaerkil olduğunu iddia edemeyiz. İkisinden de parçalar var. Kadınlara inanılmaz saygı duyulan, günlük hayatta ve devlet işlerinde aktif olarak rol verilen bir dönem.

Arap, Çin ve Hint uygarlıklarında kadınlar bir günah keçisi ilan edilirken, yeri geldi ölen kocası ile birlikte gömülürken, sırf kadın olduğu için türlü aşağılanmalara maruz kalırken, bazen diri diri gömülürken, tamamiyle önce ailesinin sonra kocasının baskısı altında hayat sürerken Anadolu'da bu asla böyle olmamıştır.

Tarih kitaplarında bahsettiğim uygarlıkların kraliçelerinin bile devlette ne denli söz sahibi olduğu yazar. Eski Türklerde de hakan kadar hatunun da adı geçer. Bir erkeğin en önemli üç varlığı atı, silahı ve kadınıdır.

Bence en güzel dönemler de bu dönemlerdir. Ne güzel bir çeşit eşitlik tutturmuşlar işte...

2|0
    0|0
  • Her iki cinsiyet te yerini bilse sorun kalmaz. . Kimsenin geride veya önde olmasına gerek yok bence.

1|0
    0|0
  • hayır demokrasi olmalı kimse ezilmemeli

0|0
    0|0
  • Tekrar derken, cidden anlamadim

0|0
    0|0
  • Anaerkil aile yapısı da ataerkil olan kadar gereksiz. Aralarında hiçbir fark yok bence.

0|0
    0|0
Yükleniyor...