Kitaplara aşık olan güzel insanlar, bana kitap önerir misiniz?

Kitaplara aşık olan güzel insanlar, bana kitap önerir misiniz?

1|0
81|47

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• En çok okunan kitapları yazıcam okuma imkanın olursa oku kardeşim.

1. Kafamda Bir Tuhaflık

Ayrıntı : Kafamda Bir Tuhaflık hem bir aşk hikayesi hem de modern bir destan. Orhan Pamuk’un üzerinde altı yıl çalıştığı roman, bozacı Mevlut ile üç yıl aşk mektupları yazdığı sevgilisinin İstanbul’daki hayatlarını hikâye ediyor. 1969 ile 2012 arasında, kırk yılı aşkın bir süre Mevlut, İstanbul sokaklarında yoğurtçuluk, pilavcılık, otopark bekçiliği gibi pek çok iş yapar. Bir yandan sokakların çeşit çeşit insanla dolmasını,

2. Küçük Prens

Ayrıntı: "Hoşça git,” dedi tilki. “Vereceğim sır çok basit: İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. Gerçeğin mayası gözle görülmez.” Küçük Prens unutmamak için tekrarladı: “Gerçeğin mayası gözle görülmez.”

3. Sevda Sözleri - Bütün Şiirleri

Ayrıntı : Cemal Süreya, Cumhuriyet Dönemi şiirinin en özel "vitamin"iydi. Lirik, erotik, politik gür bir ırmak. Sevda Sözleri bu büyük ustanın bütün şiirlerini bir araya getiriyor. Öyle bir bütünlük ki bu, sıcak, tılsımlı ve ölümsüz...

4|2
    0|0
    • Küçük prensi okudum çok güzeldi. Sevda sözlerini okuma niyetim var. Kafamda bir tuhaflık kitabını bilmiyorum açıkçası. Öneriler için teşekkürler

• aga sen nasıl kitap okuyorsun ya. D yazacam falan. DD

• Kafamda bir tuhaflık okunmasa pek bir şey kaybedilmeyecek bir kitap bence.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 80

• Psikolojik okuyorsan bir kaç tane öneriyim.
    Nietzsche Ağladığında. Bu kitabın filmide güzel ama tavsiyem ilk önce kitabını oku.
    Oblomov. Tembelliğin kitabı :D
    Suç ve Ceza
    Savaş ve barış. Bu daha çok felsefi.
    Bunları okuduktan sonra yaz daha öneririm şu an aklıma bu kadar geldi

1|1
    0|0
  • Böğürtlen kışı

0|1
    0|0
  • Kitaplara aşık bir hanım kız olaraktan Son kamelya muhakkak oku 😇🙈

0|1
    0|0
  • dini kitap okur musun?

0|1
    0|0
  • Günaydın gece

0|1
    0|0
  • Sen yeter ki kitap ismi iste 😄😄
    *Koku
    *Simyacı
    *Yüzyıllık Yalnızlık
    *Genç Werther'in Acıları
    *Cerrah Serisi
    *Ana
    *Anna Karenina
    😍📚

1|1
    0|0
  • İnce gelecek önerdiklerim ama az olsun öz olsun :)

Shakespeare kesinlikle okumalısın. Hangisi olduğu farketmez
    Ve biraz eğlenceli istiyorsan da İstanbul erkeği al derim.

Normalde hep kitaplarım 400-500 sayfalıktır ama nedense bunları önerdim.

0|1
    0|0
  • Kürk Mantolu Madonna
    Uçurtma Avcısı
    Şeker Portakalı
    Kuyucaklı Yusuf
    Serenad
    Bin Muhteşem Güneş

Bunlar en sevdiklerimden aklıma gelenler :)

1|1
    0|0
    • Kuyucakli Yusuf listemde var bin muhteşem güneşi okumadım diğerleri güzeldi özellikle kürk mantolu madonna

• Hıfzı Topuz okur musunuz?
    Hıfzı Topuz-Hava Kurşun Gibi Ağır (Nazım Hikmet), Başın Öne Eğilmesin (Sabahattin Ali), Eski Dostlar bu kitaplarını sevdim. Listemde Neyzen Tevfik'i anlattığı kitabını alma sırası var sanırım onu da severim:)
    Emile Zola - Therese Raquin
    Ve okumadıysanız altını çizerek Kemal Bilbaşarın iki romanını öneriyorum: Cemo, Memo

0|1
    0|0
  • Yeni çikacak Ates ve Su kitabi var iki seri halde onu oku. Super ates arsoya bayilicaksin

0|1
    0|0
  • Aşka karşı koyma suanda yanmda olan kitabm yarin eve gidince sana isimlerini yazar atarim okumak istediklerin olursa not edersi 😄📚📖

0|1
    0|0
  • Dan Brow 'nun melekler ve şeytanlar , cehennem, da vinci ni şifresi çok güzel kitaplar kesinlikle okumalısın. birde Sarah jio 'nun çok güzel kitapları. var aşk kitabı ama harika kurguları var. böğürtlen kışı ve Mart menekşeleri çok güzel. bir de son kamelya varmış da onu okumdım.

