Sizce bu resim ne anlatıyor?

Sizce bu resim ne anlatıyor?

0|0
13|25

En İyi Erkek Görüşü

• Almanya'daki türkleri anlatıyor.. Kendileri Helgalarla dolaşır eşi ve kızlarına hep baskı altında tutarlar hiçbir almanla konuşturmazlar...

0|0
    0|0
    • Dedeğin tiplerden daha daha nefret ediyorum

• @Crilya Ben gördüğüm şeyleri siz varsayımlardan dem vuruyorsunuz... O zaman sevecen değil somurtkan.. güler yüzlü değil ağlayan bir nesil yetiştirmiş oluruz... Düşün ki bu kafada olan bir baba kızının başını haram diye okşamaz. nefs kayar diye Buyur burdan yak...

• Öncelikle bilgi dedim. Ben varsayımlardan değil, sorunun kökenindeki bilgiyi biliyor oluşumdan destekle konuşuyorum. Var sayım örneklerini zaten siz verdiniz.

En İyi Kız Görüşü

• Erkek otoritesini anlatıyor kadınların hep geri planda olduğunu bir şekilde kadınların duygularının bastırıldığı ataerkil yetişen bir toplumu erkek çocuklarında babasını örnek almasını ve diğer nesillere doğru bu kuralın devam edeceği anlatıyor.

1|0
    0|0
    • Aferim l*n yazcaktım ama gerek kalmamış :D @Soran kişi bu kızı Eig seç :D

• Valla ben onu bunu bilmem hiçte koruyor muş mesajı vermiyor kusura bakma

• Resimde çok korkmuşlar cidden 😊😊😊

Erkekler Ne Diyor 24

• Ailede erkek egemenliğini anlatıyo babanın erkekliğini gösteren bıyıkları anneyi susturuyo kızın gözlerini kapatıyo erkek kardeşlerde küçük kızın kulaklarını tıkıyo
    Erkek egemenliği özetle

2|1
    0|0
  • Kadını ikinci plana atan zihniyeti güzel özetlemiş

2|0
    0|0
  • Ailede Babaerkil tarafın baskın ve egemen olduğunu erkek çocuklarını kendi hayatı doğrultusunda objektif olmaksızın baskı altında tutması ve kadın haklarına saygı duyulmadığı 2 yıllık psikoloji bilgime dayanarak erkeğin bu baskınlığı babasından gördüğü şiddete ve ağır olaylara tanık olduğu ve yaşamını sürdürdüğünü görüyoruz çocuklarında soğuk bir şekilde nedenini bilmeksizin babalarını örnek aldığını sanırım bu yeterli olur.

0|0
    0|0
  • anlamlı bir resimmiş. eşinin evde söz hakkı yok. kızı kendisinin istediği dışında kimseyle evlenemez. küçük kız erkek kardeşlerinin baskısı altında. kadın sorununu iyi dile getirmiş

2|0
    0|0
  • O herif karısının ağzını açtırmıyor istediğini yaptırıyor kızınada çok sıkıntı yaratıyor erkekler kadınlardan daha üstün demeye geliyor işte eşitsizliği savunuyor ama çocuklarda öyle mi yoksa kız kardeşlerini savunmak için mi psikoloji bozulmasın diye mi kulaklarını kapadışar anlamadım

0|0
    0|0
  • Kadın erkek eşitsizliği denilebilir. yanı erkekler yapar eder kadınlar gormemeli duymamali ve konusmamali şeklinde anladm

1|0
    0|0
  • Aklıma lahmacun geldi ne alaka anlamadım.

1|0
    0|0
  • kadını ezmeyi

0|0
    0|0
  • Ne anlamak istersen onu

0|0
    0|0
  • Hz alinin kılıcını

0|0
    3|0
    • HZ ALİ nin kılıcı zülfkardır çift uçludur uzaktan yakından alakası yok fundacım

• ataerkil bir toplumu gerici yobaz zihniyetin 16. yüzyıldaki durumunu anlatırken laiklik eşitlik ve cumhuriyet ilkelerine ters düşen bir resim olmuş

0|0
    0|0
  • Aptal baba

0|0
    0|0
  • Ataerkil?

0|0
    0|0
  • evlilik mutlu cocuklu

0|0
    0|0
  • 3 maymun (görmedim duymadım bilmiyorum)

0|0
    0|0
  • Ben istemediğim sürece çeneni açma, gözünü açma , bıyığım yetmiyor bu sebepten iki tanede benim junior ım var hiçbirşey duymaman için onlarıda örğütledim

0|0
    0|0
  • bıyığımla ikerim dumanınıa attırım ortalığın demek çıkar :D

0|0
    0|0
  • Şeriat.

0|0
    0|0
  • Çok şeyden de öte

0|0
    0|0
  • Aile baskısı

0|0
    0|0
  • 3 maymunu anlatıyor gormedım duymadım bılmıyorum

0|0
    0|0
  • Kadınlara gelen kısıtlamalar

0|0
    0|0
  • çok evliliğe hayır mı?

0|0
    0|0
  • akpnin kadını nasıl gördüğünü anlatıyor

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 12

• Görme, duyma, konuşma...

0|0
    0|0
  • Türkiyeyi

1|0
    0|0
  • Yine yine yine erkegin kadin uzerindeki soz de egemenligi...
    Kadinin acizligi
    Iste bunlar hep bir annenin elinde
    Anne oglunu nasil yetistirirse karisina kardesine ayni sekil olacaktir.
    Ve egitim. egitimsiz toplum cahil kalir fotodaki gibi

0|0
    0|0
  • Kadınları soyutladıklarını

0|0
    0|0
  • Eşitsizlik

0|0
    0|0
  • Erkek egemenliği

0|0
    0|0
  • Erkek egemen aile yapısını

0|0
    0|0
  • ataerkil aile. erkeğin soyadını almakla başlıyor bu işler.

0|0
    0|0
  • Reis.

0|0
    0|0
  • kadının ikinci planda olduğunu

0|0
    0|0
  • 3 maymun yapmışlar kızları görmedim duymadım bilmiyorum erkek egemenliği.

0|0
    0|0
  • kadın- erkek eşitsizliğini

0|0
    0|0
Yükleniyor...