"Back to the Future" filmindeki gün bu gün. Acaba... ?

Ne dersiniz? O filmde anlatılanlar bu gün olmaya başlayacak mı? Ya da olmaya başladı mı? Evet diyenler örneklerle yazarsa sevinirim :D

0|0
5|34

En İyi Erkek Görüşü

• Bilim kurgu filmlerinde bize fantastik gelen olayların, kullanılan alet ve cihazların gerçeğe dönüştüklerini gördükçe o filmdeki kurguların olması mümkün değil diyemiyorum.

Zira filmin 2. Serisindeki, anahtar kullanmak yerine parmak izi tanıtarak odaya girilmesi bana çok fantastik gelmişti. şu an biyometrik güvenlik uygulamalarında parmak izi yerine Blade Runner filminde kurgulanan göz tanıma sistemi kullanılır oldu.

Yine Star Wars'da sıkça rastladığımız ışın kılıcı ve lazer silahların Amerika'da yapılmaya başlandığını ve yakın zamanda orduda kullanılabileceğini okumuştum.

50 yıl önce Star Tek dizisinde üniformadaki rozet üzerinden kurulan sesli iletişim, şuanki bluetooth teknolojisinin habercisiymiş.

2|0
    0|0
    • Dahası var. Şırık şırık diye önüne gelince açılır kapanır kapılar var mesela. Filmin çevrildiği yıllarda sadece bir fanzeziymiş.

Hatta ben Seze'nİn kulaklarına bakınca Mr. Spock'un bile gerçek olabileceğini düşünmeye başladım :D

• Hahhahahaa :))))
      Cidden ne kadar da benziyor, sanki organ nakli yapılmış gibi, dikkatine bayıldım :)

• Teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 33

• O filimdeki kahramanlar geçmişi düzelterek geleceğini güzelleştirirken, kötü karekterlerin geleceği kötüleşiyor. Herkes kendi kendi geçmişini düzeltirse ki bu yolculuğu zenginler yapabileceği için, Dünyaya yaşattıkları kaos zenginlikleriyle orantılı çok daha zengin olurlar işte o zaman Dünyanın A. M. K gazetesini okuruz. Aman o icadı yapmasınlar, bir o eksik kalsın.

1|0
    0|0
  • aslında bunu nicola tesla bulmuştur diyorlar ama sonra işte ne olduysa... silinmiş projeleri. ve einstein da bunu daha çok zekayla açıklıyor

1|0
    0|0
    • evet büyük insanlık suçu. Edison'un kurduğu General Electric firması Tesla'nın bütün buluşlarını çalıp üstüne yatmıştır. Herkes Edison'u bilir de kimse Tesla'yı tanımaz bile. Hırsız Edison şöhret olur, ama Mazlumların adı yok.
      Edison bir sürü icad yaptı yalanı dolanır ortada. Halbuki hiç biri Edison'un icadı değildir. O sadece başkalarının icadlarından para kazanmanın yolunu bulmuş, Kapitalist Ahlak'ın bir ikonudur sadece.

• ve tesla aç bir aç sefil halde ölürken edison paralar içinde yüzdü..

• Hâlâ elektronik bağcıklı ayakkabılar çıkmadı mesela. Uçan araba ve trafik levhalarıda yok. Avuç kadar pizza migro dalgaya girince dev bir pizzada olmuyor. Bence 2115 te olacaktır. Şunun şurasında ne kaldı ki. :D

1|0
    0|0
    • Koç yumurtası kıymasından yapılan köftelerde o dediğin büyüme oluyormuş diyorlar ama mikrodalagada değil. Uygulama talimatı biraz farklıymış :D

• Yeni bir araştırma konusu verdiğin için teşekkür ederim. Bildiğin araştırdım ya :D

• hahahahaha :D :D :D

• Olan bazı şeyler var mesela;

Star Wars'ı Disney'İn alması ve 7. filmin 2015 aralığında yayınlanması

https://pbs.twimg.com/media/Bfo0M2QCYAAew7W.png

http://i.ytimg.com/vi/3E1P_ZEy6bk/hqdefault.jpg

Plazma tv'ler;

www.gannett-cdn.com/.../...video-4437281932001.jpg

Nike'ın ürettiği supra ayakkabılar;

www.blastr.com/.../MartyMcFlySneakers.jpg

2|0
    0|0
  • Gördüklerimizin ötesinde bu ve buna benzer olayların alt yapılarının çoktan başladığını düşünenlerdenim.. Zira hayal gücünün sınırı yok.. Daha dün cep telefonlarına ve internete doğa üstü varlık muamelesi yaparken bu gün bunu düşünüyor olmamız ayrı bir ironi.

