Nedir bu rezillik gene (Resimli)?

Öyle bir sektör var ki filmler diziler özetilik hep bir şeyleri taklit bir kerede kendiniz olun adam gibi filmler çekin ne kadar önemli tarihi geçmişlerimiz var yapacaksaniz adam gibi o filmleri çekin Dünya da adamlar ne filmler çekiyor alın buyrun bizimkiler de bunu çekiyor Geym Of Bizans... Güler misin Ağlar mısın?
Nedir bu rezillik gene  (Resimli)?

0|0
9|35

En İyi Erkek Görüşü

• Sinema ile yakından ilgilenen biri olarak, Türk sinemasının, tabiri caiz ise artık kaşarlanmış isimlerden kurtulup, yeni isimlere şans vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Yahu özentinin özentisi bu senaryo. Sükse yapmış bir yapımla dalga geçip, güya hem ismi üzerinden reklam yapacaksın, hem de içeriğe değil ama şekle önem veren kesimin parasını toplayacaksın. Peki karşılığında ne veriyorsun? 90 dakika boyunca küfür, aptalca espriler ve bir çuval karanlık. Bunun adı da sinema filmi çektik gişe rekorları kırdı oluyor. Yersen...

Oyuncu kadrosunda Murat Dalkılıç gözüme çarptı. Bu ülkede oyuncu mu bitti de, şarkıcıları kullanmaya başladılar.

Filmin zaten hangi kütleye hitap ettiği belli. Evet kütle, ben bunu destekleyen topluluğa kitle demem arkadaş, benim için olsa olsa kütledir bilinçsiz tüketici.

Bu adamlara para kazandırmayın. Yaptıkları işin saygı duyulacak hiç bir yanı yok. Türk filmlerinin korsanlarını bile izlemiyorum yıllardır. Yeni bir şey yok çünkü.

2|1
    0|0
    • Düşüncelerime tercüman oldun sonuna kadar katılıyorum çok haklısın benim gözümde Türk sineması sadece Yeşilçam dan ibaret.

• Kesinlikle öyle. Eig için teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 34

• Fikrinize genel olarak katılıyorum. Fakat parodiyi diğerlerinden ayırmak gerekiyor. Adı üstünde "belli sanat tarzını, bir şahsı veya belli bir grubu taklit ederek, onun gülünç veya abartılı yanlarını ön plana çıkartmak ve abartmak yoluyla eleştirmeyi ya da sadece güldürmeyi amaçlayan bir eser ortaya koymayı hedefleyen sanat dalıdır"

Bu durumda popüler bir yapım olan Game of Thrones dan faydalanmaları çok normal. Yurt dışında da bunun örnekleri var. Parodi dışında ise size tamamıyla katılıyorum.

1|0
    0|0
    • Parodi yapıyorsun tamam ama düzgün yap kaliteli yap kostümler sanki ilkokul musamelesinden alınmış gibi bu filmin vizyona girmesi bile hata.

• Recep ivedik gegiriyor osuruyor ve en çok izlenen film olarak tarihe geçiyorsa bunuda normal karşılamak gerek

1|1
    0|0
  • bu saçmalıklara vakit ayıracaklarına sıradan kahve muhabbetlerini film yapsalar gişe rekorları olurdu. Ama ne yapsınlar paralarını eroin içmeye ayırdıklarından beyinlerini çalıştımıyorlar

1|0
    0|0
  • gani müjde yi gördüm ya yoruma gerek görmedim

1|0
    0|0
  • Üreticilik sıfır.

1|0
    0|0
  • hep batıya özene özene bu hala geldik

1|0
    0|0
    • Hayır i değil parodi yapıyorsun onu bile düzgün yap diymi kostumlere bak ilkokul musamelesi gibi.

• Recep Ivedik tiplemesinin bile bu kadar izlenmesine şaşırmış biri olarak bel altı küfürlerle dolu filmler yerine Kemal Sunalı 'ın hem güldüren hem düşündüren hem ağlatan filmlerini özledim... Ölümünün üzerinden yıllar geçmesine, filmlerinin çok eski olmasına rağmen hala sıkılmadan izlenebilen filmler onlar... Şimdikiler ise bir sürü küfür ve geyik dolu saçma filmler... Komedi yapacağız diye saçmalıyorlar iyice...

1|0
    0|0
  • Adamların işi gücü komiklik, şaklabanlık. Kimse gitmemeli bence buna

1|0
    0|0
  • Yılın en kötü filmine aday olma başarısı içerisindeler sanırım :D

1|0
    0|0
  • Yani özenebilirsin tabi neye mesela işin teknik kısmına, sinematografi kısmına , çekim tekniğine kalitesine yakın çekimlerdeki detaylara GUI nin orantılı ve yerinde kullanımına, bunlara özen sorun yok ama be kardeşim fikir fukarasımısınız nesiniz, yani hiç mi özgün bir senaryo konu bulunamaz bu kadar zor olmamalı , ülkede insanların ağzının açık izlediği olaylar oluyor her gün al sana konu al sana fikir ama yok yok. bunlar yollarını bulmuşlar nasıl olsa alıcısı var , filmi ucuza yap 300-500 izlensin aradaki para cukka.

0|0
    0|0
    • Aynen dediğin gibi bir parodi yapıyorsun tamam ama adam gibi yap kaliteli olsun kostümlere bak ilkokul musamelesinden gibi ya adamlar bir film çekecek ormanda o ormanı kendileri yaratıyor seneler öncesinden filmleri öyle çekiyorlar ... Birde şuna bak ucuz maliyete çekiyorlar sonra gişeden para kaldırıyorlar yok yere

• en azından ben para kazandırmıyorum bunlara , türk yapımı olarak en son av mevsimine gitmiştim, yok hababam okuldan döndü okuldan kaçtı oraya gitti gibi saçma sapan şeyler film adı altında vizyona giriyor malesef ve alıcısı var o kötü

• Aynen öyle Yeşilçam dan başka Türk filmine asla bakmam.

