İnternette okumuştum geçenlerde. Kadınlar erkeklerin kaburga kemiğinden yaratılmış. ?

Yani Allah u Teala bizi yaratmadan önce evleneceğimiz kişiyi belirlemiş ve bizi onun kaburga kemiğinden yaratmış. Ben çok merak ediyorum acaba ben hangi erkeğin kaburga kemiğiyim? Siz merak ediyor musunuz?
Not : Bu sorudan dini tartışma çıkaracak sahsı muhteremler görüş belirtmesin lütfen. Ben sadece okudugum bir bilgi hakkında soru sordum. amacaım tartışmak değil

0|0
10|14

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Öyle bir rivayet var. Ne kadar güvenilir bilmiyorum ama bunu maalesef bazıları kadını aşağılama diye düşünüyor ama alakası yok.

Evleneceğin kişiyi değil , ilk kadın insanı yani Havvayı ilk erkek insandan yaratılıyor. Sonrası normal çoğalma şekilleri işte. .

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Evleneceğin kişiyi belirlememiş, evleneceğin kişiyi biliyor sadece bu kaburga olayı ise tam hakim değilim konuya ama duymuşluğum var amma ve lakin hiç evlenmeyenler bu tezi çürütüyor olabilir.

Bu yüzden kaburgaya göre evlenmiyoruz bence

0|0
    0|0
  • Az evvel saydım kaburga kemiklerim tam, yani eksik değil.. Nasıl olacak şimdi? Dur böyle olmayacak ben en iyisi bir Radyoloji bölümüne gidip x-ray çektireyim içime bir kurt düştü muhtemelen o çıkar sonuçlarda artık..

0|1
    0|0
  • Benim kaburga kemiklerim tam :)

0|1
    0|0
  • Su gercek ki allah cc lu kimin kiminle evlenecegini ezelde tayin etmistir. Alin yazisi denen sey budur. Aksine inanan dininde sikinti yasar

0|0
    0|0
  • Benim anlamadigim insanoğlu yokkende dünyada canlilar arasinda eşler vardı yani biri once yaratilmadi aksine biri yokken digeri hic var olmadida. Saçma.

0|0
    0|0
  • Dini olduğu için mitolojjik diyeceğim. Kadın erkeğin kaburga kemiklerinden yaratıldı. Çünkü kalbe en yakın kemik odur ve kolun altındadır. Vücuttaki en sağlam kemiklerden biridir o kalbi koruması için. Bu da kadının önemini anlatıyor aslında

0|0
    0|0
  • Kuranı kerimde, kadının erkeğin kaburga kemiğinden yaratıldığına dair bir söz, ayet yoktur.

0|1
    0|0
  • hanım abla kadınlar erkeklerin kaburgasndan yaratıldı ama eşinden değil. havva anamız adem bababımızın kaburgasından yaratıldı.

0|0
    0|1
  • Tevratta yazıyor o Kuran da değil.

0|0
    0|0
  • hayatı boyunca bekar kalan kızları nasıl değrlendircez? onlar sürpriz yumurtadan mı çıkmış

0|0
    0|0
  • Baska malzeme klmamıs ordan yaratmıs sacma tanrılığa ters :)

0|0
    0|0
  • O Hz. Adem ve Hz. Havva için geçerli olabilir. Üreme sistemi değişti artık.

0|0
    0|0
    • Dini tartışma duymak istemiyorsan, hakaret amaçlı yorumları da görmememiz gerekir. Saygıya saygı.

• O öylr değil kaburga hanım :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Okuduğun doğru. Kaderimizde doğum ve ölümümüz gibi kiminle evleneceğimizde yazıyor, belli. Allahu Teala hep birbirine benzeyen birbirini kaldırabilecek kişileri birbirine yazmıştır bu nedenle kaburga keniğinden erkeğin eşini yaratmıştır. Çünkü kalbe en yakın olan kaburga kemikleridir

0|0
    0|0
  • Hayatım da böyle saçma sapan bir şey duymadım nerde okuduysan bu bilgiyi iyi keklemisler seni.

0|0
    0|0
  • Bende merak ediyorum. Keşke bilmenin yolu olsaydı :)

0|0
    0|0
  • Ben çpk merak ediyorum kim olacak ya

0|0
    0|0
  • Yaaaalllllaaan. Kadını aşağılamak için hepsi. Ezmek için.

0|0
    0|0
    • İlk havva öyle yaratılmış diyenleri okudum da o da yalan 😂😂

• O kader kurbanlarından bırıyım acaba kımın kaburga kemıgıyım ;))) çok merak ettım (;

0|0
    0|0
  • Sacma

0|0
    0|0
  • bende onu duymuştum bende çok merak ediyorum

0|0
    0|0
  • Simdi bunu ilk senden duydum ama soyle bir dusunursek biriyle evlenip bosanirsan sonra ikinci evliligini baskasiyla yaparsan hangisinin kaburga kemiginden yaratilmis oluyorsun? Bu gercekten bir ayet mi emin misin? (Merak ettim dini tartisma degildir.)

0|0
    0|0
    • en son evlediğin kişinin kaburga kemiginden oluyormuşsun

• onu bilemiyorum

• Internetten okunulan şeylere inanmamak lazim iyice bir arastir sağlam bir kaynak bul derim ben 😊

Yükleniyor...