Cennette sıkılmayacak mısınız?

Dusunemiyorum hadi ilk 100 yil yasadik diyelim, 1000 yil, 10000 yil, 100000 yil 1.000.000 yil, nasil bir hal alir hic dusunmediniz mi? Hic mi yok olmak istemez insan?

-Not: Ben size kendi fikirlerinizi soruyorum imam gibi ayetlerle gelmeyin bana lutfen.

0|0
32|87

En İyi Kız Görüşü

• Sonsuza kadar orada tıkılı kalmak. Tamam huri, gılman, şarap akan nehirler vs biryere kadar idare eder ama ya sonra napıcaksınız?

6|2
    14|13
    • Şarapta kafa yapmıyormuş ayrıca.

Öyle şarap mı olur lan?!

• Ya buda benim arkadasım

• Gereksiz muhalefet oluyorsunuz. Sizene ya ben cevabımı vermisim sacma sapan konusuyorlar.

Erkekler Ne Diyor 87

• Eğer felsefi amaçlı soruyorsan islam ve felsefe birbirine taban tabana zıttır. Hatta en çok bilinen ve asırlar önce yaşamış olup günümüze kadar kitapları gelmiş ve halen yayınlanmakta olan 2 alimin felsefik yaklaşımları yüzünden mürted oldukları bilinmektedir. Ahirette bir günün=beşyüz asır olduğunu ve cennet denen mekanda sıkılmayacak kadar çok meşguliyet olduğunu bilmezmisin.? Sen bunu merak edip soruyorsun fakat ruhunun ölümsüzlüğünü nasıl karşılıyorsun peki?. Ölümsüz olman sıkmıyormu seni.? Tek fark var ruhun bir beden içinde ve bir süre sonra serbest kalacak. Birde bu çerçeveden bak istersen. üstelik o ruh en az kırk ahiret yılı berzah aleminde kalacak. bir ahiret günü = beşyüz asır ise kırk ahiret yılı = ? var gerisini sen hesapla + sırat köprüsünedene geçiş dönemide seksen ahiret yılı olduğuna göre cenente gitmenin o kadar kolay olmadığını daha iyi anlayacaksındır.kırk ahiret yılı+seksen sırat köprüsünden geçiş yılının toplamını günlüğü beşyüz asırdan hesapla bakalım oraya ulaşmak ne kadar sürüyor. vermiş olduğun milyonlarca yıl tarifi yaşayacaklarının yanında hiçtir hanımefendi.

4|2
    0|0
  • Allah'ın gücü sınırsızdır. Ve sana sonsuzluğu veriyor, sonsuzluğun yanındada sonsuz nimetler veriyor. Cennette "tamam ben artık tüm lezzetleri tattım, heryeri gezdim, yapmadığım şey kalmadı" diyemiyeceksin. Çünkü orda lezzetler bitmez. Orda hergün bir önceki günden daha mutlusundur. İnsan Allah'ın gücünü küçümseyip, Allah'a güvenmeyince bunun mümkün olmadığını düşünür. Sıkıntı, alışkanlık, bezginlik cennette yok. Allah senin içinde o sıkıntıyı yaratmadıktan sonra sen sıkılamazsın ki. İstesende sıkılamazsın. Allah senin içinde sıkıntı duygusunu yaratmazsa sen sıkılamazsın. Mutluluk duygusunu içinde yaratmasa mutluluk duygusunuda hissedemezsin. Allah cennette insanların içindeki sıkıntıyı alır. Onlara sıkıntı,bezginlik duygusunu vermez. Aslında sen ahiretin hayal gibi görüneceğini düşünüyorsun. Halbu ki burası hayal gibi görünüyor. Ahirette senin algıların daha çok açılacak. Yani herşey daha gerçekçi görünecek. Ve sen ordaki gerçekliği gördüğün an dünyada yaşadığın hayatın hayalden bir rüyadan ibaret olduğunu düşüneceksin. Ama iş işten geçmiştir. İnsan bazı şeyleri olgunlaştıkça farkediyor. Ruhunu olgunlaştırmaya bak. Cennette yok olmak istemez insan. Hatta bu Allah'ın insanlara verdiği en büyük hediyedir. Hiç bir insan yok olmak istemez. Yokluğu düşünsene. Bi daha mutluluk duygusunu, huzur duygusunu, sevgi duygusunu tadamıyacaksın. Bi an düşünsene yoksun. Şahsen bu düşünce benim hiç hoşuma gitmiyor. Allah'a şükürler olsun ki Allah bizi yok etmiyecek. İnşallah cennete giren insanlar arasında oluruz.

