Hristiyan bir Türk ile daha önce tanıştınız mı?

Ben Hristiyan Türküm başka Türk boylarından Gagavuz, Çuvaş, Yakut , Tatar, Dolgan gibi Hristiyanlık ağırlıklı Türk boylarından da olabilir bir Hristiyan Türk ile konuştunuz mu

0|0
410

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben Tatar'ım, o halde Hristiyan Türkü mü oluyorum?

0|1
    0|1
    • Tatar'ların çogu Hristiyandır. ne oldu bu kadar tepki verecek her Türkü Müslüman sanmak nasıl oluyormuş bir nebze olsun anlamıssındır belki

• Tepki mi verdim? Ne saçma insanlarsınız ya

• Rum ile konuşmuştum ama Türk ile konuşmadım hiç.

0|0
    0|1
  • Hem hristiyan hem de ateist Türk arkadaşlarım oldu. Ben Türkçü olduğum için bütün Türklerle irtibat halinde olmaya çalışıyorum ama vatansever olanlarla.

0|0
    0|0
    • Bende Türk birliği destekçisi bir Türküm Türk birliği destekçisi insan Türkler arasında dinn ayrımı yapmaz yapan varsa da turkcu değil olsa olsa ülkücü olur

• Ben dini ayrım yapmam ama İslamiyete saygısızlık yapana da tahammül edemem.

Erkekler Ne Diyor 10

• gagavuzların atalarının mezarlarının Arapça olduğunu biliyorsun değil mi? Tatar Çuvaş Türklerinin rusların etkisiyle İslamdan uzaklaştırıldığını duymuşsundur

0|0
    0|1
    • Ne olmuş yani ne var bunda?
      En azından Türkçe yazıları bunlar gavur işi diye söküp atan bir ataların torunu değilim ben

• Türk demek İslam demek Ümmeti asırlarca tek bayrak altında haçlılara karşı koruyan demek. Avrupada Türk dediğin zaman seni bu yüzden Müslüman sanacaklar. Eğer Türksen ki ataların Müslümandır Gagavuzsan (gök oğuz) anadolu Selçuklunun İzzettin Keykavusun kardeşinin taht mücadelesinde yenilip bizansa sığındığı aşiretiyle bizansın moldova kuzey taraflarını koruyuculuğunu yaptığını biliyrosunuz

• Ya yürü git işine sen kesin ya bir arapsın ya balkanlardan gelen bir devşirmesin
      senin gibi araplardan çekti ne çektiyse bu millet türk demek islam demek dedin mi bitti sen kendini türk tanıtan bir arap kırmasısın açık ve net daha fazla ötme

• Gagavuz arkadaşlarım var. Trakyalı gibi konuşmaları falan. İyidir gagavuzlar, özbek, türkmenistan insanından daha iyiler bence.

0|0
    0|0
  • 2 yıllık ilahiyat okuyan bir arkadaşım vardı gökhan diye okula başladı 2 hafta sonra hristiyanlığa geçti sonra beğenmedi yahudi oldu onuda beğenmedi en son puta tapıyodu sonra ne olduysa islama geri döndü :)

0|0
    0|0
  • Hayır tanışmadım ama bir hristiyan dinimi kendı ulkemde beğenmeyip kötülerse o kişiyi cehennem gazabından daha büyük azap yaşatırım...

0|0
    0|1
  • Çanakkaleden bir arkadaşım var Türk ve Hırıstiyan olan

0|0
    0|0
  • Hayır canım

0|0
    0|0
  • Tanıştım. Arkadaşlarımda var. Ateist bile var. Sorun yok benim için.

0|0
    0|0
  • Evet beyazitta çok var ama turkuz yerine rusus diyor ipneler

0|0
    0|0
  • ben tanıştım. gagavuz türkü ile. kazakistanda. ama onlar genellikle moldova'da yasiyorlar.

0|0
    0|0
  • evet tanıştım

0|0
    0|0
Yükleniyor...