Ne bu pişen sizce?

Yıllardır yemelere doyamadığım, aynı zamanda da pişirdiğim bir kahvaltılık vardır, ilk bilene Eig'i veriyorum ;) Resimleri paylaşayım...
Başlangıç; ilk tavayla buluşmaları :)

Ne bu pişen sizce?

Devamında annemin tabiriyle '' yatık '' benim tabirimle julien kesilen taze biberler :D

Yumurtasız varya bildiğin internetsiz bilgisayara benzer bu yemek :D

4 çeşit baharat kullanıyorum ben, varsa farklı baharatlar da eklenebilir; kekik+acı kırmızı toz biber+kendimizin yaz sonu özel çektiği acı cin biber tozu+isot ;)

İyice kendi yağını bırakınca da yumurtayı kenarında ekleyip;kıvama gelen biberlerle karıştırıyorum ama yumurta hemen kenarda tek başına pişiyor ;) Kendi yağı çok kuvvetli olduğundan ekstra yağ eklemiyorum ve yumurta inanılmaz kabarıyor son şekli bu :D Afiyet olsun ^_^

Güncellemeler:
Cümleten Hayırlı Cumalar olsun ^^
Herkes kokoreçi dışarıda közde yer, o bana yavan geldiğinden ben de evde yaparım böyle ;) Valla gerçekten kaliteli bir tadı var, dışarıda yiyebilmem için çok güvenmem ve kesinlikle kuru tomates ya da biber katmaları gerekir, yoksa yavan oluyor... Ben evde böyle pişiriyorum ^_^

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• kokoreç

0|1
    0|0
    • Valla buldu :D evet kokoreç ben yaptım :D ama öyle yavan şekilde değil :D böyle bahratlı yumurtalı xD

• çok severim kokoreçi :D bu dediğini de deniycem teşekkürler tarif için ^_^

• Rica ederim :)))) Bu mükemmel oluyor, kurbanda alınan bağırsakları temizleyip kaynatın, sonra buzdolabı poşetleriyle poşetleyin, en az 4 kez baştan aşağı yıkayıp kaynatın dolaba atmadan evvel ;) Çok temiz ve güzel oluyor bu şekilde...

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...