2|4
    1|0
    • evet cennet bize hayal gibi geliyor görmedik inşallah ölümümüzde kolay olur acı çekmeden gideriz öteki tarafa. ve ateistler çok zarar veriyor insanlara. ahiret yok hepsi yalan evrimle insan ve canlılar oluştu o yüzden insanlar ölümü bir son bir yok oluş görüyorlar.

• adam on numara açıklama yapmış biride kötülemiş neyi beğenmedinizde kötülediniz anlamadım. En güzel cevap seçilsin lütfen inançlarımız ne olursa olsun insan onuruna yakışır şekilde davranalım.

• Ruhunda sonsuzluğa bir özlem var

İnanmak istiyorsun

Şeytan, zaman gibi küçük bir kavramla

Aklını karıştırıyor.

Şeytana verilen bire süre var

Bu nedenle o zamana düşmandır

Senin de düşman olmanı ister

Sen bakma

'Ben cenneti istemem,

Cehennemi isterim diyenlerin' edebiyatı

Ölüm korkusu gelince

Yalvarışa döner

Akıl dışı sözlerle kendini kandırabilirler

Peki yanmak istiyorsanız

Ateş dünyada da var

Kendinizi yakın

Ateşi bu kadar seviyorsanız ?

Ama aklı başında hiç kimse, kendini yakmaz

Yaşamak güzel

Ruhunda sonsuzluğa bir özlem var

Sana samimi sözlerle seslendim

Burada gece

Sizin orada sanırım gündüz olmalı

Dışarı çık gez dolaş

İnsanlara sor

Gerçekten Yanmak isteyen kaç kişi çıkar

3|3
    1|0
  • Yazılan cevaplardan anladığım:

Huri olmasa kimse Cennet'i sallamayacak. Vaad edilen onca şey içinden, en cezbedici olan şey huri imiş. 10 kişiden 9'u huri demiş. İnsan dediğin ne yapıyorsa, uçkuru yüzünden yapıyor diyebiliriz.

Soruya cevap: Ben zombilik müessesini tercih ediyorum. Hep bir arayış(taze beyin tercih), hep bir action

4|2
    1|1
  • Sevgili Forum USA, Seni takdir ediyorum dersine güzel çalışıyorsun !

Allah'u Teala bu konuda sonsuz nimetler bahşedecektir..Cennet hayatını dünya hayatına göre değerlendirdiğimiz zaman hataya düşmüş oluruz. Cennet hayatında insanlar bütün sıkıntılardan ve insana sıkıntı verecek hasletlerden arındırılacaktır. Cennet nimetleri sonsuz olduğundan ve cennette bir sonraki anımız bir öncekinden daha güzel geçeceğinden orada bir sıkıntı ve ülfet olmayacaktır.

Ayrıca Cennette makam sabit olmayacak sürekli insanın makamı yükselecek aldığı lezzet aynı olmayacak bir şeyden aldığı lezzet sürekli artarak devam edecek. Bu sebepten cennette kısır döngü tarzında bir sıkıntı olmayacaktır.

1) Cennette İstenen Her şeyin Olması,

2) Cennette İstenen Şeylerin Anında Olması,

3) İstendiği Gibi Suret Değiştirebilme,

4) Gece Olmaması,

5) Uyku Olmaması,

6) Anlaşmazlık Olmaması,

7) Üzüntü, Sıkıntı Gibi Olumsuzlukların Olmaması,

İstediğin kadar sonsuz yaşa, Böylesi bir hayattan sen sıkılır mıydın ?

