Türkiye'deki eğitim sistemi

Türkiyedeki üniversite eğitim hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeterli midir? Yeterli değilse neler yapılabilir?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• Türkiye'deki üniversite eğitimi malesef ki yetersizdir. Çünkü işi sadece teoride öğrenmek yeterli olmuyor. İnsan üniversite bitip iş hayatına atılacağı zaman sudan çıkmış ak kaşığa dönüyor. Pratikte lazım ama stajlarla vs bu mümkün değil. Öğrenciyken çalışmak çoğu üniversite öğrencisi açısından ileride iş hayatında zorlanmamaları ve sonraki hayatlarında ne iş yapacaklarına dair kendilerini yönlendirmeleri açısından bir alternatif. Çünkü gereksiz yere üniversitede birsürü konu hakkında öğrenciler donanım sahibi yaptırılmaya çalışılıyor. Ama meslek hayatında sadece bir alana yöneliyorlar. Sonuçta herkes kamu personeli olmuyor.

0|0
    0|0
    • sudan çıkmış balık olacaktı o ak kaşığı nerden koymuşum bilmiyorum :D

• anladım :) güzel bir yorum teşekürler.

Kızlar Ne Diyor 4

• Gereksiz bilgi yüklü ve yeteneği baz almayan yüzeysel genişliği baz alan konularla bezenmiş ve habire değişen eğitim sisteminin anasını satım ben.

0|0
    0|0
  • Sürekli birşeyler deniyorlar.Ayarı tutturamadılar gitti.

Sonuc:Eğitim sistemi berbat..

0|0
    0|0
  • çok çalışmalar yapılma bence çok...

0|0
    0|0
  • silsen silinemz, atsan atılmaz, ne apılır ki bilmiyorum çok zor değiştirmek nereden başlanır ki öğretmen mi öğrenci mi ezber mi ... ama şu varki aşırı öğrenci var avrupa gibi olmuyor işte ...

0|0
    0|0
    • BENCE ÖĞRENCİNİN ÇOK OLMASI PEK SORUN DEĞİL. ÖĞRENCİ SAYISININ FAZLA OLMASI EĞİTİMLİ BİREY SAYISININ FAZLA OLMASI DEMEKTİR. BENCE SORUN ÖĞRENCİ SAYSINDAN ZİYADE BU ÖĞRENCİLERİN SÜRÜKLENDİĞİ SİSTEM GİBİ GELİYOR BANA.

• oalbilir ama zor her yer bir değil , kaynak yetersiz mevcut öprenciye vutduğunda sayı fazla görülüyor işte ..

Erkekler Ne Diyor 4

• Git gide kötüleşiyor.

0|0
    0|0
  • sistem mi ? sitem mi kaldı

0|0
    0|0
  • dostlar alışverişte görsün.

0|0
    0|0
  • bilgi yüklemesi çok fazla ve gereksiz

0|0