Roman ve siir yazmanin püf noktalari nelerdir?

Ben cok kücük yasta siir yazmaya baslamistim facebook sayfamda vardi gercekden cok sevilirdi siirlerim. ama ani sinirden hepsini yakmistim pc dekileri silmistim falan..

4 yildir yazmadim ve tekrar baslamak istiyorum ama bu sefer kitabimi cikarmak istiyorum.

roman ve siir yazmak icin püf noktalar nelerdir ? neye dikat etmeliyim? nasil baslamaliyim neler olmali?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• roman yazmak şiirden daha zordur... içinde romanda kurguyu anlatımı hayal gücünü çok iyi kullanman gerek insanları çekebilcek konuları çok iyi bilmen lazım.. şiir yazmak için kendi hayal dünyanı kurar ve onları zenginleştirirsin benzetmelerden yararlanırsın anlamlı etkileyici noktaları iyi bilmelisin.. bir akışın ş kendi öznel dilin olmalı şiirde.. düşündüğünü hemen aktarabilmelisin.. çevreyi dünyayı içe içe yaşayarak onlardan kelimeler diller türetmelisin...

0|0
    0|0
    • roman olarak kendi hayatimdan bir parca yazmayi düsünüyorum tabi birazda hayal gücümü kulanacagim.. hayal gücüm genistir. siir de yasadiklarimla ve hayal gücümü kulanarak yazabilrm :) ama ben daha cok kitap nasil yazilir onu bilmek istiyorum.. yani icinde neler olmali veya sizler bir kitap okurken sizi daha cok ne etkiler? daha cok neye dikat edilir? veya nasil baslanmalidir :/

• :) :)

• EİG için teşekkür ederim..

Erkekler Ne Diyor 2

• nasıl mı?
    Maşuk sorar: -Bu şiirleri nasıl yazıyorsun böyle? Aşık cevap verir: Aklıma sen gelince kelimeler gökten düşüyor yüreğime

0|0
    0|0
  • Yaşadığın hayattan bir şeyler öğrenebilmek.

0|0
    0|0
    • kitaba yasadigim hayattan aldigim tecrübeleri dökmek istiyorum..

Kızlar Ne Diyor 1

• acı çekmek

0|0
    0|0
Yükleniyor...