2|2
    1|0
    • Evet sıkılırim :)

• Vip salonunda tadilat var uzun bir müddet hizmete kapalıymış..

• sevgili dostum bütün bu sonsuz nimetlerin hepsini ortalama 70 sene yaşayan bir insanın dünyada yaptığı iyiliğin ve kötülüğün karşılığı olarak verilmesi sence kusursuz bir yaratıcının adaletine ne kadar uygun düşüyor ?

• insan beynini işletim sistemi gibi düşün... ne yüklersen nasıl programlarsan o şekil çalışır, diyelim ki gta vice yükledin, bi süre oynadın bilgisayar sana bıktım ben bu oyundan biraz da nfs yükle demez... aynı şekilde cennette beynimiz, üzülmemeye, sıkılmamaya yani tüm olumsuz duyguları yaşayamayacak şekilde programlanacak + cennette dünyadaki gibi sadece yemek, içmek, seyahat, aşk , sex gibi... sınırlı zevkler yok, insanın bu dünyada hayal edemeyeceği aklının almayacağı zevkler var... biz bu dünyayı sadece 3 boyutlu ve 5 duyuyla algılayabiliyoruz ama orası öyle değil...

2|3
    0|0
  • İnsanın yaratılış fıtratında sonsuzluk olmadığı için Şuan cüzi aklımızla onu düşünemiyoruz.Bizler dünya için yaratılmamışız ki sadece bir imtihandayız.Aslında baktığında Bizde ebedi kalmak istiyoruz İnsan sevdiği bir şeyin bitmesini istemez aynı onun gibi ordada bitmesini istemicez yeterki Cenabı Hak cennete giren kullarından eylesin bizleri.

0|2
    0|0
  • Ya kardeşim Cennette sıkınılırmıya orda ne istersen olacak ALLAHın izniyle . Cenab-ı ALLAHI Göreceksin . Hz.MUHAMMED (S.A.V) Görecez . Bir sürü nimet var . Hem ne istersen olacak ne hayal ediyosan anında olacak ve Akla hayale gelmiyen nimetler var . Bence bi düşün sıkılırmısın sıkılmazmısın :)

2|2
    1|0
  • Sıkılma kavramı olmıyacagi için bir problem olarak görmüyorum sonuç olarak 1 saniye içinde kafandan ne kadar çok düşünce geçiyor hepsini gerçekleştirmen bayağı bir zaman alır gibime geliyor şimdiye kadar düşündüğün heryere gidip ziyaret ettiğini düşünürsek her biri 5 dakika olsa iyi bir süre eder e bide alışveriş yaparsın ayakkabı filan onlarda bir 10 yılını alır zaten herşey senin elinde sonra reset atarsın hafızana tekrar yaşarsın bu böyle 100 yıllık bir döngü olarak gidebilir düşüncesindeyim :).

1|1
    0|0
  • tamamen kendi fikrim. hayır sıkılmıcam

2|2
    0|0
  • Cennet bizim tasvirlerimizin çok ötesinde olduğu için sen sıkılabileceğini düşünebilirsin. Sana hak veriyorum. Ancak bizim betimlemelerimizin çok ötesinde bir cennet olduğu kesindir. Ayetlerde altından ırmaklar akan cennet vs. şeklinde tanımlamalar bulunur ancak bildiğimiz gibi Kur'an ayetlerinde herşey ayrıntısıyla anlatılmaz. Cenneti düşünmek, hayal gücümüzü zorlamayı, hayal gücümüzü aşmayı gerektirebilir ki bu da işte 'sıkılırız, cennet ne ki'' gibi kelimeler türettirebilirz bizlere. Ben de bazen böyle düşünüyorum ama cennet bizim hayal gücümüzü aşan bir olgu.

1|1
    0|0
  • Ben sıkılmam senide bilmem.

