Holywood filmlerindeki Türkleri yenme merakı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Özellikle Dracula (Başlangıç-Kara prens) ile ilgili yapılan filmlerde yenilmediğimiz savaşlar sanki yenilmişiz gibi gösteriliyor. Dracula'nın Fatih Sultan Mehmet'i öldürdüğü sahnede ayrı bir tarışma konusu bile olabilir. Mesele sadece film yapmak değil aynı zamanda da siyasi bir algı oluşturmak gibi geldi bana. Ben bunu hollywood'un eziklği olarak değerlendirdim.

Güncellemeler:
Dracula filmlerini en son izlediğim için bunlar en son gördüklerim yoksa Hollywood filmlerinde böyle pek çok film ve dizi mevcuttur.

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• ya alayı türklerden darbe yemiş ödlekler çıkamıyorlar bir daha karşımıza sonra böyle filmlerle yıpratmaya çalışmalar felen filan işte

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Mesela the tudors dizisinde de istanbuldan bahsederken konstantinapol diye bahsediyorlar yedirememek mi nedir bilemem

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Artık tarih öyle bir şey oldu ki en çok kanıt sunanın söylediği geçerli olmuyor söylediklerini en çok etrafa yayanın dedikleri doğru sayılıyor.

1|0
    0|0
  • Yabancı sektör biz yendik diyor, biz de biz yendik diyoruz. Aynı şeyi yapıyoruz ikimizde. Bizim tarih kitaplarımızda böyle yazıyor onlarınkinde öyle. buna çare yok

1|0
    0|0
  • Tarihten dolayı

1|0
    0|0
  • ancak filmlerde yenerler asırlarca bizim Padişahımız onların en büyük krallarından üstündü. Sadrazamımızla (en üst birinci Vezir) eşit seviyedeydiler
    www.ktuvakfi.org.tr/uploads/kanunimektup.jpg
    media.sondevir.com/.../sultan-suleyman.jpg

0|0
    0|0
  • İki film den bu anlami çikarmak ancak bir türkün aklina gelir. Elalemin corcu ise biz herkesi yeneriss kafasinda iken ssdfvvskljhasfg

0|0
    0|0
    • 2 film değil ki bunlar son yapılanlarda gördüklerim yoksa daha pek çok film var ama şimdi hepsi aklıma gelmiyor tabi.

• Dünyayi counter strike misali tarayan bir ulusun gururunda bile değiliz assdd raad ol.

• Onlar benim önümü yesin 😊 Gavur dölcükleri kaç yaşına gelmişlerdir hala hayal meyal 😄 Gülünç

1|0
    0|0
  • Aslında bizim ezikliğimiz

0|0
    0|0
  • Holywood filmleri amerikan propagandasıdır. amerikalılar Rambo filmleri ile vieatnamdaki savaşı kazandıklarına inandıklarını duyduğumda dumur olmuştum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bence film çok tutmadıgından tepkileri yetersiz kaldı. Bende izlediğimde tutmıcagından çok fazla konuşulmaz bu konu diye düşündüm. Şunu unutmayalımki birçok avrupa ülkesi türk düşmanıdır. Dışarıdan kime sorarsanız bize barbar türkler derler. O yüzden öyle filmler normal

1|0
    0|0
  • Fantastik film sonuçta. Bir filmde kötülenen ilk ırk siz değilsiniz, abartmayın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...