Kürdistan Medeniyetine ait tarihi eserler var mı bildiğiniz?

Kürdistan Medeniyetine ait tarihi eserler var mı bildiğiniz?

• Mağaralar var işte
    28% (7)17% (3)23% (10)Oy Ver
  • Ne medeniyeti ya
    64% (16)61% (11)63% (27)Oy Ver
  • Çok düşündürücü bir soru
    8% (2)22% (4)14% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|18

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Mongolistik düşünme yapısına sahip sürrealist garibanların ütopik düşünceleriyle temellerini attıkları, biliçaltında yaşattıkları uygarlık. İngilizlerin size itelediği sözde tarihi, tarih diye sanmayın.. Arap ve Anadolu tarihçileri bile öyle birşey olmadığını gösteriyor zaten. Hatta o kaynaklar çoğu zaman kendi çıkarları doğrultusunda ingilizler tarafından değiştirilmiş olduğunu söyleyen ingilizler mevcut.
    'çaktırmadan tarihi değiştirelim bakalım inanacaklar mı" isimli bir belgeselden ibaret.
    Bir yerde okudum şaştım kaldım, Bu Eyyubi'yi ne ara Kürt ettiniz? Hele ki Medler? Medlerin Kürtlerle zerrree alakası yoktur, bilimsel oalrakta kanıtlanmıştır. PKK sempatizanlarının orada burada yaydığı yalan yanlış uydurmadır.
    Ha bana şimdi dieyceksiniz Mezopotamya? Mezopotomya Sümer, Babil, Asur, Akad ve Elam gibi büyük medeniyetlerin uygarlıkların "doğduğu ve geliştiği" bir yerdir. "Belki" yüzlerce olasılıktan bir ihtimal olarak kürtler bu medeniyetlerin bir boy'u olarak gelmiş olabilir. Belki dememin sebebi, bu toprakalrda çok fazla savaş olmuştur ve medeniyetler savaşlarda "kaybolmuştur" bir kısmı da göç etmiştir... Bu aşağılama değildir, düşün Amerika nereden baksan yaklaşık 500 yıldır bir tarafını yırtıyor "uygarlık, medeniyet" olmak için. Ama olamıyorlar, adamlar zilyon tane tarihi eser bırakmaya çalışıyor ama ıh ıh medeniyet veya uygarlık değildir.

0|0
    0|0
    • Selahaddin Eyyubi Yemen Araplarından çıktı. Üvey amcası Türk Nureddin Zenginin yanında yetişmişti ve onun sayseinde önce Şama sonra Mısıra vali oldu. Bildiğin Türk komutanı işte. Irkı yüzde yüz Kürt olsa bile İslam devletinin lideridir

• Türk'tür kendisi. Çokta iyi bir liderdir.

Kızlar Ne Diyor 6

• Kürdistan medeniyeti nedir allah aşkına :D

Kürdistanı anlarım da koskoca mısırın medeniyetini bile herkes bilmiyor kürdistanın medeniyeti mi olacak :D asdfgh

0|2
    0|0
  • Kürdistan 😂medeniyetmiymiş?

0|2
    0|0
  • Medeniyet dediğin kürdistansa medeniyet desene eşekler bizden daha medeni ajdjkasdjas

0|2
    1|0
  • "ne medeniyeti ya" dedim

0|2
    0|0
  • kafası yaşıyosunuz yaa.. git google amcana sor

0|2
    0|0
  • Bunu duyunca sadece güldüm. Ha ha ha :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• 5|2
    0|0
  • Abisi ya da kardeşi ölünce hanımına töre adet der saldırırlar. Sonra miras bölünmesin diye gelinlerini dışarı vermezler gerekirse dedesi yaşındaki birine verirler ama kendi içlerinde kalır. Tecavüz çok önemli bir gelenektir. İçine şeytan kaçtı bahanesiyle halasına bile saldıranlar olmuştu. Tek kelime Türkçe bilmeyen on çocuklu hakkarili çobanın bakire diye bursadan 3 milyar başlık parası veripte aldığı gelini travesti çıkınca kalp krizi geçirmiş :D

0|1
    0|0
  • Kürdistan diye bir medeniyet yok mezapotanya medeniyeti var osmanli zamanindada kurdisdan denilen yer anadolu topraklariyla acem diyari arasi kalan yerlerdi..

bir kere kürt bir halk degildir kavimlere ayak uyduramayan kisilerin birlesip kafalarina gore birlesmelerinden olusuyor..

Kürtcenin kokenine bakrsaiz %97 lik kismi yabanc kelimelerde olusuyor griye kalan %3 luk kismin kaynai bilinmiyor yai daha dil diye tabir ettiginiz seyin dil kavraina girdigini bile bilmeyen kafalar var

0|0
    0|0
  • Öyle bir medeniyet mi varmış?

0|1
    0|0
  • Medeniyet mi ne kadar cem Yılmaz bir erkek 😃😃

1|1
    0|0
  • k*rtlerin tarihi var mı ki medeniyeti olsun? Mezapotamya eşşekleri de geç

1|1
    0|0
  • Eşek fosilleri mevcut.

2|1
    0|0
  • hurriler, gutiler, medler, lulular, mitanniler, Kurtiler, komagene krallığı, Kaduene Krallığı, Sophane Krallığı, Adiabene Krallığı, MAHABAD KÜRT CUMHURIYETİ, SEDDADI KÛRT DEVLETİ, HASNEVİ KÜRT DEVLETİ, MERVANI KÜRT DEVLETİ, GOR DEVLETİ, ALAMUT ZIYAR´i DEVLETİ, HAMDANi DEVLETİ, BÜVEYHOĞULLARI DEVLETİ, HASANVEYH DEVLETİ, EYYUBİ HANEDANLIĞI DEVLETİ, ALAMUT DEVLETİ,

0|0
    0|0
  • Kardeş ergen olduğun belli. Kürdistan denilen bölge vardı Osmanlı zamanında. Kullanılmıştır. Araştırmadan konuştuğun belli oluyor. Ha şimdi kürdistan isteyenlere salatalık vermek gerek o ayrı.

0|0
    0|0
  • Kürdistan diye sözde adı geçen yerler Anadolu toprağıdır bir ikincisi ise oranın medeniyeti değil vatan hainleri meşhurdur

0|0
    0|0
  • KÜRditistan diye bir medeniyet yok ki eşşegn aklına karpuz kabuğu dusuruyon, derdin yavskliksa git başka yerde yap

1|0
    0|0
  • Ne Medeniyeti la :) Sizin tarihiniz ne ki Medeniyetiniz olsun :):):)

0|0
    0|0
  • Kurdistan diye bir bolge yoktur ingilizler uydurmustur mezopotamya medeniyeti vardir orda asurlular suryaniler vs cikiyor kurtleri hic gormedim

0|0
    0|0
  • Hayvan fosilleri var.

0|0
    0|0
  • Kütdistanın eşek medeniyeti olur anca gurup felan :D

0|0
    0|0
  • Olmayan bir yerin eseri nasıl olsun gözünü seviyim 😂

0|0
    0|0
  • Bence saçmalamayın ırkçılık ta yapmayın hangi devirde yaşıyorsunuz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...