Bugüne kadar açıp kaç kitap okudunuz? Ve ne gibi faydaları oldu?

Bu soru Ks halkına biraz fazla ama neyse. Dürüst olursanız sevinirim.

Güncellemeler:
Gelen yoruma bak hey Allahım yarabbim :D

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Hiç sayma gereği görmedim ama 1,5-2 yıl öncesine kadar ortalama 1,5-2 haftada en azından bir kitap bitirirdim, şimdi eskisi kadar sık okumuyorum ne yazık ki.
    İlk okul3ten orta1e kadarki dönemde ailemin teşvikiyle-ebeveynlerim de kitaplara düşkğndür- ağırlıklı olarak dünya klasikleri, tarihi romanlar okurdum-ne yazık ki 4. Sınıfta okuduğum şu çılgın türkler kitabı birkaç ay boyunca tüm kitaplardan nefret etmeme sebep olmuştur-. ergenlik çağındaysa-genel olarak orta okul ve lise1- okuduklarımın çoğu popülist kitaplar olduğundan hemen hemen 3günde bir kitap bitirirdim ama bana kattıkları da sayısıyla hayli ters orantılıydı, tabii o zaman akıcılığından ötürü film izler gibi kitap okuduğumdan son derece zevk alırdım. bu dönemden sonraysa hemen hemen her türe ait kitapları okumaya başladım. klasiklerden popülist romanlara, dini kitaplardan tarihe, felsefeye, polisiyeye vs. Kadar.
    Önümüzde tüyap da var değmeyin keyfime, evimizin kütüphanesini olabildiğince genişletmeye çalışıyoruz tüyap da bu konuda bir hayli yardımcı oluyor bize:)
    Diksiyonu, hitabeti geliştirdiği gibi ufkumuzu genişletmemize de yardımcı oluyor. okunan her kitap bir başkasının zihnine açılan bir kapı ve açtığımız her kapıyla başka insanların deneyimlerini tadıyoruz. bir insanın dünya üzerindeki her şeyi yaşaması mümkğn değil, bu noktada kitaplar denizfeneri misali yolgösterici rolünü oynuyor. popülist romanlar zaman geçirmek için eğlenceli bir tercih olsa da herhangi bir kalıcılıkları ve bize kattığı çok mühim şeyler yok ne yazık ki.
    Son olarak manga okumayı da çok sevdiğimi dile getireyim, yavaş yavaş arşivimi büyütmeye çalışıyorum. böylece ileride çocuklarıma kitapların yanında çok sevdiğim manga serilerini de bırakabilirim:)

0|0
    0|0
    • 1 kaç soruma daha yorum yapmıştın. Ordan anlamıştım senin iyi bir okuyucu olduğunu :) Teşekkür ederim 2. soru sorma gereği duymadan cevap verdiğin için :)

• İyi bir okuyucudan çok kitapsever diyelim:) asıl ben teşekkür ederim böyle bir soruyu gündeme getirdiğiniz için.

En İyi Erkek Görüşü

• çok kitap okudum diksiyonum düzeldi bazı kitaplar bilgiler kattı bazıları hayaller bazıları ise maceraperestlik

0|0
    0|0
    • Peki tahmini ne kadar kitap okumuşsundur :)

• aranan ve hatırlanan bir zahmet

Kızlar Ne Diyor 5

• haftada 2 minimum bir kitap bitiririm 11 yaşından bu yana...
    kitap okuduğumda o dünyaya ait oluyorum... kendimi bir kahramanın peşine kaptırıp gitmişken buluyorum... çok kitap okumama imrenir insanlar. sende oku derim ve kitap veririm aman bende ki dert sende olsa bir cümle okuyamazsın derler ama, bende durum öyle değil tam tersine kafam bozukken daha çok sarılırım kitabıma beni alıp götürmesine izin veririm...
    bazen tarihi bazen kültürel bazen de fantastik kitaplar okurum hepsinin de katkısı çok fazladır... bir çok kitaptan kendime dair bir şey bulurum... yanlış ilişkilerime karşı strateji geliştirdiğim dahi olmuştur...

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim yorum ıcın. :)

• 13 yasimda barbara cartland romanlari okumaya basladim 20den fazla romanini okumusumdur onun disunda dunya eserlerinden fareler ve insanlar, sefiller, iki sehrin hikayesi, suc ve ceza kitaplarini da okudum

0|0
    0|0
    • Maaşallah senin gibi insanların olması beni mutlu etti. Baksana yorum yapan dahi olmadı. Peki bu kitap lar hayatına neler kattı.

• Teşekkür ederim yorumun için.

• sayamıcağım kadar çok.

0|0
    0|0
    • Anladım hayatına neler kattı peki?

• şimdi ben okumayı yazmayı öğrendiğimden bu yana hep kitaplarla iç içeydim ayda 3 kitap okuyorum neredeyse bazen 4 de olabiliyor onun dışında 5 yıldır kendi fantastik kitap serimi yazıyorum. Hayatıma belki milyon tane bakış açısı getirdi ve hayal dünyamı genişletti diyebilirim

• Teşekkür ettim yorum için.

• 15..

0|0
    0|0
  • 5 tane filan okumuşumdur, konuşurken çok faydasını gördüm :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 100 ü geçmiştir kanka anlamak için okumadım yaşamak için okudum :)

0|0
    0|0
  • Kuranı okudum hayatım degişti

0|0
    0|0
  • Sonradan basladim sayamadim farklı bir dünya onlarla sevinip onlarla uzuldugum oldu

0|0
    0|0
Yükleniyor...