Kitap okumak ruhun gıdası mıdır?

Kitap okumak size neyi ifade ediyor?
Kitap okumak ruhun gıdası mıdır?

• Yaşam tarzın diyebilirim!
    89% (58)73% (27)83% (85)Oy Ver
  • Pek bir anlamı yok!
    11% (7)27% (10)17% (17)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• kitap IYIDIR hojdır ama banenah!

Şaka bir yana kitap sizi kelimelerle sizi içine çeker ve canlıymış gibi an an zihninizin sergilediği ve sizi konuk ettiği canlandırmalar silsilesidir

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• hobi diyenler var ama kuranında ilk suresi oku olduğu için asla bu gibi şeylerin hobi olduğunu düşünmüyorum.

Sinema filmleri izlemek
    kitap okumak
    müzik dinlemek
    ve insanın kahve kültürünün olması harika ötesi birşeydir. kitap okuyan eş kitap okuyan sevgili kitap okuyan arkadaş candır can.

kitap okuyan biri kültürlüdür konuşmasındaki cümleler zengindir düşünce gücü çok fazladır pratik zekaya sahiptir başka biri günlerce düşünür bulamazken o anlık düşünceyle bulur o şeyi. mesela firmaların yeni ürünlerine isim veren insanların hep evlerinde kütüphaneleri vardır işe gidip gelirken toplu taşımadaki boş zamanı kulaklığı takıp kitaplarını eline alarak değerlendirirler. uyumadan önce kitap okurlar genellikle haftanın bir günü kitap okuma günleridir onlar için. okumak kitapla sınırlı kalmaz dergi küçük yazılar makalelerde okurlar çok araştırırmacılardır. pozitiflerdir mutlulardır ve çocuklarını eşlerini mutlu bir şekilde hayata pozitif bakacak şekilde yönlendirirler. ve çoğunun arkadaşlıklarıda kitap kardeşiği kitap dostluğu üzerinedir. okunan kitaplar paylaşılır oku banada ver şeklinde bir konuşma hep gündemdedir. ve ben eşimin kitap okuyan okumaya düşkün bir kız olmasını çok istiyorum.

1|0
    0|0
    • Evet çok güzel bir yaşam tarzı :)

• Hadi inşallah bakalım :) allah herkese nasip etsin

• görsele takıldım. yıllardır kitap okurum ama hiç böyle fotoğrafı çekilesi bir durumum olmadı, genelde yatakta * götü dağıtmış uykusuzluktan delirir halde oluyorum :/

1|0
    0|0
    • Çekmeyi dene tavsiye ederim güzel görüntüler çıkıyor :)

• yastık yorgan bir tarafta şekilden şekile girip kitap okumaya çalışırken mi yoksa yorganın altına girip telefonun ışığıyla kitabı aydınlatmaya çalışırken mi? yoo dostum bende böyle kahveli falan klas bir şey olmuyor, karavanda yaşayan bir çingeneden farkım yok kitap okurken :/

• Hahah olsun o zaman sen sadece oku 👍😊

• Günde 100 sayfadan aşağı kitap okuyan, radarıma bile girmesin, bırak benimle tartışmayı...

2|0
    0|0
    • Helallll 👏👏👏

• 1000 mi? 8)

• @1-FLOKİ-1 Benimki önemli değil, karşımdaki benimle tartışacak seviyeye gelsin yeter...
      Sana sadece bir örnek vereceğim. Bediüzzaman Said Nursi'nin "Sözler" adlı eserini 30 kereden fazla okudum. Kaç kere okuduğumu bilmiyorum, çünkü 33'ten sonra saymayı bıraktım. Ve "anlayarak" okuma miktarı bu... Yaşıtlarından kaçının kelime haznesi onu anlamaya yeter sence?

Ayrıca İngilizce kitap da okuyorum. Örneğin: Zero Degrees of Empathy/Simon Barron-Cohen

Daha bir şey yazmama gerek var mı?

• Yaşam tarzım. Kitap okumaya bayılırım.

0|0
    0|0
    • Bncede çok güzel bir şey :)

• Sana birşey diyimmi. Fakültenin bahçesinde elimde sigara ve kahve var ben kitap okuyorum. ordan yüzlerce kişi baktı geçti kimisi güldü geçti hatta. Ama müdür gördü ve günlerce ''helal olsun sana'' ya da ''Saygı duyduğum tek gerçek insansın'' dedi. Değerimizi bilmezler bizim bunu en iyi sen anlarsın.

• Ben dışarı bile çıkmıyorum genelde anfiyi tercih ediyorum :)))

• Şıklar çok uçuk olmuş. Yaşam tarzım değil ama anlamsız da diyemem.
    Vardır bir hikmeti.

0|0
    0|0
  • Yani benim icin birsey ifade etmiyor

0|0
    0|0
  • Kitap okumak güzeldir lafım yok ama ruhun gıdası bence müziktir. Bir de o müziği sen icra edebiliyorsan ondan iyi gıda yoktur.

0|0
    0|0
  • müzik ruhun gıdasıdır diye biliyorum
    ama kitap ta olabilir yani :)

0|0
    0|0
  • Nasıl bir kitap okuduğumuza bağlı.

0|0
    0|0
  • Doğru kitap okuyunca evet

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kitap okumak dünyanın en güzel duygusundan birisi bence. Hayal dünyanı zenginleştiren bir an da seni o hikayenin içinde hissettiren o karakterlerin ruhununu okşatandir. Kitap bir yaşam tarzıdır. İnsani kimi zaman ummadık hayatlara bile sürükler :) :)

1|0
    0|0
  • Kesinlikle yasam tarzi. Okumayinca cok bos hissediyorum.

1|0
    0|0
    • Her gün illa bir k sayfada olsa okumak ister insan yaa yoksa çok boş geliyor her şey ;)

• Aynen. Ne kadar yogun olursan ol o vakti ayirmak gerekiyor. Ve kitapla geziyorum her yerde nolur nolmaz diye. Cok laf eden oluyor ama :/

• Valla banada laf ediyor bazı arkadaşlar ama takmıyorum artık. :)

• Hayatım kitap okumakla geçiyor. Artık mdem bulanıyor ama okul bitirmek için mecburum. Zevki kalmadı artık bende :)

0|0
    0|0
  • yaşam tarzım çok severim

1|0
    0|0
  • Kitap=Ben :)

0|0
    0|0
  • Müzikle olursa tadından yenmez kii 😄

0|0
    0|0
  • Kitap okumayı seven biriyim. İnsana yepyeni şeyler katıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...