Kitap yazmak isterdim ama önümdeki baş engel şu olurdu herhalde...

Herşeye tepki duyan saygısız bir kitle var Türkiye'de, bir şeylere saygı duymak yerine anında fanatize oluyorlar. Bu yüzden bu ülkede geçiş süreci yapıtları diye bir şey yok. Aralardaki yapıtlara değer verilmiyor. Bu yüzden genelde imitasyon şeyler var. Özetle bunu yapacak cesarete sahip olmazdım çünkü bir şey olmayıp herşeye tepki gösteren insanlar çok fazla.

Güncellemeler:
Benimle aynı fikirde olan ya da olmayan var mı?

diyerek soru haline dönüştüreyim şunu.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bu ülkede belki bu kadar gereksiz insan olabilir ama belki bilinmeyen bir kitlede var kimsenin sallamadığı birşeyler için endişelenen kitap okumak için uykusuz kalan internette vakitlerini öldürmeyen insanlarda yaşıyor belki kitle olarak az olabilir ama öyle insanlarda var yani hepsini bir bütün içinde toplamak pek doğru değil bence

0|1
    0|0
    • Haklı olabilirsin..

• Bir düşünmek lazim ilk önce kitabin içeriğini neye hitap ediceğini konusunu ve günümüzdeki popüler yapılara uygun olup olmadiğini yoksa hüsran elinde patlar kitaplarda ...

Erkekler Ne Diyor 4

• Yazmak demek kendi düsüncelerini ne olursa olsun dile getirmek demektir.İnsanlarin ne düsündügünün bu yüzden yazar icin degeri yok.O kendi düsüncelerini acik bir dille yazar ve sonrasinda kabul görmeyi bekler.Bu kabul görmek ne kadar sürer orasini bilmiyoruz.

Ancak yazar kendi düsüncelerini ve kendi dünyasini yazmaya devam eder.Bu biraz sabir isi.

İnsanlarin tepkisine gelince.Farkli olan herseye insanlar tepki gösterir.En basit örnek cep telefonu ciktiginda herkes aman onlar zengin isi diyordu simdi kücük cocuklarda bile var.Alistilar.

0|0
    0|0
  • Merhaba analog.

Sizin Kadar, Doğru Düşünen veya Düşündüğünü Sanan Bir Kişinin Ben Ne Kadar Öyle Olmasını Yanlışta Bulsam ''Herşeye Tepki Duyan Saygısız İnsanlara'' Saygısızlık Yaptığınızı Düşünerek Bunun İlerde Yanlış Olduğunu Anlamanız Üzücü Olacağını Bilmeniz Gerekir.

0|0
    0|0
    • Bunu üzülmeden anlayabileceğimi düşünmüyorum.

• Bunun Sebebi,Tabiki Şuan ki Düşüncelerinizdir. Beni İlk Zorlayan Kişiyi Bulduğumada Memnun Oldum.

• YAZMAK

Yazıda olması,bulunması gerekli olan güzelllik,Bütünüyle içseldir,Düşünmenin,bulmanın,farkındalığın,güzelliğidir.Yazmak,tanışmaya yarayan bir yoldur,

Tanımaya ve bu bilgiler aracılığı ile kendini ele vermeye yarar.Başkalarının övgülerini,beğenilerini,onaylarını kazanmak için değil,Başkalarının görmediği göremediği bazı şeyleri göstermek için yazmak gereklidir. GUŞAV FIJİ..

Guşav Fıjinin bu yazısını çok beğenirim...Paylaşmak istedim...

0|0
    0|0
  • ne yazmak istediğine bağllı olarak bunu konuşabiliriz..

0|0
    0|0
    • Ne yazmak istediğime karar verme süreci ayrı bir sorun kurgu mu düşünce yazısı mı pek bilemedim ama çok başarılı olabilirdim. Sadece bu kararı bile daha vermeden önce şöyle bir baktım ve kendimde başkalarının düşüncelerini önemseme gerçeğiyle karşılaştım.

Buyrun, konuşabiliriz.

• yanlış yere tıklayıp yanlışlıkla çıkardım seni :-) pardon.. tekrar gönderdim...

Kızlar Ne Diyor 3

• yani belki birçoğu öyle.yani geçiş yapıtlarında başarılı olmak için genele hıtap etmek gerekiyor.çünkü bu gibi durumlarda açıkçası popülerite önem kazanıyor.yani ismi çok fazla duyulmamış birçok yazarın kitabı es geçilebiliyor,donanımına,emeğine belki de çok fazla dikkat edilmiyor.

0|0
    0|0
    • yine de çok başarılı bir yapıt bu engelleri aşabilir ama dediğim gibi

çok önemli ve başarısız yapıtlar var.

edebi dili oldukça fakirdir ve kurgusu belki dandiktir ve az emek harcanmıştır ama geniş bir popüler kültür kitlesinin düşünsel evrimi (ifade sırıtsın istemedim ama başka yolu yok sanırım)

üzerinde çok büyük rolü olabilir..Ben kendi dünyasını yaratamamış ama edebiyat kültürü çok zengin ve aynı yapıtları okumuş gençliğini 80lerde yaşamış olabilir bunlar:) bir sürü insan tanıyorum.

• dinamik akımlara ıhtıyacımız var:):) yani edebi dil gunumzde önemi yitirdi gibi:) ben mesela genelde çok tasvir içeren,gökyüzünü yarım paragraf anlatan,ışığın yansımasını bile üç cümle şeklinde ifade eden yazılardan sıkılıyorum:) yazı içindeki samimiyet,donanım önemli.hedef kitleye hitap etmesi kısmını es geçtim.dediğin gibi az emek harcanıp,başarı yakalamış yapıtlar illaki vardır

• size de yazar olursanız şimdiden başarılar diliyorum.konu gerçekten ilgi çekiciydi,iyi geceler..

• kitabınızın konusu ne acaba ?

0|0
    0|0
  • ağzı olan eleştiriyor önemli olan eleştirilere fazla kulak asmadan doğru bildiğini yapmak o ne der bu ne der diye düşünürken ömür geçiyor

1|0
    0|0
    • Haklısın ama bunu düşünmeden yapabilmek de bi süreç gerektiriyor.

Yükleniyor...