Babam ve Oglum.. Ve gozyaslarim..😥?

Yil:2005
Bir Cagan Irmak filmi..
Babam ve oglum buyuk kucuk herkeste bir parca aci ve gozyasi birakan bence muhtesem bir film..
Ilk izledigimde 15 yasinda lise 1. sinif ogrencisiydim.. Henuz hayatin farkinda degilken bile aglamaktan gozlerim sismisti..
Ayni yil 4 kez sinemada.. Buyudukce ve babami daha cok dusunur oldukca defalarca izledim.. Her sahnesini ezbere biliyorum..
Peki sizin hayatinizda Babam ve oglum un yeri nedir?
Ilk ne zaman izlediniz?
Kac kez izlediniz?
Unutamadiginiz ve sizi en cok etkileyen sahne hangisiydi... ? 😥😪

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Çok iyi hatırlıyorum. Kurtlar Vadisi Irak filmiyle aynı günlerde vizyona girmişti. Vizyona girmesini dört gözle beklediğim Kurtlar Vadisi Irak'ı izlemeye gittiğim gün afişte gördüğüm Babam ve Oğlum hiç umrumda bile değildi.

Neyse çokta beklentilerimi karşılamayan filmi izleyip solandan çıkarken, Babam ve Oğlum'dan çıkanların arasına karışmıştım. Bir de baktım ne göreyim, gözleri sulanmış insanlar, ne duygusaldı ama diye yorum yapıyorlar.

Ne sulu gözlü insanlarmış diye homurdanarak filmi umursamazlığımı devam ettirdim.

Ertesi gün işyerinde sulu gözlü olmadığına inandığım arkadaşımdan da aynı methiyeyi duyunca film ben de merak uyandırdı. Ertesi gün akşamı soluğu o sinemada aldım.

Salondan çıkarken Kurtlar Vadisinden çıkanlara yakalanmamak için o kalabalıkta hızlıca kenardan kenardan duvarlara sürtünerek çıktığımı iyi hatırlıyorum :)

İzlediğim en duygusal filmdi. Tavsiye ettiğim bir arkadaşımla ikinci kez izlemeye gitmiştim. Allahtan o günlerde Vadinin havası sönmüştü :)

En etkileyici sahne final sahnesiydi.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ilk sinemada izledim ağladım sonra belki 5 kez daha izledim hepsinde sonuç aynı oldu. en beğendiğim sahne ''insan büyüyünce haylleri küçülür mü baba?'' dediği sahne Deniz'in.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• O kadar olmuş mu yahu sinemalarda ilk çıkalı?
    Ben de ilk o zamanlar izlemiştim. Senden farklı olarak ben o zamanlar hayatın bir nebze farkındaydım.
    Doğrusu, bir daha izlemedim o filmi...
    Acıklı şarkılarla, filmlerle ve dizilerle aram yok. Tip 1 şeker hastasıyım 19 yıldır. Yaşam stilimi de buna göre dizayn ediyorum...

1|0
    0|0
  • Nedense bu film beni hiç ağlatmadı. Aslında duygusal yoğunluğu yüksek olan bir insanım fakat bana hitap etmedi.
    Nicolas Cage'nin başrolünü aldığı Kehanet adlı film çok daha düşündürücü ve duygusal.(bence)

1|0
    0|0
    • Cok ilginc..
      Kehanet filmi daha evrensel bir film.. Ama o da cok etkileyici.. Hele son sahnesi... Unutulmaz..
      Yinede babam. ve oglumda aglamayan. biri.. Seni tarihe not aliyorum..:)

• Anlaşıldı, takipteyim. Denk geldikçe uğrayacağım -_-

• Memnun olurum..:)

• bir kez izledim ikinci kez izlemem. çünkü boğazıma bişey düğümleniyo kendimi toparlamam 2 gün sürüyor.

1|0
    0|0
  • Hiç izlemedim.
    Çoğunlukla hayatın kendisi,
    filmlerden daha dramatik olabiliyor.

1|0
    0|0
  • yıl olmuş 2015 babam ve oğluım mu kaldı hala yaaa pefff

1|0
    0|0
  • Bu bilmi her izledigimde aglarim off ben cok duygusalim filmlerdee

1|0
    0|0
  • bir tek benim beğenmediğim film sanirim 2 kere izlemeyi denedim yarisinda sıkılıp kapattim vasat bir film hâla neden bu kadar beğenildiğini anlayamiyorum

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Baba.. yüreğim yangın yeri gibi biliyor musun? gözü arkada kalmak böyle birşey galiba... kaç gündür onu itmek istiyorum bana sarılınca, beni sevmesin diye kaç gündür uğraşıyorum ama yapamıyorum... onun hayatında yutkunamadığı bir yumru olacağım için de kendimden nefret ediyorum! ona bir oda ver baba, bir evi olsun, ama zaman zaman da çıkıp gidebileceği bir ev... ona söylemek istediğim o kadar çok şey var ki... sen söyle ona baba... ona de ki... kısmı duygulandırmıştı
    bazen sırf o sahneyi açıp izlerim

1|0
    0|0
    • Sanki andimizi, sanki istiklal marsimizi okur gibi ezbere okudum..
      Yine gozlerim doldu..
      Bir evi olsun.. Zaman zaman cikip gidebilecegi bir ev... derken bile mesaj veriyordu babasina.. O duygusu bile aklimda..😔

Yükleniyor...