1|1
    0|0
  • şimdi sen dünya da rahatsın o yüzden böyle düşünüyorsun. annen baban ve büyükler yavaş yavaş hastalanacak ölecek. sen de hep böyle genç ve tatlı kalmayacaksın acılar sıkıntılar çekeceksin. o yüzden bu sıkıntıların olmadığı kimsenin ölmediği üzülmediği bir yer düşün orada ne istersen hemen oluyor. cehennemi de görüyorsun bu arada hep şükrediyorsun. asla çirkinleşmek yaşlanmak yok sevdiklerin de orada. düşünmesi bile güzel. o yüzden sıkılmak olmuyor. dünyadan daha çok güzel bir yer allah ı da kısmen görüyorsun. daha ne olsun. evet dünya da bin sene bir milyon sene kalsak sıkılırsız sıkılmam diyen intaar eder.

1|0
    2|0
    • Niye yok abi? Belki ben 50 yaşında olmak isteyeceğim niye 33 yaşındayız? Ayrıca niye herkes çok mutlu?

Senin elinde olmadığı için sana güzel geliyor. Senin elinde arabalar, paralar, güç, kudret olsa bi' yerden sonra sıkılırsın. Aynı şey. Her şey pat diye oluyorsa beni bayar bi' süre sonra.

Allah'ı kısmen görmek ne demek ayrıca?

• Allah'in emri, peygamberin kavli ile seni Suvarimm'e istiyoruz. Eroxx kardes.

Bu sefer oklar sana saplanmis anlasilan.

• Ahahhahahaa Ikiz kuleler de allah'indi pis el kaide allah'a yamuk yapti :(

• Yahu hayalleri geniş tutun,senin cennetin nedir onu düşün? illa şelale ırmak değil yani... O yüzden hiç naz yapmam, g*tü mü cennete bi atsam ohhh paşammm yangel yat. ben mavi turlar, karaoke barlar falan yaparım orada ortamımı raad olun.

1|1
    1|0
  • Hiç böyle düşünmedim. Gerçi ölümden sonrasını çok düşünmedim. Ama aslında dediğinde haklısın. Vardır herhalde bir entrikalar bir heyecan falan ordada :) Cennetin küçük örneği Dünya' da yaşıyoruz sonuçta. Dedikodular olaylar falan garip biyer kolay kolay sıkılıcağını düşünmüyorum :)

Bi amacımızda vardır orda belki mesela şuanda orada olanlar sevdiklerini bekliyo kıyameti bekliyo olabilir. Yazdıkça hayal ediyorum mesela şuan bizim gibi binlerce alem var belki hepsinde bir görev görürüz cennete gittiğimizde. Ya keşke gidebilsekte cennete nolucağımızı o zaman düşünürüz.

0|0
    0|0
  • Evet asliinda insanin aklina gelmiyor degil bu tur paradokslu sorular sana soyle aciklayabilirim..nasil ki insanlar nefes almaktan bikmiyor yani bugun canim sikildi nefes almayayim demiyor cennettede olmaz diye dusunuyorum.. :-)

1|1
    0|0
  • cennette nefs olmadığı için sıkılmada olmaz.ve tuvalet ihtiyacı , para kazanma hırsı, şu kişiden daha güzel olayım daha zengin olayım hırsı olmıcak.herkes bi yaşta ve bi boyda olcak.sevdiklerin de cennette ise onları görüp hoş sohbet edeceksin.eve geç kalcam,otobüsü kaçırcam,sınava çalışcam filmim kaçıyo olayları olmadığı gibi dost ve arkadaşlarının cennette seni sırtından vurmayacağı , çıkar için yanında olmadığı için edeceğin sohbetin tadınada doyum olmayacak..

3|2
    0|1
    • Bir anlami olmayacak yani varolmanin, bu da guzel bir yaklasimmis :)

• bi anlamı olmıcak olurmu,çıkarsız dost ilişkiler olcak,hizmetkarların olcak,eğer dünyada eşinden çok memnun kalırsan ve çok seviyorsan oda cenneti hakettiyse onunla sonsuz bi hayat sürcen,insan sevdiğinin yanında sıkılırmı.aklından ne geçtiyse hemen önüne gelcek.o yiyeklerin tadına doyum olmıcak.kilo alma kilo verme olmıcak.tuvalet ihtiyacın olmıcak.sağlık sorunların olmıcak.sevdiğin insanı kaybetme korkun olmıcak.

