KUZEY IŞIKLARI! Nerelerde Görülür?

Canon'un İddialı Modeli Canon ME20F-SH İle Kuzey Işıklarının Etkileyici Görüntüleri Kaydedildi.

Norveçli Film Şirketi AURORA Skycam Tarafından Kaydedilen Görüntüler Gerçek Hayatta Bu Büyüleyici Anlara Tanıklık Edemeyen İnsanlar İçin Çekildi.

KUZEY IŞIKLARI! Nerelerde Görülür?
Svalbard / Norveç

(74. ve 81. paraleller arasında yer alan Svalbard'ın Arktik bölgenin içinde yer aldığını söyleyebiliriz. Yolunuz Norveç'e bağlı bu adaya düşerse, Kasım ve Şubat ayları arasında Kuzey Işıklarını gözlemleme şansınız yüksek olacaktır. Ayrıca ne kadar yüksek bir noktaya çıkarsanız, ışıkları görme şansınız o kadar artacak. Eğer Svalbard'a hiç gün ışığı almadığı "Polar Gece" dışındaki zamanlarda gelirseniz ren geyiği, morslar ve kutup ayılarını görme şansınız da daha yüksek olacak.

Nasıl gidilir: Adaya ulaşım Oslo ve Tromso üzerinden Svalbard'ın en büyük kenti olan Longyearbyen'deki havaalanından sağlanıyor.)

Kakslauttanen / Finlandiya

(Laponya'nın Finlandiya sınırları içinde kalan bölgesindeki Kakslauttanen'de Kuzey Işıkları'nı size özel camdan inşa edilmiş Eskimo evinizden izleme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Odanızda harıl harıl yanan odun ateşiyle ısınıp saunada terlerken ışıkları izlemek gerçekten fazlasıyla lüks ve farklı bir deneyim sunuyor. Eğer ışıkları göremezseniz üzülmeyin, Ren Geyiği safarisine katılabilir ya da yakınlardaki Urho Doğal Parkı'nda gezintiye çıkabilirsiniz.

Nasıl gidilir: Kakslauttanen'e Helsinki üzerinden ulaşmak en kolay opsiyonunuz olacak.)

Jukkasjärvi / İsveç

(Kiruna Bölgesi'ndeki Jukkasjärvi Köyü, Kuzey Işıkları'nı görebileceğiniz bir başka keyifli nokta. Aurora Boresalis'i görmeniz için gece turları düzenleniyor. Eğer Aurora görünür değilse, Esrange Uzay Merkezi'nin turuna katılıp bol yıldızlı İsveç gökyüzünü seyre çıkmak da keyifli olacaktır. Jukkasjärvi Köyü'nde bir buz oteli bulunmakta ancak bu tip oteller fazlasıyla pahalı olduğundan dilerseniz yakınlardaki Kiruna'da kalacak daha uygun konaklama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Kiruna'da kar aracıyla gezerek, karın tadını çıkarma fırsatınız da var.

Nasıl gidilir: Kiruna Bölgesi'ne ulaşım için Stokholm'e varıp, sonrasında araç kiralayarak ya da trenle Kiruna'ya geçmek, ya da Stokholm'den Kiruna'daki havaalanına uçmak en iyi seçenekleriniz olacak.)

Reykjavik / İzlanda

(Daha uzun mesafeli bir uçuşu beraberinde getirse de Kanada, Kuzey Işıkları'nın görülebildiği bir çok bölge içermesiyle de Aurora avcıları için harika bir seçenek. Kuzey Işıkları, Yukon, Saskatchewan, Kuzeybatı Eyaletleri (Northwest Territories) Newfoundland, Nova Scotia ve İngiliz Kolombiyası (British Columbia) gibi ülkenin birçok bölgesinde izlenebilir. Doğru zamanlama ve hava koşullarını yakalarsanız, bu bölgelerde hem ışıkları gözlemleyebilir hem de tatilinizi kayak ve diğer kar aktiviteleriyle süsleyebilirsiniz. Buradaki harita ile Kuzey Işıklarını gözlemleyebileceğiniz noktaları ve zamanları keşfedebilirsiniz.

Nasıl gidilir: Kanada'ya ulaşım en kolay doğuda Toronto ve batıda Vancouver'dan sağlanıyor. Bu şehirlere ulaştıktan sonra istikametinize Kanada'daki yurtiçi uçuşları kullanarak devam edebilirsiniz.)