• filmi bilmemde sen senaristi bir kaşık suda boğcakmışsın gibi geliyo :D

1|0
    0|0
  • bu konuda iki isim var. biri cem yılmaz diğeri yılmaz erdoğan... işlerini hakkıyla yapan isimler... bunların dışında dediğin gibi okadar saçma sapan filmler varki. hep cinsellik ön planda... teşhir sahneleri. seyirciyi çekmek için her yolu denemeye gerek yok. cinsellik üstünden yürüyorlar... ve bu filmleri izleyen kitle ne yılmaz erdoğanı nede cem yılmazı anlayamıyorlar ki adamların espirilerini kavrayacak zekaya sahip olsalar bu saçma salak filmleri izlemezler...

0|0
    0|0
  • alayı troll bu türk film yapım ekiplerinin

1|0
    0|0
  • Gani mujdenin para kazanma yolu bu işte. absürt filmler çekip , ünlü mizah yazarı diye anılmak..

0|0
    0|0
  • Çüktürüboktan bişeye benziyor. Zaten tarzım değil

1|0
    0|0
  • Gelişemeyiz biz

0|0
    0|0
  • Adamlar dalga gecmis iste sizin o agziniz acik izlediginiz game of thrones larinizla :D

0|0
    1|0
  • Gülerim ben. :D

1|0
    0|0
  • böyle dizileri ve filmleri üretnin bilinç altını iyice bir s*kmek lazım

1|0
    0|0
  • Memeti kurtlar vadisinden sonra aç kaldı galiba oynadığı filme bak.

0|0
    0|0
  • Hertürlü yiyoruz sıkıntı yok :S

0|0
    0|0
  • kanalarda izlenen dizilere bakarsan bu çok bile. ne kadar saçma konu ve kalitesiz oyunculuk varsa o kadar tutuyor. Kaliteli yapımlar kazandırmıyor.

0|0
    0|0
    • Yönetmende ve senaristte suç olduğu kadar izliyecide de suç var sen kalkıp bunlara bakarsan tabi hep böyle çekilir ya da adam gibi filmler düzgün film çekecekler şuraya bak ya stars wars kılıcı var birde elinde vizyona girmesi bile hata bu filmin

• laz vampir diye film bile çekildi bu ülkede :D

• Gani MÜJDE'den ne bekliyorsun ki :S

0|0
    0|0
  • absürd mizah.

0|0
    0|1
    • Yerin dibine girsin böyle rezil mizah.

• haklısın. ama güzel ilkemde biraz kaliteli yapımlar benzeri görülmemiş bir hışımla karşılanıyo.
      ne istediler onur ünlüden burak aksaktan
      negüzel serkan keskin ali atay osman sonant ekibi hüzün soslu bol mizah sunuyolardı. onları izlerken sanki sorunsuz bir ülkede yaşıyomuş gibi gülüyoduk. ne oldu?

• o yüzden ne türk dizisi ne de türk filmi izlerim

0|0
    0|0
  • ohaaa

0|0
    0|0
  • ticari film kuşağı

0|0
    0|0
  • Türk filimlerinden beklentini yüksek tutmamalısın

0|0
    0|0
  • bizim türkler işte

0|0
    0|0
  • Bulamıyor adamlar cekecek birşeyler bide komedi tutar komedi yapalım sürekli aynı şey

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 9

• bir de tolgahan oynuyor hic yakistiramadim. Kesin cakma joffrey dir. Eline de star wars kilicini almis ne alakaysa. O harfini yazarken bende icine uc cizgi cekiyordum bir daha yapmam heralde. Rezillik resmen

1|0
    0|0
  • Üzülüyorum cidden... şu son halimize.

1|0
    0|0
    • Güler misin Ağlar mısın? aynen öyle.

• Bizim komedi filmi çekmemize gerek yok zaten. Millet olarak komediyiz. Fotoğrafa bakınca hafif bir tebessüm bile edemedim. Abarttılar iyice, zaten Türkiye çapında bile artık daha az izlenmeye başladı bu tür sallama filmler.

• Türk sinemasının kalitesi sadece Yeşilçam dan ibaret sadece Yeşilçam.

• Çinliler gibi her şeyin çakmasını yapan bir ülke mi olacağız?

0|0
    0|0
    • Çok önceden olundu.

• Galiba :)
      Ama o her ülkede yok mudur acaba?
      Mesela ayakkabıların sahtelerini üretiyoruz, bu illa ki yurt dışında da vardır.
      Ama Çin tüm Dünya'ya nam salmış bu özelliğiyle, ekonomisi büyük olan bir ülke çünkü.
      Amerika'da Turkey deyince bizim ülkemiz yerine aklına hindi gelen bir çok insan var :D

• Valla bizim sektörde kendimize ait bir dizi film ya da yarışmamız yok :) bu müzik kliplerinde bile geçerli malesef hep bir özentilik var :)

1|0
    0|0
  • Aman bizim tarihimize bulaşmasınlarda me yaparlarsa yapsınlar. Koca padişahları hiç ettilet. Bakınız: muhteşem yüzyıl

0|0
    0|0
  • Türk sineması gelişmiyor ki.

0|0
    0|0
  • Vurun beni şu saniyeden sonra -_-🔫

0|0
    0|0
  • ciddi anlada zeka eksikliği mevcut

0|0
    0|0
  • game of thrones diyosan alakası yok.
    yıllar önce çekilen * bizansın devamı ya da özentisi olabilir.

1|0
    0|0
Yükleniyor...