• son cümlen kopardı benı :)

dostum rakı yoksa ben sıkılırım :)

orada neler oldugunu bılemıyoruz kı belkı bellı bır sureden sonra yenıden doğuş olacaktır belkı ruhlarımızda yok olacak yanı cennette ne kadar kalacagımız bellı mı kı

2|0
    0|1
  • Cennete gidelim de sonra bakarız

2|0
    0|0
  • Soruya bak:) Hiçlikten gelip hiçliğe gitme ihtimalimizin yüksek olduğunu düşünmekten, böyle bir şey düşünmeye hiç zaman ayırmadım açıkçası. Şu an, Amerika' da doğup büyüyen birinin Türkçe grameri nasıl bu kadar iyi kullanabildiği, sorudan daha çok takıldı aklıma.

1|0
    1|0
  • 1000 yıl süren orgazm anı hayal et. Alakası yok aslında ama senin düşünce tarzına hitap eden bir örnek olduğu kanısındayım.

1|1
    1|0
    • Oyle birsey dusunsem hurili dinin cok esliligine inanirdim arkadasim, herkesi kendin ile bir tutma

• aslında bu tamamen zincirleme bi olay, insan beynini ve hislerini yaratan allah degilmidir. öyleyse insana sıkılma duygusunu verende allah dır. allahın seni toprakdan yaratıp sana bu duyguları verdigine ve ömrün dolunca senin bedenini tekrar topraga karıştırıp ruhunu ahirete göndere bilcegine inanıyorsan. Bu kadar şeyi yapan yaratıcının senin sıkıntı duyguna son vermesi o kadarda zor bişey olmaz herhalde. tabi bunu anlamak o kadar da kolay degil zaten anlasaydık bu dünyadaki imtihanın ne anlamı kalırdı ki ?

1|1
    0|0
  • Merhaba FromUSA.

Ben, ''Hiç Olmazsa Cennetteyim'' Diye Avuturdum Kendimi Sen Sene Başı.

1|0
    1|0
    • Üzgünüm, Bu Sen Sen Sen Sen Olmaması Lazımdı.

Sadece Sene Başı. Gerçekten Kusura Bakmayın.

• Cennet ile cehennemi öbür dünyada değil, bu dünyada ara.

Bulursan sıkılmayacağını anlarsın...

1|0
    0|1
  • sen bu zihniyetle gidemezsn zaten sıkıntı yapma panpa

3|1
    1|0
  • İmam gibi ayetlerle gelip burda seni gıcık etmek vardıda neyse... Sorunun cevabına gelince bak ablacım yaşım 30 a çok yaklaştı, hayatım boyunca hep varolma savaşı verdim, dünyada yaşıyorum ve hala varolmak için savaşacağımı bilerek, birgün ölüp tüm bu emeğimin boşa gideceğini bilerek bu kadar ter döküyorum ve hala sıkılmadım. Şimdi bir düşünelim, varolmak için savaş vermeyeceksem ve asla ölmeyeceksem dünyada sıkılmıyorken cennette neden sıkılayım ? Ki biz burada dünya kadar küçük bir cennetten bahsediyoruz. Cennet aslında yaşam gibi sonsuz bir ortam. Öyle tamamını gezmek görmek için her kadınla sevişip, her meyveden tatmak için, her suyundan içip her denizinde yüzmek için öyle senin verdiğin sayılar yetmeyecek.

1|1
    0|0
    • Kendin demissin zaten, varolmak icin savas vermeyeceginden dolayi :)

• Sen ordaki isteklerle burdaki istekleri karşılaştımakla hat yapıyorsun. Orda insan bedeni burdaki gibi olmayacak, burda doyum diye birşey var örneğin yemek yiyorsun doyuyorsun orda doyma olayı yok o yüzden sürekli birşeyler isteyeceksin, yani benim anlatmaya çalıştığım dünyayı bile bu kadar berbat biryerken seven biz insanlar cenneti mi sevmeyeceğiz ?

• @Eroxx sen neden şikayetçisin biraz daha açarmısın.

