Kapilatizm , anarşizm ve komünizm size neleri çağrıştırıyor?

Soru açık hangisine daha yakınlık duyuyorsunuz? Ben anarşı komünizm diyorum

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• Anarşizm ile komünizm aynı şey değil. Birisi devlet olmasın diyor. Birisi devletçi politika diyor. Ayrıca komünizm asla tutmayacak bir sistem. Örneklerini tarih yaşadı. Maolar, Stalinler, Leninler. Komünizmin olduğu yerde açlık, sefalet ve katliam var. Yaşlı Rusların SSCB deyince tüyleri diken diken oluyor, irkiliyolar. Komünizmden kimseye hayır gelmez. Hele ki cumhuriyet gibi bir demokrasi şöleni varken.

1|1
    1|1

En İyi Kız Görüşü

• Kapitalizm nedir? Çok basit bir örnek vereyim.
    Monopoly oynamayi bilen varsa anlar, oyunun sonunda birtanesi iflas ediyor diğeri ise çok zengin oluyor. Zaten bu oyun kapitalizmin ne olduğunu anlatmak için kurulmustur.
    Anasirzm devletin sistemine karşı olanlardır.
    Komunizm ise herkesin eşit bir şekilde yasamasini isteyenlerdir.
    Mesela bazilari gibi saraylarda yaşayıp halkın asgari ücretle ev gencidirip cocuk okutmaya çalışmasına rağmen.

1|1
    0|0
    • aslında bir diyalektiğin parçaları, sosyalism sonra kominizm sonra anarşizm
      tekamül var

Erkekler Ne Diyor 20

• anarşizm adaletsizliğe karşı meşru müdafaa hakkıdır kapitalizm komunizmin sulandırılmış halidir ikiside uydurma vaadlerdir insan ancak İslamda özgürdür
    http://i.hizliresim.com/D9JA6z.png

0|0
    1|0
  • Para para para. Para sende değilse ezilirsin. Sonuç bu

2|0
    0|0
  • Bende Nasyonel Sosyalizm diyorum. :)

1|0
    1|1
  • Komünistler Moskovaya !

0|1
    1|2
  • neden faşizm yok ya da liberalizm ya da idealizm nihilizm ya da izmizm :D çok sınırlamamak lazım insanları :D

0|0
    0|0
  • Devrim pkk

1|0
    1|4
  • Senin anarşist olmadığını, sadece cehaletinle kelimenin kulakta bıraktığı ilgi çekiciliğine kapıldığını tek soru ile sana ispatlarım.

0|0
    0|0
  • Hiç biri beş para etmez. Ancak görüyoruz ki Kapitalizm kazandı.

0|1
    0|1
  • Toplumsal hiyerarsi

0|0
    0|0
  • insan doğası gereği anarşisttir kendisini sınırlayan her şeye karşı koyar,, anarşizm yeryüzünün en asil gayesidir, bilinçaltımın tabularımın izin verdiği kdar anarşistim

0|0
    0|0
  • hepsi insanları sömürmeyi amaçlayan saçma düşüncelerdir bana göre hiç biri yakın değil bana

0|0
    0|0
  • Komünizmi severim ama dini inkar kısmını değil Tek yol devrim çünkü daha insanca bir yaşam adına bu olmalı! ;)

0|0
    0|0
  • Boş iş peşindde koşmayın diyorum

0|0
    0|0
  • 3 nün ve onun gibi akımların buluştuğu yer anca lağımdır. Boş beleş şeyler.

0|0
    0|1
    • boş beleş şeyler insanları , toplumları ayırıyor

• Kapitalizm para, anarşizm kavga , komünizm eşitlik diyorum.

0|0
    0|0
  • Nasyonalizm !!!

0|0
    1|1
  • Komünizm

0|0
    0|0
  • eko-anarşizm

0|0
    0|0
  • bütün izimlere karşıyım,

0|0
    0|0
  • hepsinin mk

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Anarsi komunizm.. Bu ulke adami anarsist yapar arkadas net.

1|0
    0|0
  • Hic biri de tam duzeni saglamiyor. Tek yol islam

0|0
    1|1
    • tek yol nasıl islam bunu bana açarmısın

• Oo cok uzun bu. Ama aliya izzetbegovic in dogu ile bati arasinda islam adli kitabı oku ne demek istedigimi anlarsin. şu an aklima ilk geleni soyledim yoksa daha bir cok yazar bilgin bu konuda hem fikir

• hicbiri insanoglunun ihtiyaclarina tam cevap veremiyo. Yetersiz kaliyo bazen kendiyle celisiyo

• Ne olduklarını bilmiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...