Jenerasyonumu hep şanslı bulmuşumdur.. Kuşaklar arası her türlü çatışmayıigelişimi birebir yaşıyor olmak kısacık hayatlara çok şey katıyor..

Garajların evlerin çatılarında veya salona bitişik olduğu günler yakındır efendim yakındır..

1|0
    0|0
  • 80'lerin filmi. Bugünü olmasa, yarını gösterirdi.

1|0
    0|1
  • ya sızın görüşlerinizi takıp edıyorum cok yardımcı olacak sekılde gorusler paylasıyorsunuz yazmak ıstedım :)))

2|0
    0|0
  • 11pm saatlerinde oldu tr saatiyle :D
    bugün olmasada gelecek henüz yazılmadı

1|0
    0|0
  • Olsa da zaman seyahatlerine çıksak.

1|0
    0|0
  • Evet su anda ucan 4 tane araba goruyorum penceremden :D

1|0
    0|0
  • Bugun

21 ekom tr saati ile uaklasik 1 saaat sonra martyn burada

1|0
    0|0
  • yorumlarınıza bakıyorum hakikaten olgunca resmen mest ediyosunuz sizin gibi birinin bana yol gosterici bir yaşam kocu olmasını istiyorum eger vaktiniz varsa benimle ilgilinir yardımcı olur musunuz yaşam koçum :)

1|0
    0|0
    • ben eczacıyım ne yazık ki yaşam koçu değilim. (

• çok teşekkür ederim uygun oldugunuzda konusabilir miyiz peki? sizin yol göstermenize gercekten ihtiyacım var

• Fındık pizzayı mikrodalgaya koyup 8 kişilik çıkanını yapamadıkları sürece beni tatmin edemezler

1|0
    0|0
  • biz bunu türkiye olarak yapıyoruz zaten sürekli geriye dönüş yapıyoruz ama ileriye gidemiyoruz

1|0
    0|0
  • Uçan araba yok. Yapmış olsalar bile sokaklarda yaygın değil.

1|0
    0|0
  • Hayaller uçan arabalar
    Gerçekler Edirnekapı Metrobüs
    #BackToTheFuture

1|0
    0|0
  • evet o gün bugün... örnek olarak yaşamın içinden seni örnek gösterebiliriz :P

1|0
    0|0
    • hahaha. :D
      o zaman kehanetlerimi sıralayayım:
      küresel ısınma devam edecek. Kutuplardaki buzlar eriyecek. Akşamcılar rakıya atacak buz bulamayacak.
      Erkeklerde canlı sperm sayısı son 20 yılda %40 azaldığı bilim adamlarınca açıklandı. Bu hızla giderse 20 yıl sonra bütün erkekler kısır demektir. Böylece bekaret problemi de kalmayacak çünkü kızları becerecek erkek kalmayacak. Bütün kızlar bakire olacak. İşte özlenen Türkiyeye o zaman ulaşacağız. Rakı yok, karı yok. Sen sağ ben selamet :D

• ohooooo ne yaptın sen ya? senin sperm bankalarında saklayıp stoklayalım. Geleceği düşünmemiz lazım. Ahh ahhh hep ben düşüneyim, tek ben mücadele vereyim. Önümüzdeki 20 yıl boyunca ülke nüfusuna katkıda bulunacağıma söz veriyorum :D Kızlarda lütfen karamsarlığa kapılmasın ben varım burada bennnnn... Küresel ısınmada bir türlü ısınmadı gitti. Hem kötü düşünme ben varsam problem yoktur :P

• Hiç bir şey olmadı ya lanet olsun :)

1|0
    0|0
  • ne seriydi bee keşke yine çekseler :D

1|0
    0|0
  • Uçan arabalardan bahsedilmiş ama ülkemizde anca yerli araç yapılmaya başlanıyor :D

Gel de gülme :D :D

0|0
    0|0
  • O iş yaş biraz :S

0|0
    0|0
  • profildeki bakımlı bacaklar kimin? bir pomat soracamda sahibine ( hekim olarak soru soracağım yanlış anlaşılmasın)

0|0
    0|0
  • Back to the reality

0|0
    0|0
  • Unuttum ben o filmin konusunu sahnelerini ;)
    Cocukken çok severek izlerdim aslında.

0|0
    0|0
  • ucan arabalar hala yok daha gelmedi

0|0
    0|0
  • Bu bacaklar senin mi kiz

0|0
    0|0
  • Gidip izlesek ya

0|0
    0|0