Bakterilerin Birbirleriyle Konuştuklarını Biliyor muydunuz?

Bakterilerin Birbirleriyle Konuştuklarını Biliyor muydunuz?

Bakterileri bizler şimdiye kadar tek hücreli mikroorganizmalar ya da basit canlılar olarak tanımlıyorduk. Ancak bakteriler ile ilgili gerçekleştirilen araştırmalar onların bu kadar da basit canlılar olmadıklarını ortaya çıkardı.

ABD'deki San Diego Üniversitesi'nden bilim insanları bakterilerin koordinasyon içinde hareket edebilmek adına birbirlerine elektrik sinyalleri gönderdiğini ortaya çıkardı. Bakterilerin bu iletişimleri ise insanlardaki sinir hücrelerine benzetildi.

San Diego Üniversitesi araştırmacıları voltaja duyarlı floresan boya kullanarak yaptıkları incelemelerde bakterilerin birbirlerine iyon adı verilen elektrik yüklü potasyum parçacıkları gönderdiğini ve bu şekilde iletişim kurduğunu tespit etti.

Uzmanlar, bu keşfin bakterilerle olan savaşta, özellikle de antibiyotiklere karşı direnç sahibi olan bakterilerin sayısının arttığı günlerde, insanlara yeni bir üstünlük sağlayabileceğini belirttiler.

Esen Kalın.

#SerKan1923

@mehcab @Bakırköylüm @BOOOOOOOO @mertlord10 @NikotinKolik @TerazininHúznù @pilav_ustu_az_kuru_2

@adıyook @Anthemiss @Bordopanter @çikolatacı_- @Dumannnnn_y @ismiyook @minik_şirine @obsessively

0|0
13|8

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• 😊😊 insanlar konusa konusa bakteriler sinyallese sinyallese anlasirlarms demekki

0|3
    0|0
  • Allah Allah tuhaf

0|1
    0|0
  • dedikodumu filan yapıyorlardır kesin :D

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Ahah tuhaf ya 😄

0|1
    0|0
  • Bakteri bile anlaşabiliyo birbirleriyle biz hala anlaşamıyok

0|2
    0|0
  • Bunların bir iş çevirdiklerini anlamıştım zaten😄

0|1
    0|0
  • Bilmiyordum öğrenmiş oldum

0|1
    0|0
  • Bilmiyordum :D Süper bir şeymiş :D O sinyalleru keserek hastalık tedavi ederler be :D

0|0
    0|0
  • Hayırlısı inşallah.

0|0
    0|0
  • 😱😱 çok ilginç. Bir daha bakteri diyip geçmicem 😐😐

0|0
    0|0
  • so what

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bitkiler bile konuşuyor ve laftan anliyor.. bir kuşkonmaz büyütmüştü eşim.. o nerde konuşursa filizleri onun olduğu yöne dönerdi.. Çiçek açmıyor diye verilen bitkiler çiçek açardı nazlattığı için.

0|2
    0|0
  • Vay beee herkes konuşuyor

0|1
    0|0
  • Bilgi için teşekkürler

0|1
    0|0
  • kötüyüm ben kötüyüm kötüyüm kötüyüm
    Herkesi hasta ederim ben :D Domestos hayal ürünü reklamlar yapmıyomuş demek ki :D

0|1
    0|0
  • muhabbetleri bol olsun

0|2
    0|0
  • naber knaka napıon :D

0|1
    0|0
  • Abi Ahmet'in iflağını kuruttum sende işler ne alemde?

Kanı bozuk pezevengin beni de mahvetti..

0|0
    0|0
Yükleniyor...