Eğitim nedir? Eğitime neden ihtiyaç duyuyorsunuz?

Eğitim nedir? Eğitime neden ihtiyaç duyuyorsunuz? Aldığınız eğitimden ne bekliyorsunuz?

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• İlk ilham, ana baba kucağından sonra, okuldaki öğretmenin dilinden, vicdanından, terbiyesinden alınır. Bu ilhamın gelişebilmesi, millet ve memlekete hizmet edebilecek kudret ve kabiliyetini verebilmesi için, millet ve memlekette büyük, derin ilgi yaratan fikir ve duygularla her an desteklenmesi lazımdır.

Mustafa Kemal Atatürk (1924)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Eğitim olmasaydı halen mağaralarda yaşayıp, ava çıkan, konuşmayı bilmeyen bir tür olurduk.

0|0
    0|0
  • soru sormak , sordukça düşünebilmek ve merak etmek , merak ettiklerini öğrenmek , öğrendikçe kendine daha da güvenmek ve gelişmek , geliştikçe değer görmek , değer gördükçe kendini daha mutlu hissetmek ve en sonunda geriye baktığında vatana , millete ve aileye hayırlı bir birey olarak yaşamış olduğunu görmektir eğitimli olmak demek..

0|0
    0|0
  • önce eğitim aileden başlar sonra okulda ve aldıgın eğitimle hayatta tutunma cabası gösterirsin. eğitim ilerideki hayatta ayaklarını yere sağlam basabilmen için şart.

0|0
    0|0
  • Eğer okul eğitiminden bahsediyorsanız çok saçma ve gereksiz şeylerdi.Okadar gereksiz şeyleri sildim kendim öğrendim ben...

Ha şimdi Ünv. de eğitim oldukça güzel birkaç fazladan şeyler var ma yinede iyi :)

Saha çalışmaları dahi var.

0|0
    0|0
  • bencede eğitim şart...

bildiğinizi düşünerek cevap vermeye çalışayım...

eğitim bizim toplum içinde genel durumumuzu düzenler...

öğretim ise bizim meslek edinmemizi sağlar...

okularımızda ise eğitim ve öğretim yapılır...

gerisini sen düşün artık...

0|0
    0|0
  • eğitim şart...

1|0
    0|1
  • eğitim aile de başlar okulda dewam eder aileden aldığın eğitim şerefini okuldan aldığın eğitim de para kazanmanı öğretir ...ben inşaat mühendisiyim okulda verilen eğitim çok az ve çok saçmaa bilgiler var mesleki gerçek eğitim serbest piyasada

1|0
    0|0
  • Temelinde para kazanma isteği yatar.

1|0
    0|1
  • eğitim bir insanın vizyonunu hayata bakışını değiştiriyor

0|0
    0|0
  • Eğitim anne karnında başlar.

Eğitim adı üstünde eğitilmektir.Bir köpek bile nasıl eğitilebiliyorsa insanlarda eğitilebilir.İyi veya kötü olarak eğitmek mümkündür.

Gelişimle karıştırılmamalıdır.

0|0
    0|0
  • bu soruyu yanıtlayabilecek tek kişi var sitede. Bırakalım o konuşsun bence.. Eğitimsiz umarım duyuyosundur beni :)

0|0
    0|0
  • Ülkemizde güzel bir siyaset yapma yolu ve bazı yanlış fikirlerin zorla dayatıldığı masum görüntülü sistemler bütünü... Kişiden kişiye göre eğitim alanları değişir en etkili eğitimi aile ve arkadaşlar verir:)

0|0
    2|0
  • yükselmek için.

0|0
    0|0
  • yaşamı kolaylaştırmak için bizden öncekilerin birikimini almamız gerekir

0|0
    0|0
  • ogrenmek icin egitimi seviyorum ben :) yoksa diplomam olsun bilgi sifir kalsin bana gore değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• İnsanlığa dair öğretilen herşeydir. İçine matematiğin, fiziğin karışmadığı, salt insan konusunu vicdanı, psikolojiyi ele alan bir sistemdir Eğitim sistemi. Ama bu konuda eğitim boşa zaman kaybı gibi geldiği için ki maalesef zehirli meyvelerini fazlasıyla veriyor bu durum, işte bu yüzden uyuyan geçlik yetişiyor dünyaya...

0|0
    0|0
  • eğitim hayatta edindiğin tecrübelerdir tabiki okullaarda var ama teorik olan kalıcı değildir yaşanılan şeyler insanı eğitimli kılar

0|0
    0|0
  • Üniversiteye boş vaktimi değerlendirip hobi edinmeye gittiğimi söylesem yalan olmaz. Okuduğum bölüm benim en büyük tutkumdu ve yapmak istediğim şeydi ama bunun için eğitime ihtiyaç duymuyorum; sadece eğitimli kişilerin rehberliğine ihtiyaç duyuyorum.İnsan kendi kendini eğitebilecek bir varlık, fakat herkesin bir rehbere ihtiyacı var. Bu da üniversite. Üniversite size iş vermez ama nasıl iş sahibi olunacağına dair size yol gösterir. Bir nevi deniz feneri görevi görür, ama iş size, yani kaptana kalmış. Gemini nereye yönlendirirsen, oraya gidersin.

0|0
    0|0
  • eğitim bir kişinin gelişiminde gerekli olan birşey yaşamak için gerekli ..

0|0
    0|0
  • ''egitimsiz'' adlı üyeyi sahneye davet ediyorum !

O cevap vermeli bu soruya :D

0|0
    0|0
  • Eğitim para için verilen , aslında artık önemi pek kalmamış , temelinin sağlam olması gereken bir olgu kanımca.

0|0
    0|0
  • birçok konuda fikir sahibi düşünen bir birey

0|0
    0|0
  • eğitim şart

0|0
    0|0
Yükleniyor...