Müslüman Türkler neden bölücü ve ayrıştırıcı?

Biz izmirde her inanç mezhepten olan Türk boyları aramızda hiçbir ayrılık olmuyor ancak bir Müslüman Türk geldiği zaman içimize hemen dini ayrım olmaya başlıyor içimizde arkadaş grubundan Hristiyan ve Budist Altay türkü var Gagavuz Hristiyan var Budist Tuva türkü var Musevi Karay var sorun olmuyor ama müslüman Türkler nedense hep kışkırtıcı oluyor

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Benim gözlemlediğim şey bölücü ve ayrıştırıcılıkları aslında onların tahammülsüzlüklerinden ileri geliyor. Seyredin youtube videolarında yurtdışındaki Hristiyan-Müslüman fikir münazaralarını. Güzel başlıyor ancak tartışma ile bitiyor. Agresif ve tahammülsüz taraf nedense müslümanlar oluyor ve buna da ' dinler arası diyalog ve hoşgörü' diyorlar. Eğer islamın hoşgörüsü ve diyaloğu buysa ben almayayım.

Daha kendi içlerinde birlik olamıyorlar ki diğerlerine karşı birleştirici olsunlar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bu da dahil tüm genellemeler yanlıştır.

0|1
    0|1
  • sizin ciddi anlamda din obsesyonunuzun olduğunu düşünüyorum..

0|0
    0|1
    • Müslüman Türkler böyle cevap veremediği zaman suçu karşı tarafa yıkıyor

Erkekler Ne Diyor 9

• selefi kültürün etkileri...

0|2
    1|1
  • BENDE MÜSLÜMAN TÜRKÜM ben her dinden olana saygım vardır HIRİSTİYANA VS buyur istedini sor sunu unutmaki geneleme yapman hiçmi hiç hosuma gitmedi

0|0
    0|0
  • Müslüman Türkler? Türklerin ilk dini GökTanridir bunu biliyorsundur. Tek tanrılı din olan Muslumanlik ta birbirine yakın olduğu için geçilmiştir zaten ! Yanlış anlama bu Musluman Türkler ayrımı yaparak ilk Bölücü Ve Ayrımı sen yapıyorsun. Gagavuz ve ya Altay Türkü olduğunu var sayarsak demektir ki Altay Türkleri Bölücü?

0|0
    0|1
  • boşuna sosyalizim demiyoruz inançların garantisiyiz halkların inancının başımızın üstünde yeri var her inanç değerlidir

0|1
    0|0
    • Turkiyede sosyalizm kurtculuk yapmaktır sosyalizm ile ilgisi yoktur nerde Türk ve turkiye düşmanı var ben sosyalistim diyor bana samimi gelmiyor hiçbiri sosyalizm adıyla kurt milliyetçiliği yapıyor

• ne alaka kardeşim sol ve terör bırakın bu işleri be

• Ya yürü git işine bana sosyalizm kisvesi altında Türk düşmanlığı yapma burdan

• Türk demek Müslüman demek
    İzmir hiristyanlarin elindeydi Timur savaşarak aldi hiristyan savaşçilari kafasini kesip dağ yapmiş ve anadolu Türklerine izmiri hediye etmiş
    Tabi bunu size anlatmuyorlar

0|0
    1|1
  • cem özüduru adlı ünlü bir karikatürist askerde kısa dönem olmak koşuluyla arkadaşımdı. Onunla yalnızca ben konuşabiliyodum. Diğerleri kafir bu zaten deyip dışlıyordu. İnsanlara genelleme yapma konusunda azcık daha temkinli davranırsanız, bu anlayışlı müslümanların sizlere karşı anlayışını arttırcaktır. Teşekkürler

0|0
    0|0
  • Kendi inançlarından emin olamadıkları için diğer inançlara sataşarak günah çıkarmaya çalışıyorlar

0|0
    0|0
  • Adam gavur İzmir dedi kötü oldu. Her inanç var deme o zaman herkes var müslüman yok.

0|0
    0|0
    • Aramıza müslüman Türkler gelince içimize kin ve nefret saliyorlar bu durumdan Budist deist Musevi Türk kardeşler şikayetçi kimse kimsenin dinine karışmıyor ama Türk müslümanlar tam tersi kendileri gibi olmamızı istiyorlar

• Bilemiyorum da duymsk istemediğiniz şeyleri döylüyorlardır. İslamda bu farzdır tebliğ etmek yani.

• Galiba öyle şöyle bir düşündüm de :|

0|0
    0|0
Yükleniyor...