0|1
    0|0
  • w. jean christophe grange - leyleklerin uçuşu
    w. albert camus - yabancı
    w. spinoza- etika
    w. neil gaiman - yolun sonundaki okyanus
    w. asli erdoğan- bir kez daha

0|1
    0|0
  • Felatun bey ve Rakım efendi ;)

0|2
    0|0
  • Milena ya mektuplar
    Dönüşüm
    Dava

1|1
    0|0
  • Aklından bir sayı tut
    Aynı yıldızın altında
    Uyumsuz
    Senden önce ben
    Kağıttan kentler
    Şeytanı Uyandırma
    Yaralı
    Soğuk kahve
    Bana ikimizi anlat

0|1
    1|0
  • anonim- bir genç kızın uyuşturucu günlüğü

0|1
    0|0
  • Victor hugo sefiller romanını okumalısın bence çok güzel bir kitap

0|1
    0|0
    • Süper bir kitaptı.. Jean Valjean :)

• evet güzel bir kitaptır Adolf hitler in hayatını anlatan kavgam romanını okuyabilirsin Turgut Özakman ın şu çılgın türkler tarihi roman olarak güzel yani öyle aylakadam

• Kavgam evet bu da listede var maşallah listem o kadar kabarık ki :D anca banka soysam alırım o kitapları

• jojo moyes'in kitapları okumadıysan. birinde ağlayarak bitirdim diğerinde yüzümde gülümsemeyle ikisinde de olayları yaşayan bendim sanki o kadar içine alıyor kitap seni. bir de bulabilirsen kanat güner- eroin güncesi. Alt kültür edebiyatı ama bence okullarda bile okutulmalı

0|1
    0|0
  • Kürk mantolu madonna , fedailerin kalesi alamut , sineklerin tanrısı, cesur yeni dünya, simyacı, sofienin dünyası, kayıp gül, bülbülü ağlatmak ,

1|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    60

Erkekler Ne Diyor 46

• Tolstoy - İnsan ne ile yaşar.

1|2
    0|0
  • Çok kitap tavsiyesi var.. Çoğunluğu gereksiz. Zihnini fazladan meşgul etmeye yönelik. Romanlar şiirler yzak durman gereken kategoriler.. Ben sen kitap okuma, sen artık faliyete geçmelisin. Hayatın bitmesine çok yok. 3 de 1 i gitmiş.. 3 de 2 lik kısım heyecanla ve sonlara doğru yorgunlukla tamamlanır. Son dilim de malum, hastalıklar sürüncemeler 😊
    Ağaç yaş iken eğilir derler.. Bir düşün bakalım ne yöne eğildin.

0|1
    0|0
    • Eskiden bana yararlı olan kitapla basit ve okunması zaman kaybı olan kitapları ayırt edemezdim ama şimdilerde çok şükür ki ayırt edebiliyorum. Diğer konuya gelecek olursak benim en büyük hayalim bir gün kitap yazabilmek. Ama bu yolda kat edeceğim çok yol var.:)

• Seninle kitaplar hakkında konuşabilir miyiz? Belki bu yolda ilerlemem açısından bana yardımın dokunur:)

O söylediğin kitabı da mutlaka araştıracağım

• Elbette konuşabiliriz.. Nasıl ne zaman istersen. Dilersen buradan, dilersen mesaj ile. Her şekil de bana uygun.

• Canan TAN - Piraye...
    Jack LONDON - Beyaz diş

0|1
    0|0
    • Pirayeyi okudum. Beyaz diş i çok duyuyorum kısmet olursa onu da okurum bir gün inşallah

• Polisiye-gerilim türünden Jean-Christophe Grangé'ın tüm kitapplarını öneririm, herbirini bir solukta bitirdim. Favorilerim: Siyah Kan, Şeytan Yemini, Kurtlar İmparatorluğu, Taş Meclisi
    Dan Brown'unda romanlarda kurugusu çok sürükleyici oluyor. Melekler Ve Şeytanlar'ı ve Da Vinci'nin Şifresi'ni okumadıysan tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Yazar olarak söyleyeyim👍 Bütün kitaplarını oku.

Albert camış (bilerek yazdım) :)
    Alper canıgüz
    Amin maalouf
    İslender pala
    Gabriel garcia marquez
    Agatha cristie
    Paulo coelho

Çok var okumayan okumalıdır.. Daha sonra yine pahlaşırım.

1|1
    0|0
  • ihsan oktay anar
    puslu kıtalar atlası

0|1
    0|0
  • Plastik Düşler

0|1
    0|0
  • Raymond Carver - Lütfen Sessiz Olur Musun , Lütfen?
    John Fanye - Toza Sor
    Paulo Coelho - Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum Ağladım. (Favorim)

0|1
    0|0
  • Sevdiğin konulardan bahsedersen eğer olur

0|1
    0|0
  • carpe -diem- aşkım kapışmak

0|2
    0|0
  • Icimizdeki Seytan
    Yasamak Guzel Sey Be Kardesim
    The Dispossessed

0|1
    0|0
  • Geceyi Anlat Bana kesinlikle okunmalı Deniz Feneri de öyle. Niçe Ağladığında da güzel. Nazım Hikmet şiir kitabını oku. Parfümün Dansı da Güzel.

0|1
    0|0
  • Risale-i Nur Külliyatı.

0|1
    0|0
  • Franz Kafka'nın tüm kitaplarını şiddetle öneririm 👍

0|1
    0|0
  • Ne tarz okuyorsun

0|1
    0|0
  • sebahattin alinin