• Yuruyenİsvecli'nin Detroit versiyonusun:D

Bunu açıklayacak kapasitem ve ilmim yok açıkçası.Sanırım sıkılmayacağız.

2|0
    0|0
  • Orda ihtiyac olmadığı gibi sıkılma da yok üzüntü yok aklından geçen herşeyi önüne gelecek zaten. mesela dünyada sıkılınca gezersin farklı birşey yaparsın sıkıntı geçer orada aynı şekil her istedigin olacak sıkılma gibi birşey olmucak çünkü ders tasa gibi birşey yok...

Göz göre göre kendinizi ateşe atiyorsunuz unutmayın ölümde var her an kapıda hesabı ağır dünya sonsuz değil hesap günü var şimdi eleştirinin eleştire bildiği kadar?

1|0
    3|0
  • Zaten sıkılacak tipleri için cennetten başka yerler var hiç merak etmeyin günü gelince öğrenirsiniz sıkılmaya vaktiniz bile olmaz..

0|0
    2|0
  • iskandinav paganlığında bir sürü saçma tanrı var ben bir tane saçma tanrıyı kabul etmiyorum...tamam bi tanrıça olan freyja ile sevişmek isterimde..bildiğim kadarıyla paganların öldükten sonra ikinci bir dünya inancıda var peki sen orda sıkılmayacakmısın..? gerçi ot sarıp döneceksek njordla takılabilirim...

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    57

Kızlar Ne Diyor 31

• Orada dünyadaki gibi düşüneceğini nerden biliyorsun ki? Sıkılmak kavramı yoktur belki.

1|1
    1|0
  • vardır bir atraksiyon yahu

3|0
    0|0
  • çoğu insan 1 ay takıldıgı sevdiği insanın hiç yanından gitmemesini,sevgilerinin sonsuz olmasını ister.Sen cennet yada cehennemi ölene kadar beklemişsin sonsuzluk çokmu :)

ve sanırım cennet bizim bildiğimizden daha güzel.

2|2
    0|0
  • eğer dedikleri gibi nefis filan yoksa ben çok sıkılırım bi de hep diyolar ya her yer yeşillik filan ben öyle istemem ki her yer bar olsun bence çok sıkcı orası

1|0
    1|0
    • cenneti gördün mü ki öyle diyorsun iyi o zaman cennette sıkılacağını düşünüyorsan bol bol günah işle cehenneme gir orda sürekli hareket içinde olursun sıkılmazsın belki :P

• Sıkılıyorsan seni zorla cennete götüren yok zaten cehenneme gidecegini de kimse söyleyemez onu ancak Allah bilir.Ama müslüman olmadan da cennete girilmiyor malesef ben siz müslüman değilsiniz de demiyorum ama bunu diyerek dinden çıktıgınızı iddaa edebilirim :)

• yalnız ben sana değil kıza ithafen söylemiştim

• cennet bizim için sıkıcı değil bizim için bir ödüldür. ayıca cenneti görmeden hemen böyle düşünmek gereksiz bir şeydir. ama zaten cennetin nasıl bir yer kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim de belirtilmekte ve kitabımızdan verilen bilgilere göre cennet sıkıcı bir yer değildir. tam aksine çok güzel ve hiç te sıkılınmayacak bi yerdir. zaten Allah aşkına meleklerin bizim için yaptığı konaklarda peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) e komşu olduğumuz sürece hiç sıkılmayız... :) :) :)

2|0
    1|0
  • orada zaman kavramı olmayacak.. yani burada aklımıza yatmıyor ama orada öyle olucak zaman olmayacak.. bence sıkılacagını düşünmende bizim beynımızın yine kısıtlı olmasından.. çünkü biz im aklımız bu dünyaya uygun şekilde yaratılmış..orda sıkılacagımızı sanmıyorum.. zaten cenneti hakedecek kadarda oldukmu oda tartışılır...

1|0
    1|0
  • sen önce bi gitte.sonra düşünürsün sıkılacak mısın sıkılmayacak mısın.