İskoçya / Büyük Britanya

(Kuzey Işıklarını görebileceğiniz bir diğer ülkeyse İskoçya. Ülkenin kuzeyinde yer alan Caithness sahili Aurora'yı izleyebileceğiniz en iyi yerler arasında gösteriliyor. Eğer ışıkları izlemek dışında başka aktivitelerle de ilgileniyorsanız, Aviemore ve Cairngorms Ulusal Parkı uğrayabileceğiniz yerler arasında.

Nasıl gidilir: Edinburg ya da Glasgow'a uçup buradan kiralayacağınız aracınızla ya da trenle Aviemore'a geçebilirsiniz. Eğer daha kuzeye çıkmak isterseniz, Inverness'e uçup buradan devam edebilirsiniz.)

Kanada'nın Kuzey Bölgeleri

(Daha uzun mesafeli bir uçuşu beraberinde getirse de Kanada, Kuzey Işıkları'nın görülebildiği bir çok bölge içermesiyle de Aurora avcıları için harika bir seçenek. Kuzey Işıkları, Yukon, Saskatchewan, Kuzeybatı Eyaletleri (Northwest Territories) Newfoundland, Nova Scotia ve İngiliz Kolombiyası (British Columbia) gibi ülkenin birçok bölgesinde izlenebilir. Doğru zamanlama ve hava koşullarını yakalarsanız, bu bölgelerde hem ışıkları gözlemleyebilir hem de tatilinizi kayak ve diğer kar aktiviteleriyle süsleyebilirsiniz. Buradaki harita ile Kuzey Işıklarını gözlemleyebileceğiniz noktaları ve zamanları keşfedebilirsiniz.

Nasıl gidilir: Kanada'ya ulaşım en kolay doğuda Toronto ve batıda Vancouver'dan sağlanıyor. Bu şehirlere ulaştıktan sonra istikametinize Kanada'daki yurtiçi uçuşları kullanarak devam edebilirsiniz.)

Esen Kalın.

#SerKan1923

@mehcab @Bakırköylüm @BOOOOOOOO @CeyCess @FuC-kerFukare @hoodruno @HuysuzDeve @NikotinKolik @TerazininHúznù @pilav_ustu_az_kuru_2

@adıyook @Anthemiss @betyyyy @Bordopanter @Beatriceee @claireu @Dumannnnn_y @ismiyook @minik_şirine

0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

• Ya çok güzel keşke görebilseydim şimdi bile hayran kaldım bir de gercek kendim gorseydim çok daha farklı olurdu :/

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Gerçekten göz alıcı ve muhteşem, şahit olmak isterdim😔 Nasıl gidileceğini tarif etmişsiniz, çok büyük incelik fakat (en azından kendim için konuşayım) belki de hayatımda bir kez bile oralara gidemeyeceğim.

0|1
    0|0
  • İsveç'e tekrardan aşık oldum 😍

0|1
    0|0
  • Begendim çok güguzel 💟💔💓💜💛💚👆☝👍👎👌✊✌👊👋👏👉👇

0|1
    0|0
  • Çok güzel ya

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kutup dairesi içinde kalan ülkelerde görünüyor ancak.. Çünkü güneş ışığı yalıyarak geçtiği için atmosferdeki iyonlaşma ışıklanıyor.

0|1
    0|0
  • Bunları en kolay göreceğin yer heralde Norveç'in kuzeyi ve İzlanda'dır.

Zaten hayalim bir gün bir iskandinav ülkesinde yaşamak. İzlanda özellikle diliyle ilginç geliyor. Düşünsene 300 000 nüfuslu ülke. Ülkenin yarısını tanıyorsun falan.

Ayrıca bizim zihniyet olsa oraya otel diker, ışık kirliliğinin olayın mantığına zarar vereceğini hesap etmez ve tüm ortamı piç ederdi.

1|0
    0|0
  • Vay be büyüleyici :)

0|1
    0|0
  • Bu anları görüntülemek için gazeteciler ve meraklılar oralardan eksik olmuyorlar...

0|1
    0|0
  • @aykırı25 Sizde Gördünüz mü? :)
    @SerKan1923 Bilgilendirme İçin Teşekkürler...

0|0
    0|0
  • Alaskada görmüştüm izlemiştim sabaha kadar mükemmel bir seydi..

1|0
    0|0
Yükleniyor...