1|2
    1|0
  • inanc meselesi..

diyelimki cennet var, sonsuz bi yasam var, ve bende ordayim. istedigim herseyi aninda elde ettigim bi yerde kesinlikle skilirm

1|0
    0|0
  • öyle bir yer olmadığı için

2|2
    2|3
    • ne demek öyle bir yer olmadığı için ölüm nasıl varsa cennette vardır.

• Huriler ne güne var :)

1|4
    3|2
  • sıkılırsak taşınırız töbe töbeeee varya hayatımda bu kadar saçma bir soru görmedim ha Allah Allah... yahu her şeyin bir dengi kuralı var. sen cenneti gödünmüki öyle diyorsun cennet uçsuz bucaksız bir yer zaten. hem sen önce cennete girebilecek miyiz onu bir düşün istersen ;)

1|0
    1|0
    • Bunların cennete girmek gibi bi hedefi yok ki zaten öyle olsaydı böyle saçma bir soru sorarmıydı sence.Bunlar gözünün önündekileri görmekten aciz cenneti nerden görecekler :)

• farklı pencerelerden bakıyoruz. tartışmayacağım

• valla sen bilirsin arkadaşım. ben de inançsızlarlara bir şey anlatabileceğimi sanmıyorum çünkü anlamazsın ;)

• hic.

1|0
    1|1
  • ölünce herşey btse güzel olurdu ama orda ne olacağıınıda bilemeyiz

1|0
    0|0
  • Sıkılmak gibi bi kavram olmaz belki.

2|1
    0|0
  • ben yok olmak istemiyorum arada canım sıkılırsa ara veriyorum geliyorum dolanırım ben

1|0
    2|0
    • he iyi o zaman ölünce sıkılırsan bir cehenneme bir cennete gidip gelirsin töbe töbeee :P

• cennette sıkılmak yok anlamadılar gitti

1|3
    0|2
    • gidip görmüş gibi konuşmuşsun

• Şu görünen ibretli tabiat manzarası, Bir yaratıcıya apaçık delalet ediyorken her şey yerli yerinde yaratan Allah'u Te?l?'yı gaflet ehli nasıl inkar etmektedir bilmem .?

Her sahada parlayan emsalsiz şaheserler, bizi uyanmaya ibret almaya davet ediyor Ne yazık ki zavallı insanlık nefsin arzu ve isteklerine mağlup oluyor

Dünyaya tapınanlar en sonunda pişman olacaklardır.Fakat boşuna... Çünkü zamanında yapılamayan bir pişmanlık herhangi bir fayda sağlar mı?

geçen gün okudum hoşuma gitti

• Salavata devam, cennette huriler bol asdfjfgk.

1|0
    0|0
  • Cennette sıkılmak gibi duygularımız olmayacak

2|1
    1|2
  • Gayet amacsiz bir yer iste

1|0
    0|0
  • Seni oraya alan mı var. Hem orda ne istersen gerçekleşir hep uyumayı dile ve uyu

1|0
    1|0
  • tamam sen cehenneme gitmek için her şeyi yap sıkılmassın orda

1|0
    1|0
  • cennette istedign hersey ama hersey olur.dilersen cennette sıkılıyorsundur bu sıkıntının geçmesini dilersin hemen oluverir ve o bıkkınlık duygusu çeker gider.orası dünya ile kıyaslanamayacak kadar güzel.adı üstünde Cennet yani :))))

1|0
    0|0
  • çürümek gibisi yok beybi.

1|0
    2|0
  • Ben de hepöbunu merak etmişimdir.Cennete gidersem görürüm artık ama zor yani.

1|0
    2|1
  • sıkılmayız

0|0
    0|0
  • sıkılmak mı ? öyle bir yeri bulmuşum da sıkılır mıyım hiç :)

1|0
    0|0
  • Bütün ilginç kişiler cehennemde imiş orası için çabalıyorum.

1|0
    4|1
  • cennet 7 katlı diyolar sıkıldıkça gezerim artık :D

0|0
    0|0
  • Cennetler buyuk oldugundan bısey olmaz sıkılmaz ınsan

1|1
    0|0
  • Cennete gireyimde yeterki sıkılayım

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam